Obránci Komety Tomáš Malec s Jurajem Mikušem byli nominovaní do slovenské reprezentace

B r n o – Kanadský kouč ve slovenských službách Craig Ramsay zveřejnil nominaci hráčů na blížící se Německý pohár, který se odehraje od 8. - 11. listopadu v Krefeldu. Zatímco Juraj Mikuš je prakticky stabilním hráčem reprezentace, Tomáš Malec v ní deset let chyběl. Nyní se však velký bojovník vrací. „Na reprezentaci se těším, bude to pro mě změna, ale doufám, že pozitivní," říká Tomáš Malec po zveřejnění.

V pondělí proběhlo setkání s novináři, kde bylo oznámeno celkem pětadvacet jmen. „V nominaci je mix zkušených a mladých hráčů. Chceme, aby měli hráči sebevědomí, aby nabrali zkušenosti a zkusili si mezinárodní konfrontaci. Musíme hrát dobře s pukem, ale i bez puku. Bude důležité, aby jeden obránce vždy pomáhal útoku. Bude to náročné, ale diváci čakají takový hokej. Musíme hrát tvrdě a týmově," prohlásil na pondělní tiskovce v Bratislavě tréner Ramsay.

Program zápasů Německého poháru 2018:

• 8. listopadu 15.30 h SLOVENSKO - Švýcarsko
  • 8. listopadu 19.00 h Německo - Rusko
  • 10. listopadu 13.30 h Německo - Švýcarsko
  • 10. listopadu 17.00 h Rusko - SLOVENSKO
  • 11. listopadu 11.00 h Švýcarsko - Rusko
  • 11. listopadu 14.30 h Německo - SLOVENSKO
Juraj Mikuš odehrál v reprezentaci přes 70 utkání. Další přídá v letošním ročníku. Foto: Michal Eger.

V 25 členném kádru je deset hráčů ze slovenské soutěže, devět z české extraligy. Slovan Bratislava jakožto účastníka KLH zastupují čtyři hráči. Ze švédské a finské ligy nominovali po jednom hráči. Milan Bartovič si národní dres oblékne po čtyřech letech, Tomáš Malec dostal pozvánku dokonce po deseti letech.

Odehrané v 16:00 | Jun.
HC Žďár nad Sázavou