Novou posilou se stal obránce Peter Trška, tým naopak opustil Američan Dan Spang

B r n o – Slovenská enkláva se v Kometě rozrostla o dalšího člena. Do brněnského týmu přichází obránce Peter Trška, který bude v brněnském klubu hostovat do konce dubna 2016. Rodák z Dubnice nad Váhom odehrál poslední dvě sezóny v Mladé Boleslavi, mihl se také v prvoligových Benátkách nad Jizerou, ve kterých odehrál v letošním ročníku dvanáct zápasů. Tým Komety naopak opouští americký obránce Dan Spang, který odehrál pod Špilberkem osm zápasů.

Rodák z Dubnice nad Váhom se už jako patnáctiletý mladík přesunul v roce 2007 do Vsetína, kde si vyzkoušel českou extraligu dorostu. Nejprve se spíš rozkoukával, už o sezonu později ale jasně táhl vsetínskou obranu – odehrál 40 zápasů a připsal si 23 kanadských bodů. Už v šestnácti letech tak nakoukl i do týmu juniorů a v sedmnácti dokonce do A týmu.

Brzy začínalo být jasné, že Vsetín mu bude malý, a tak se vrátil zpátky domů na Slovensko, konkrétně do Slovanu Bratislava. Tam sice začal opět v mládežnických kategoriích – dorostu a juniorce, v sezoně 2011/2012 však patřil do seniorského týmu, s nímž dokonce v tomto ročníku vybojoval mistrovský titul. Poté, co se Slovan připojil ke KHL, za něj však Trška odehrál už jen jeden zápas a následoval přesun do Skalice.

Za tu nadějný obránce odehrál v loňské sezoně celkem 51 zápasů, v nichž si připsal 7 branek a 13 asistencí. Peter Trška má zkušenosti s národními barvami, hrál v kategoriích do 18 a do 20 let. Poslední dvě sezóny působil třiadvacetiletý bek v Mladé Boleslavi. V dresu Bruslařského klubu si za celkových šedesát utkání připsal 4 góly a 15 asistencí.

Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál