U20 v Brně: Česko - Švýcarsko 3:1

Nominace na MS do 18 let: Do Ruska jede pětice zlatých juniorů Komety i Libor Zábranský ml.

B r n o – Sezóna jim skončila teprve před necelým týdnem, někteří ovšem budou pokračovat ještě na reprezentační scéně. Na konci dubna odstartuje v Rusku - konkrétně v Čeljabinsku a Magnitorsku - Mistrovství světa hráčů do 18 let a česká reprezentace už zná své složení. Na turnaji, jenž se bude hrát od 19. do 29. dubna, se představí pětice komeťáků, kteří před týdnem vybojovali juniorský titul!

Do Ruska se může těšit brankář Lukáš Dostál a kvarteto útočníků Vojtěch Střondala, Adam Gajarský, Karel Plášek a Matěj Svoboda. Kapitánem celého výběru navíc bude obránce Libor Zábranský mladší, brněnský odchovanec, jenž letošní sezóně strávil za mořem v Kanadě.

Celému výběru přejeme na šampionátu mnoho štěstí a úspěchu!

Program turnaje

Český národní tým se na šampionátu představí v pětičlenné skupině B, z nějž nakonec postupují nejlepší čtyři celky, které jsou pro čtvrtfinále klasickým systémem 1B-4A, 2B-3A, 3B-2A a 4B-1A. Čeští hokejisté sehrají čtyři duely během pěti dní.

Zápasy ve skupině:
Pátek 20.4.: Slovensko - Česko (16:30)
Sobota 21.4.: Česko - Rusko (12:30)
Pondělí 23.4.: Česko - Francie (12:30)
Úterý 24.4.: Finsko - Česko (12:30)