Na osobní statistiky nehledím, důležité jsou body do tabulky, říká Ivan Baranka

Na osobní statistiky nehledím, důležité jsou body do tabulky, říká Ivan Baranka
 

B r n o – Ještě ve čtvrtek dopoledne trénoval s Vítkovicemi, kde tři sezóny působil. O den později se však přesunul do Brna, aby stihl dopolední rozbruslení Komety, která se chystá na večerní zápas s Karlovými Vary. Jaké jsou první dojmy slovenského obránce Ivana Baranky v jeho novém působišti? „Spoluhráči mě skvěle přivítali, těším se na novou výzvu," hlásí čerstvá posila zadních řad Komety.

 

Máte za sebou první trénink v Kometě, jaký byl?
Myslím, že super. Nálada v týmu je dobrá, těšíme se na večerní zápas, od kterého očekáváme vítězství za tři body. Já jsem si to s novými spoluhráči užil, přivítali mě skvěle, což je důležité.

Kolik spoluhráčů znáte? Přicházíte do úplně neznámého prostředí, nebo část týmu jste už během kariéry poznal?
Mohl bych říct, že asi polovinu kluků znám. S některými jsem stihl pokecat víc, s některými méně.

Přesto asi průvodcem ve vašem novém angažmá by mohl být váš kolega z reprezentace Tomáš Malec. Toho znáte asi nejvíc...
Vezmu si na hráče čísla, kdybych potřeboval s něčím poradit. Z Harryho asi svého průvodce neudělám, ale když budu potřebovat s něčím pomoct, určitě mi poradí. Kluci jsou super, věřím, že mi pomohou i ostatní.

Přicházíte z Vítkovic, se kterými jste zažil nespočet bitev proti Kometě, včetně loňského play-off. Jak na tyto souboje vzpomínáte?
Za týden nás čeká vzájemný zápas, ale momentálně mám na sobě komeťácký dres, určitě se budu snažit odehrát utkání jak nejlépe umím a samozřejmě pomoct mužstvu vyhrát. Bude zajímavé nastoupit proti nim. Tím, že jsem ve Vítkovicích působil, to bude o něco speciálnější. A co říct k play-off? O Kometě se říká, že jakmile nastoupí do vyřazovacích bojů, dokáže přepnout na další rychlostní stupeň, což se potvrdilo. Věděli jsme, že nastupujeme proti extrémně silnému soupeři, úřadujícímu mistrovi a jednomu z největších aspirantů na titul. Sice jsme prohráli 0:4, ale svou kůži jsme lacino neprodali. Zápasy nebyly pro Kometu snadné.

Jak se vlastně seběhl váš přesun z Ostravy do Brna?
Bylo to velmi rychlé. Ještě ve čtvrtek ráno jsem trénoval ve Vítkovicích, po tréninku jsem si balil věci a naházel je do vaku. Přišla nabídka, kluby se takto domluvily, takže jsem tady a těším se na novou výzvu.

Co pro vás znamená hrát za Kometu?
Přišel jsem do klubu, který má nejvyšší ambice. Musím se rychle naučit systém, zapracovat se do týmu. Je to pro mě nová výzva. Přizpůsobím se a přijmu roli, která mi bude určená. Chci makat pro mužstvo, aby se mu v první řadě co nejvíc dařilo. Na svoje osobní statistiky nehledím, jediná statistika, která mě zajímá, jsou body do extraligové tabulky. Kometa je TOP klub, co víc si mohu přát.

Už víte, s kým nastoupíte v obranném páru?
Trénoval jsem s Ondrou Němcem, takže asi s ním. Mám ještě poradu ohledně systému. Věřím, že to bude v pohodě.

Co praktické věci jako bydlení? Jak to zatím v Brně budete mít?
Zatím jsem na hotelu. Manželku a dítě jsem nechal ještě v Ostravě. Mají to tam zaběhnuté, malý chodí ještě do školky. Byt budu řešit pravděpodobně v reprezentační pauze. Ostrava naštěstí neleží až tak daleko od Brna. Když bude cokoliv nutné, není problém sednout do auta a otočit se tam.

Město Brno znáte?
Vůbec, zatím jen zimák. Mám ale navigací, snad se teda neztratím (úsměv).

Číslo na dresu jste předpokládám chtěl sedmičku, ale tu už má v klubu Tomáš Bartejs...
Chtěl jsem sedmičku, ta byla zabraná. Tak jsem si dal druhý návrh, sedmdesát sedmičku, ale ta byla taky zabraná (smích). Třiadvacítka byla už volná. To je den narození mého syna, takže budu nosit tohle číslo. Ale je to jen číslo (úsměv).

Co vy a reprezentace?
Vždycky je dobré hrát za tým, který má reálnou šanci jít daleko. Když hrajete dlouho, jste v zápasové zátěži, což je pro mistrovství světa důležité. Kometa je obrovská značka, i to mi může pomoct k tomu, abych byl slovenským trenérům víc na očích. Ale já se řídím heslem: Žijeme v přítomnosti. Momentálně se soustředím na Kometu a večerní zápas. Co bude následovat, to se uvidí.

Jak se těšíte na bouřlivé brněnské prostředí?
To je zkrátka šestý hráč. Atmosféra je v Brně skvělá, máte pocit, že hrajete play-off dvaapadesát zápasů v řadě. Je to obrovská podpora pro mužstvo a moc se na to těším.

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál