.

Místo nožů kolečka. In-line hokej? Je to zpestření přípravy, tvrdí Karel Plášek

Místo nožů kolečka. In-line hokej? Je to zpestření přípravy, tvrdí Karel Plášek
 

B r n o / B o s k o v i c e – Sedmnáctiletý útočník Karel Plášek patřil v loňské sezóně k jedné z největší opor staršího dorostu v cestě za stříbrem. Před novou sezónou se v rámci přípravy účastní také in-line hokejového mistrovství Evropy, které se koná v Boskovicích a český výběr do 18 let vede s kapitánským céčkem na hrudi. Naši reprezentanti mají na svém kontě ze čtyř duelů čtyři výhry a právě Plášek je nejproduktivnějším hráčem týmu. Nejen o mistrovství Evropy, ale také o cenné zkušenosti při přípravě s A-týmem pohovořil nadějný forvard přímo v dějišti šampionátu.

 

Jak zatím hodnotíte mistrovství Evropy v in-line hokeji včetně celé organizace a divácké atmosféry?
Organizace je zatím suprová, fanoušci na nás chodím v hojném počtu, takže já jsem zatím maximálně spokojen zde v Boskovicích. Uvidíme, co bude dál, ale doufám, že nám to vyjde na tu „placku“.

Jak jako hráč ledního hokeje vnímáte in-line hokej? Kde jsou největší rozdíly?
Celkově je in-line hokej pomalejší. Na kolečkách je celá hra těžší, i co se například brždění v rychlosti týče. Je to jiný sport, ale my jako hokejisté, oproti ostatním týmům, co nemají na soupisce rodilé hokejisty, máme velkou výhodu.

Berete in-line jako zpestření letní přípravy, či jako úplně nový odlišný sport, kterému se věnujete?
Určitě to beru jako zpestření letní přípravy. Beru to hlavně jako zábavu a o to mi nejvíc jde.

Máte v ochozech podporu rodiny nebo spoluhráčů z Brna?
Rodiče jsou tu se mnou na každý zápas, fandí na tribunách a myslím si, že tu budou až do konce.

V české kabině hraje po výhře brněnským fanouškům dobře známá písnička „Raketou na Mars“. Je to především díky iniciativě vás z Brna, nebo jste se na tom domluvili kolektivně?
Není to od nás (směje se). Nějak jsme se se spoluhráči domluvili a vyhrála tato volba, žádná spojitost v tom není.

Kapitán výběru do 18 let Karel Plášek (vlevo) oslavuje svoji branku se spoluhráči. Foto: Zdena Bobková / euro2017.cz

Když se vrátíme k lednímu hokeji, připravoval jste se na začátku června s A-týmem Komety. Jaká to pro vás byla zkušenost?
Já jsem byl za to strašně rád a abych pravdu řekl, tak jsem to vůbec nečekal, že bych mohl trénovat právě s „áčkem“. Je to obrovská zkušenost, která mě zase posune dál.

S týmem jste zároveň absolvoval i tréninky bruslení za Lužánkami pod vedením kanadského trenéra Shawna Allarda. Co vám tyto lekce daly?
Bylo to něco nového a vlastně úplně jiného. Řekl nám, jak máme správně bruslit a různé věci okolo. Jsem za to opět moc rád, byla to další neobvyklá, ale cenná zkušenost. Doufám, že takových možnost bude stále více.

V srpnu je na programu Memoriál Ivana Hlinky v Břeclavi a vaše loňská kategorie U17, kde bylo několik hráčů z Brna, je právě nyní kategorií U18, která zde ČR reprezentuje. Začínáte mít trochu celý šampionát v hlavě?
Máme před tím ještě nějaký přípravný reprezentační kemp, sehrajeme nějaké duely ve Švýcarsku. Až poté se uvidí, zdali se dostane řada i na mě, nebo ne.

A jaké jsou vaše celkové vyhlídky pro nový hokejový ročník? Máte signály, kde byste mohl nastupovat?
Popravdě sám zatím moc nevím. Asi to bude primárně za juniorku a občas za starší dorost, jako tomu bylo v letošní sezóně. V tuto chvíli si to ale netroufnu říci (úsměv).

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál