Meluzín po dvougólové premiéře: Byl jsem nervózní, ale spoluhráči mi moc pomohli

T ř e b í č – Kometa načala přípravu na novou sezónu již tradičně v Třebíči a duel zvládla ve velkém stylu. Při jasné výhře 8:1 zazářily především mladé pušky. Velkou premiéru v modrobílém zažil teprve šestnáctiletý Erik Meluzín, syn někdejšího útočníka Komety i reprezentace a současného kouče mládeže Romana, který se blýskl hned dvěma góly. Přitom s A-týmem neabsolvoval ani jeden trénink!

Kdy jste se dozvěděl, že si v áčku odbydete premiéru?
To, že nastoupím, jsem se dozvěděl v pátek po zápase juniorky se Vsetínem. Prvně jsem si myslel, že to není pravda (úsměv), ale pak mi to řekli trenéři, a tak jsem tomu začal věřit. Bylo to super. S áčkem jsem ještě nikdy netrénoval, a tak jsem šel rovnou do zápasu.

Snažili se vás kolegové z týmu podporovat?
Určitě, spoluhráči mi moc pomohli. Před zápasem mě nabudili a během něj neustále povzbuzovali.

A co vám říkali?
Říkali, ať hlavně nejsem „podělaný“, protože jen to jen přípravný zápas, a že mám hrát, jak nejlépe umím, a dát do toho všechno.

Nefalšovaná radost mladého útočníka po premiérové brance v áčku. Foto: Vít Novák

Cítil jste sám na sobě, že jste nervózní?
Trochu jsem byl. Když začal celý kotel křičet a skandovat, tak jsem si trochu, s prominutím, ukákl. S gólem to ale ze mě všechno spadlo.

Takový debut se určitě musel líbit i vašemu otci…
Táta se ani nestihl přijet podívat, zůstal doma, ale myslím, že bude šťastný.

Co vás čeká v nejbližších dnech?
Další zprávy nemám, pokračovat budu v tréninku s juniorkou.

Dnes v 18:30 | Jun.
HC Kometa Brno