U20 v Brně: Česko - Švýcarsko 3:1

Kometa vyzve v semifinále vítěze základní části Plzeň. Navíc má jistotu účasti v Lize mistrů

B r n o – Dlouhé čekání je u konce. Kometa už zná svého soupeře pro dramatické semifinálové bitvy. V pondělí o tom rozhodl duel mezi Hradcem a Libercem. Díky postupu Mountfieldu vyzve brněnský obhájce titulu letošního vítěze základní části - Škodu Plzeň. V sérii hrané na čtyři vítězná utkání začnou Brňané venku, konkrétně v sobotu 31. března od 16:20, druhý duel se odehraje v neděli 1. dubna od 17:20. V DRFG Areně se bude hrát ve středu 4. dubna od 19:00 a ve čtvrtek 5. dubna od 17:00. Časy jsou zatím předběžné a mohou se ještě změnit dle České televize.

V letošní základní části hrála Kometa s Plzní pokaždé vyrovnanou partii. Ve třech případech se šlo do prodloužení, respektive do nájezdů. Jednou za tři body vyhráli na domácí půdě indiáni. Celkově získali Brňané proti tomu soupeři 5 bodů. Západočeši byli o dva body úspěšnější.

Díky tomu, že Hradec postoupil přes Liberec do semifinále, je jasné, že i v příští sezóně uvidí brněnské publikum Ligu mistrů. Podruhé v řadě si tak komeťáci zahrají tuto prestižní soutěž. Zbývá doplnit, že druhé semifinále tvoří dvojice Hradec - Třinec.

Vzájemné zápasy v sezóně 2017/2018

• 11.kolo Plzeň - Kometa 4:5pr.
  • 24.kolo Plzeň - Kometa 5:4
  • 37.kolo Kometa - Plzeň 3:2sn
  • 50.kolo Kometa - Plzeň 4:5sn

Krátce z historie. Kometa a Plzeň, to je vždy hit play-off, napínavé souboje a velká dramata. Tyto velké kluby se v novodobé historii potkávají celkém potřetí. Kometa v prvním vzájemném měření sil vyhrála 4:1 na zápasy, a to v sezóně 2011/2012. Naposledy se oba soupeři potkali v play-off v ročníku 2013/2014 a Moravané znovu zvítězili, tentokrát sérii opanovali 4:2.

Další podrobnosti, o předprodeji vstupenek, historii vzájemných soubojů a rozhovory, nabídneme v nejbližších hodinách.

V soubojích s Plzní se mají fanoušci na co těšit. Ve čtyřech letošních duelech padlo celkem 30 branek. Foto: Ivo Dostál.