Kometa míří na led Plzně, která letos ještě nebodovala

B r n o – Brněnský tým zatím vévodí jak tabulce, tak i kanadskému bodování. Marek Kvapil spolu s Vojtěchem Němcem mají na kontě tři trefy a dvě asistence, na třetí pozici je Martin Erat s opačnou bilancí. V tuzemské lize se zatím jako nejlepší nahrávač jeví obránce Jan Štencel se čtyřmi přihrávkami. Tento tým míří už za svým čtvrtým ligovým utkáním, tentokrát se představí v Plzni, která má sice jeden zápas k dobru, avšak na kontě ještě nemá jediný bod. Utkání odstartuje v pátek od 17:30 v Home Monitoring Aréně.

Plzenští indiáni zatím marně čekají na první výhru či bodový zisk. V rámci druhého kola se poprvé představili na domácím ledě, kde podlehli Třinci těsně 1:2. Nepříznivý stav 0:2 dokázal v závěru utkání pouze snížit Miroslav Indrák, což na body nestačilo. Ani v úterý Škodovka nebodovala, na ledě Chomutova si dokázala vytvořit těsné vedení zásluhou exbrněnského Tomáše Svobody, ovšem v prostřední části Piráti spustili gólovou smršť, zápas otočili a do konce se už vedení nevzdali.

Kanadské bodování Plzně tak vede útočník Tomáš Svoboda, který má na svém kontě dvě trefy. Bodově stejně na tom jsou Ondřej Kratěna a Lukáš Pulpán, kteří se blýskli shodně dvěma nahrávkami.

Stěžejní hráči soupeře

Ondřej Kratěna Matěj Machovský Michal Moravčík Lukáš Pulpán
asistence
úspěšnost zákroků
Radegast indexu
minut na ledě

„Nečeká nás vůbec jednoduchý soupeř. Jejich výsledky byly těsné, navíc budou chtít doma konečně vyhrát," tuší trenér Petr Haken. Proti bývalím spoluhráčům se v dresu Plzně představí útočník Jakub Koreis a Tomáš Svoboda. „Věřím, že zápas nebude vyhecovaný. Hráči mají svojí kvalitu a na utkání se připravují," říká Haken. Brněnský mančaft se na cestu vydává už den předem, aby předešel případným komplikacím v dopravě. „Na dálnici bychom se mohli zaseknout i na několik hodin. Hráči nám dali za pravdu, že bude lepší jet už ve čtvrtek, abychom nehazardovali s časem," prozrazuje na závěr.

Do sestavy se vrátí Jan Káňa, naopak bude pravděpodobně chybět Tomáš Vincour, který ze zdravotních důvodů nezasáhl již do utkání s Mladou Boleslaví.

4. kolo TELH
pátek