Kometa je pro mě nová životní výzva, říká po příchodu do Brna brankář Libor Kašík

Kometa je pro mě nová životní výzva, říká po příchodu do Brna brankář Libor Kašík
 

B r n o – Ráno přijel do Brna, kde podstoupil lékařskou prohlídku a následně Libor Kašík v odpoledních hodinách podepsal smlouvu ve svém novém klubu, kterým se stává Kometa Brno. „Když jsem přemýšlel kam jít, objevil se zájem z Komety. Byla to nejlepší nabídka po hokejové stránce. Kometa je dvě sezóny po sobě nejlepší tým v České republice a taková nabídka se do tak silného klubu neodmítá," sdělil gólman Libor Kašík, který působil v ruském Chabarovsku.

 

Jak se zrodil váš příchod do Komety?
V ruském Chabarovsku chtěli udělat změny na pozici gólmanů, se mnou už nepočítali, neměli o mě zájem, který byl před sezónou. Vypadá to tak, že udělají větší změny v kádru. To se uvidí během několik dnů a týdnů. Když jsem přemýšlel kam jít, objevil se zájem z Komety. Byla to po hokejové stránce nejlepší nabídka. Kometa je dvě sezóny po sobě nejlepší tým v České republice a taková nabídka do tak silného klubu se neodmítá.

Jak vypadaly vaše poslední dny?
Byl jsem s Chabarovskem na tripu, hrálo se v Moskvě, ale já už počítal s tím, že se pak přesunu zpět do Česka. Měl jsem tam všechno vyřešené, věci sbalené, jen jsem čekal, kdy se přesun do Česka potvrdí. Asi dva dny zpátky to bylo potvrzené, takže jsem se sebral a přiletěl do Prahy.

Jaký pocit ve vás zanechalo působení v KHL?
Poprvé, když jsem slyšel, že už o mě není zájem, mi to bylo líto. Chtěl jsem vždycky chytat v této soutěži, byl to krok dopředu. Prostě se to tak sešlo, vyplynulo to ze situace, že už nebylo možné dál pokračovat. Na druhou stranu vím, že to pro mě byla obrovská hokejová a životní zkušenost. Věřím, že mě to ve výsledku posune dál.

Byla to vaše první zahraniční štace, mimo Zlín jste prakticky nikde jinde nechytal. Chtěl jste zkusit něco jiného?
Určitě, cítil jsem, že je na to ideální čas. Chtěl jsem zkusit něco nového, bohužel to nevyšlo. Není však všem dnům konec. Když člověk bude bojovat, makat, může se klidně za pár let zase vrátit a zkusit si tu ligu znovu. To bych ale předbíhal. Teď jsem v Brně, těším se na led a chci podávat skvělé výkony před skvělou brněnskou atmosférou. Chci si zase sáhnout na puk a stát v bráně. Jsem rád, když chytám.

Libor Kašík. Foto: Jiří Grulich.

S jakým očekáváním tedy přicházíte do Komety?
Nerad říkám očekávání nahlas a do médií. Chci podávat co nejlepší výkony, být nejlepší, což chce být každý hráč. Jakou dostanu roli, tu samozřejmě vezmu.

Už jste se byl podívat v kabině?
Byl jsem tam v úterý ráno. Je tady moc pěkná kabina a zázemí. S klukama jsem se pozdravil a přivítal. Těším se.

Proti Kometě jste odchytal mnoho zápasů, také finále play-off. Jak na to vzpomínáte?
Zmínil bych finále se Zlínem. To je moje nejkrásnější hokejová vzpomínka, kterou mám. Ve Zlíně jsem vyrůstal a vždycky jsem s ním chtěl vyhrát titul. Vyhráli jsme ho proti Kometě, která byla neskutečně silná a našlapaná. Pamatuji si na fantastickou atmosféru v Brně, takový hukot jsem dlouho neslyšel. Sotva jsem vlezl do brány, nestihl jsem se rozkoukat a už jsme prohrávali. Pak jsme zápas otočili a vyhráli. Mám krásné vzpomínky na titul. Hrozně rád bych si to zopakoval teď v Brně.

Jaké to pro vás bude nastoupit proti Zlínu?
Těžko říct. Určitě se na to těším, ale beru to tak, že jsem hokejový profesionál. Nebudu se ohlížet na to, jestli jsem tam hrál nebo vyrůstal. Zlín mám v srdci, hrál jsem tam, vyrůstal, ale teď jsem v Kometě, kde na mne čeká nová životní výzva.

Budete dojíždět, nebo si najdete byt v Brně?
Zatím jsem o tom nepřemýšlel, ale asi si pořídím byt v Brně. Bude to lepší pro moji maminku a celkově rodinu. Přeci jen mohou za mnou jezdit pár kilometrů do Brna, než 8800 kilometrů do Chabarovsku (smích).

Město trochu znáte?
Jezdil jsem do Brna často. Líbí se mi tady jeden skvělý wellness, kde se dá skvěle relaxovat. Takže město trochu znám.

O vás se často mluvilo, že jste adeptem pro národní tým. Bude teď kouči Říhovi víc na očích?
Nechci tyto věci předbíhat. Doufal jsem, že v KHL k tomu budu mít blíž. Musím jít krok od kroku, pracovat a pomáhat co nejvíc týmu.

Prozradíte, co vás čeká v nejbližších dnech?
Ve středu bych měl jít poprvé led, postupně se budu adaptovat v novém klubu. Je možné, že chvíli ještě potrvá přesun transferu z Ruska do Brna.

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál