U20 v Brně: Česko - Švýcarsko 3:1

FOTO: Kometa má za sebou rozbruslení a chystá se na nedělní druhé utkání

P l z e ň – Stejně jako ve čtvrtfinálové sérii ve Vítkovicích se Kometa ujala po prvním zápase vedení a do nedělního klání může jít relativně v klidu. Psychická výhoda je rozhodně na straně hostů, kteří vedou 1:0 na zápasy. Nyní je na tahu Plzeň, která potřebuje večerní velikonoční zápas zvládnout. Brňané absolvovali v dopoledních hodinách rozbruslení, poté vyrazili na hotel, kde je čeká oběd a odpočinek. V 17:20 startuje druhý duel a budeme samozřejmě u toho.

Zahajovácí zápas je vždy důležité zvládnout a Kometa tyto duely umí. „Možná je výhoda začínat venku. Od týmu, který začíná doma, se očekává výhra. Do Plzně jsme přijeli pro nějaké vítězství, a že se podařilo hned to první, je o to sladší. Nyní máme šanci přidat druhé,“ říká brněnský obránce Jan Štencel.

Galerie z rozbruslení ZDE

Na Apríla čeká Kometu druhé utkání, Hynek Zohorna se na něj těší. „Už jsme se na semifinále moc těšili, i když je to venkovní zápas, ale byli jsme nahecovaní, jakoby to byl domácí zápas. Měli jsme dlouhou pauzu, celý tým byl skvěle připraven a v neděli to zkusíme urvat znovu," tvrdí odhodlaně.