U20 v Brně: Česko - Švýcarsko 3:1

Co od finálové série očekávají hlavní trenéři a kapitáni obou mužstev?

Co od finálové série očekávají hlavní trenéři a kapitáni obou mužstev?
 

B r n o – Už dnes vypukne první finálové utkání mezi týmy PSG Zlín a HC Kometa Brno. Obě mužstva ukázala velkou sílu, když vyřadila silné kluby z Prahy a Třince. Neméně lehké byly také čtvrtfinálové série s Plzní a Hradcem Králové. Finále však vše rozsekne, dál už se jít nedá. Vítěz bere zlato, poražený stříbro. Hlavním trenérům obou mužstev i kapitánům jsme položily stejné otázky, abychom zmapovali terén.

 

  • 1. Je podle Vás náhoda, že se ve finále utkají dva týmy z Moravy?
  • 2. Udělá blízká vzádlenost obou měst (derby) ze série nezapomenutelný hokejový zážitek?
  • 3. Co jsou hlavní zbraně soupeře?
  • 4. V sezóně bývaly zápasy obou finálových soupeřů často vyhrocené. Udrží nyní týmy nervy na uzdě?

Vladimír Kýhos

Kýhos
Vladimír Kýhos

1. V tomto ohledu je to docela náhoda. Když to ale vezmeme celkově, tak Olomouc hraje o postup, Vítkovice hrály čtvrtfinále, Kometa se Zlínem jsou ve finále, o kvalitě moravských týmů to tedy svědčí.

2. Vždycky je to lepší, když jsou města kousek od sebe, má to větší náboj. Brno a Zlín to bude velké derby a bude to mít takový slavnostní náboj.

3. Zlín je známý propracovanou hrou, ti kluci hrají výborně a jsou delší dobu spolu. Není to asi náhoda, že jsou podruhé za sebou ve finále. Kvalita je tam obrovská, prim samozřejmě hrají starší hráči. Veselý, Leška, Balaštík a Čajánek. To je velká zkušenost, u nich je to jasně vidět a zvlášť v play-off.

4. Je to finále, dá se čekat, že to bude vyhrocené. Tomu se asi vyvarovat nedá, jde o hodně. Myslím si však, že bude rozhodovat momentální forma.

Rostislav Vlach

Vlach
Rostislav Vlach

1. Kus štěstí asi měla obě mužstva. Kometa šla během sezony výkonnostně nahoru. Postupně se zlepšovala a v současné době má velmi dobrou formu. To potvrdila vyřazením Sparty, která v sezoně suverénně kráčela extraligou. Na jedné straně tam bylo potřebné štěstí, na druhé straně byla potřeba i pracovitost a píle mužstva.

2. Doufám, že ano. Stadiony budou vyprodané a doufejme, že atmosféře budou odpovídat i zápasy.

3. Brno má sílu v útoku. Navíc se jim uzdravil Libor Pivko, jenž výborně odehrál poslední zápasy a střílel góly. Mají dobré gólmany, jak mladého, tak i zkušenějšího, což je výborná kombinace.

4. Nepřesahovalo to nějaký rámec. Spíš to plynulo k náboji, který by regionální derby mělo mít. Střety tam byly, ale že by to vybočovalo, tak to určitě ne.

Leoš Čermák

Čermák
Leoš Čermák

1. Do finále se dostaly týmy, které jsou čistě moravské. Každý se na to těší, obecně pro Moravu to bude velký svátek a samozřejmě pro všechny diváky.

2. Doufejme, že udělá. Na ledě i v hledišti jsou zápasy mezi Kometou a Zlínem vyhecované, věřím, že bude skvělá atmosféra.

3. Zlín má dobře zorganizovanou obranu středního pásma, doma hrají aktivní hokej a mají šikovné útočníky do zakončení. Hodně bruslivý a komplexní tým, který se spoléhá na přesilovky. Musíme se na ně dobře nachystat.

4. Dá se to čekat, je to finále. Budeme se snažit hrát náš hokej, ale emoce se dají očekávat. Přeci jen se nehraje o párek s hořčicí. Bude to boj.

Petr Čajánek

Čajanek
Petr Čajánek

1. Je to obraz sezony. Mužstva, která se dostanou do finále, si to zaslouží. Solidní formu musela prokazovat v dlouhodobé části a taky se musela překousat přes tři nebo dvě kola play-off. Je jedno, jestli jsou ve finále dvě mužstva z Čech nebo z Moravy. Jde o to se do finále dostat.

2. Každé finále je zážitek. Pro nás určitě a myslím si, že i pro diváky. Stejně jako loni v posledním zápase, v němž byly emoce obrovské. Každý si dodneška pamatuje rivalitu Zlína a Vsetína a krásná derby, která se tady hrávala. Že to bude derby s oboustrannou podporou fanoušků, bude pro diváky určitě pěkné.

3. Brněnské mužstvo hraje poctivý a celoplošný hokej. Jsou silní, rychlí a důrazní, takže moc slabin nemají. I tak doufám, že je nějakým způsobem otupíme.

4. To je těžké předpokládat. Zápasy v základní části a v play-off jsou jiné. Jak už jsme měli možnost vidět v play-off, tak některý zápas je vyhrocený a v dalším zápase se hraje úplně jiný hokej. Je to boj na čtyři vítězná utkání. Zápasy se odlišují, mění se taktika i strategie hry. Věřím, že to bude parádní hokej. Samozřejmě tam bude spousta soubojů se spoustou tvrdosti, ale nemyslím si, že by to mělo být přemotivované.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál