Chceme mít znovu široký kádr, říká na začátku suché přípravy Libor Zábranský

Chceme mít znovu široký kádr, říká na začátku suché přípravy Libor Zábranský
 

B r n o – Od posledního finálového zápasu uběhl bez jediného dne přesně měsíc. Po této době se hráči znovu vrací do práce a zahajují suchou letní přípravu. O tom, co je čeká a jaké jsou novinky v kádru a v realizačním týmu pohovořil majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský. „Pro nás je důležité, že jsme se dohodli s Martinem Eratem, který bude pokračovat v kariéře. Dohodu s Martinem Eratem plně respektuji, s tím, že Martin bude mít delší volno a k týmu se eventuálně připojí až v průběhu sezóny dle jeho vlastního rozhodnutí," říká.

 

Od obhajoby mistrovského titulu uběhl necelý měsíc a hráčům začala letní příprava. Můžete přiblížit, kteří hráči již začali s tréninkem?
Mladší hráči to mají povinně, jsou rozděleni do skupin, přípravu řídí náš kondiční kouč Miloš Peca za asistence trenérů Jiřího Horáčka, Kamila Pokorného, Jaroslava Odehnala a Lubomíra Oslizla. Všichni mají individuální přístup a individuální tréninky, na tom nic neměníme. Příprava se netýká všech hráčů, není tady například Ondřej Němec, Martin Zaťovič, Juraj Mikuš, nebo Martin Bakoš, který odehrál mistrovství světa. Tito kluci mají individuální přípravu, jsou tak na to zvyklí, mají to zkonzultované s našim kondičním trenérem a hráčům věřím, že budou na sezónu tak jako každý rok výborně připraveni.

Budou se hráči připravovat v domácích podmínkách? V minulosti se stalo, že proběhlo i třeba týdenní soustředění v zahraničí nebo mimo region.
V naší aréně máme špičkové zázemí, posilovnu, určitě využijeme beachvolejbalové hřiště v Komárově na odrazovou sílu a na rychlost. Miloš Peca má mou důvěru, nemluvím mu do toho, stačí mi, že to má perfektně zorganizované a ví, co dělá.

Počítáte hodně i s mladými talentovanými hráči z úspěšné juniorky?
V přípravě A-týmu máme ročníky 1999, a jak už jsem říkal, když se zrušila juniorka, každý z mladých hráčů dostane šanci se poprat o místo v Třebíči. Čekají nás přípravné zápasy, Ligy mistrů, bude toho hodně a chci, abychom dali příležitost mladým a viděli je ve hře proti těžkým soupeřům. Chceme mít jako každý rok široký kádr pro play-off.

Přivítali jste do týmu posily Juraje Mikuše, Martina Bakoše a Bedřicha Köhlera, můžete prozradit ještě nějaké další příchody a odchody?
Jednáme dál, chtěl bych přivést ještě jednoho špičkového útočníka. Pro nás je důležité, že jsme se dohodli s Martinem Eratem, který bude pokračovat v kariéře. Dohodu s Martinem Eratem plně respektuji, s tím, že Martin bude mít delší volno a k týmu se eventuálně připojí až v průběhu sezóny dle jeho vlastního rozhodnutí. Věřím, že i náš vůdce a kapitán Leoš Čermák bude pokračovat, i když říká, že se opravdu cítí na svůj věk. On je ale ve špičkové kondici a věřím, že bude hrát. Věřím, že se spolu dohodneme. Martin Nečas s Hynkem Zohornou odcházejí, oba jsou výborní bruslaři, ale nahradí je jiní.

Libor Zábranský při velkém množství práce nezapomíná ani na mladé hokejisty, zúčastnil druhého Hokejového víkendu s Kometou v roce 2018. Foto: Vít Novák.

To jste nastínil útok, co obrana a brankáři?
Obrana by se neměla měnit. Budu jednat s Michalem Barinkou, který odvedl fantastickou práci, s Tomášem Malcem jsme v podstatě domluveni. Jakub Krejčík má výstupní klauzuli, která mu umožňuje ochod do zahraničí. Odehrál špičkovou sezónu, posbíral přes třicet bodů, co mám informace, zájem o něj je. Ve smlouvě má okénko, které mu v květnu a červnu umožňuje odchod. Jak jsem s ním mluvil, dává to naprostou logiku. To stejné Marek Čiliak. Kluci mají možnost využít zahraniční angažmá. Hráčská kariéra je hrozně krátká na to, aby se kluci finančně zabezpečili, a já jim to hrozně přeju, aby jim to vyšlo. Po čase se mohou vrátit do Komety a zase nám pomáhat.

Jak vypadá situace kolem brankáře Marka Čiliaka?
Podle mých informací od několika agentur, které pro něj pracují, má Marek nabídek relativně hodně. Povedlo se mu play-off i mistrovství světa. Marek je v Brně od čtrnácti let, už před uplynulou sezónou jsme si mezi čtyřma očima řekli, že pokud mu přijde zajímavá nabídka, popřejeme mu hodně štěstí. Věřím, že se mu sen splní a finanční ohodnocení bude mít daleko větší. I zpětně hodně komeťákům dojde, proč jsem v průběhu sezóny angažoval Marka Langhamera, abychom na tuto situaci byli manažersky připraveni.

Kometa má nyní k dispozici hned několik gólmanů…
Jsou tady tři špičkoví mladí gólmani – Marek Langhamer, Karel Vejmelka, Lukáš Dostál, který je obrovský talent, dostane velký prostor v partnerské Třebíči, ale mám představu, že bude chytat i zápasy extraligy. Jestliže děláme kvalitní mládež, naši mladí odchovanci budou dostávat šanci a Lukáš je jeden z nich. K dispozici také máme Pavla Jekela v Třebíči a Lukáše Klimeše v Přerově. Z tohoto pohledu máme manažersky na postech brankářů komfortní situaci.

Trenérský štáb A-týmu nově rozšířil Lubomír Oslizlo, jenž v uplynulé sezóně vedl jako asistent mistrovskou juniorku. Souvisí tento krok se zařazováním mladých hráčů do sestavy?
Luboš patří k obrovským patriotům Komety, jako asistent odváděl skvělou práci u juniorky. Chtěl jsem rozšířit realizační tým i z toho titulu, že do konceptu tréninků může Luboš vnést nové prvky. Slibuji so od něj oživení, Luboš má obrovské zkušenosti a nadhled. Navíc je hodně komunikativní nejen z pohledu člena realizačního týmu, ale i směrem k hráčům, což po svých asistentech vyžaduji.

Minulý týden se uskutečnil los nového ročníku Ligy mistrů. Co říkáte na soupeře, kteří na Kometu v základní skupině čekají?
Musíme se samozřejmě dívat na ekonomickou stránku, máme široký kádr, takže sílu budeme chtít rozložit. Zase dostanou prostor špičkoví mladí hráči. Počítáme s tím, že nákladová část bude znovu velmi vysoká. Loni zápasy Ligy mistrů vykazovaly obrovskou kvalitu, navíc v průběhu srpna nás to hodně prověřilo, i když jsme létali velké dálky. Soupeři mají špičkovou kvalitu, s většinou jsme se ještě nestřetli, tak uvidíme.

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál