Během Vánoc jsme se v hlavách srovnali a nese to ovoce, kvituje Jan Štencel

Během Vánoc jsme se v hlavách srovnali a nese to ovoce, kvituje Jan Štencel
 

B r n o – Po Vánocích se dostala Kometa do výborné formy. Ve všech čtyřech duelech zvítězila, z toho hned dvakrát s čistým štítem. Na úvod kalendářního roku a série tří domácích zápasů v řadě přehráli modrobílí v repríze finále Liberec 3:2. Vítěznou trefu si připsal obránce Jan Štencel, který se krátce po utkání podělil o své dojmy.

 

Vaše branky padly po chybách hostujících beků. Bylo vysoké napadání klíčem k úspěchu?
Neházel bych to na beky, protože na ledě hraje celá pětka. Jelikož naši útočníci ale dobře forčekovali, tak jsme se dostávali do dobrých příležitostí a všechno to vyplynulo z toho dobrého pohybu. Díky šikovnosti jsme je přehrávali a byly z toho ty zmíněné šance. Je to recept, který musíme praktikovat i dále.

Vítězná trefa jde právě na váš střelecký účet, prosadil jste se navíc po více než roce. Oddechl jste si?
Jsem rád, že mi to tam po roce padlo, protože čekání na gól už bylo dlouhé. Jsem rád, že hlavně vyhráváme jako tým, zvedli jsme se, a hrajeme hokej, na který se dá dívat. Rád jsem pomohl týmu a to, že mi to tam padlo, je jen a jen dobře.

Jak jste viděl kuriózní situaci z konce třetí třetiny, kdy byla hra přerušena pro předčasný vstup hostujícího hráče při hře bez brankáře na led, ale zároveň se nevylučovalo?
Zažil jsem to poprvé a ani jsem pořádně nevěděl, že něco takového je. Vždycky je to buď hra v šesti, nebo se hraje dál a je to puštěné. Díky bohu zato, protože hra se zastavila, my se mohli dobře postavit a oni ztratili svůj tlak.

Momentka Jana Štencela z utkání proti Liberci. Foto: Ivo Dostál

Snažili jste si dát pozor i na Marka Kvapila?
Nijak speciálně jsme se na něj nehecovali. Víme, že je to skvělý hráč na puku, má výbornou střelu a umí rozhodnout zápas. Připravili jsme pečlivě se na celý tým, protože na jednotlivce se už dnes připravovat nejde.

Od Vánoc máte čtyři výhry ze čtyř duelů. Cítíte větší klid v týmu?
Samozřejmě díky tomu, že nějaký ten zápas vyhrajeme, tak se tomu týmu hraje lépe, troch více si věří a dělá věci, které normálně nedělá. Řekli jsme si, že musíme ale bruslit v každém zápase a střílet. Vychází to a chceme v tom pokračovat.

Dá se tedy říci, že už jste hodili za hlavu nevydařené období před Vánocemi?
Sezóna se nějak vyvíjí, takže na každého během ní padne určitá část té deky. My jsme si tím prošli před Vánoci, během nich jsme si odpočinuli a udělali jsme si pohodu. V hlavách jsme se srovnali, během volna potrénovali a je vidět, že systém, který teď praktikujeme, tedy chození do branky, častá střelba a hodně bruslení, nese ovoce.

V pěti dnech sehrajete hned tři duely na svém ledě. Může to být určitá výhoda?
V Brně se hraje parádně, máme za sebou fantastické fanoušky. Jsou našim šestým hráčem. Věřím, že ať je ta šňůra jakkoliv dlouhá, tak že ji natáhneme co nejdál to půjde. Nevidím v tom žádné riziko, navíc nemusíme nikam cestovat a může střádat cenné síly. Je to pozitivum.

Ve druhém duelu z domácího „trojboje“ vás čeká lídr tabulky z Plzně. Co bude pro tento duel klíčové?
Bude to parádní zápas, jelikož Plzeň hraje super hokej. Já osobně jsem rád, že se můžeme utkat s týmem, co má top formu, a můžeme změřit síly, jelikož play-off se blíží, a můžeme zjistit, jak na tom vlastně jsme. Věřím, že s podporou domácích fanoušků vyhrajeme.

 
 

Copyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál