Že jsem dal gól Čiliakovi? Dobře mu tak, vtipkuje Zaťovič na adresu bývalého spoluhráče

B r n o – Brněnská Kometa se poprvé v rámci letošní přípravy představila na domácím ledě. Hosté z Bratislavy od dvanácté minuty vedli a náskok si pohlídali. Ještě v první periodě jej ohrozil Martin Zaťovič, který tři sekundy před sirénou snížil na 1:2, když zužitkoval nabídku Nahodila a umístil puk za záda Marka Čiliaka.

Máte za sebou první domácí přípravný zápas, jak jej hodnotíte?
Utkání mělo tempo, mělo to všechno. Hráli jsme v poměrně mladé sestavě, zápas to byl dobrý, škoda toho, že jsme nevyhráli.

Jaké je hrát a připravovat se v takových teplotách?
V aréně je celkem dobře. Příprava probíhá v pohodě, led je dobrý. Večer už je kvalita horší, ale pro oba týmy byly podmínky stejné.

Slovan začal přípravu dřív, bylo to poznat na jeho hře?
Těžko říct. Šance jsme měli, ale nedokázali je proměnit. Soupeř měl spoustu šancí v předbrankovém prostoru, které dokázal využít. Musíme si to více hlídat. Jsme ještě takoví syroví, musíme si sednout a podívat se na chyby.

Marek Čiliak chytil hodně šancí, byl velký problém ho překonat?
Čilo se přijel ukázat a vyšlo mu to, škoda (úsměv). Přijel se rozloučit za lidmi, já mu přeji všechno nejlepší do nové sezóny.

Martin Zaťovič se v utkání se Slovanem hostil funkce kapitána týmu. Foto: Michal Eger.

Gól jste mu ale přeci jen dal, jaké to bylo?
V minulých sezónách jsem doufal, aby dostal co nejméně gólů. Já jsem to moc nehrotil, ale naštěstí mi to tam padlo. A že zrovna jemu? Dobře mu tak (smích).

Zmínil jste mladé hráče, jak se vám na ledě jevili?
Super, je tu parádní mládežnická základna. Někde by z toho šlo poskládat celé áčko. Je na nich vidět, že mají chuť, jsou draví a hrají do těla. Už jenom záleží, do jaké hokejové šikovnosti dorostou. Musí na sobě pracovat, ale určitě to je budoucnost Komety.

Odehrané v 15:30 | Muži
PSG Berani Zlín