Domácí premiéru sledovalo téměř 5000 diváků. Kometa v omlazené sestavě vzdorovala Slovanu

HC Kometa Brno - HC Slovan Bratislava

Branky a nahrávky: 20. Zaťovič (Nahodil, Mueller), 31. Mueller (Nahodil, Plášek) – 12. Chipchura (Sersen, Lunter), 17. Rau (Červený, Řepík), 23. Sukeľ (Sloboda), 33. Rau (Schaus, Řepík), 59. Chipchura . Rozhodčí: Skopal, Vrba – Měkýš, Otáhal . Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4882. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.
HC Kometa Brno: Langhamer – Kowalczyk, Mikuš, Gulaši, Štencel, Malec (A), Bartejs, Barinka, Mikyska – Zaťovič (C), Zohorna, Köhler – Mallet, Nahodil, Mueller – Plášek, Süss, Horký – Dočekal, Mlynář, Kratochvíl.
HC Slovan Bratislava: Čiliak – Klok, Schaus, Sersen (C), Jánošík, Meszároš (A), Grman, Švarný, Bačík – Červený, Šimun, Řepík (A), Lunter, Chipchura, Liška, Sukeľ, Virta, Sloboda, Baranov, Hedera, Rau.

B r n o – V prvním přípravném utkání na domácím ledě Kometa s omlazeným kádrem bojovala proti bratislavskému Slovanu. Účastník KHL otevřel skóre a v první třetině se dostal do dvoubrankového vedení. Dvě branky dokázal slovenský tým přidat i ve druhé části. Za domácí se trefili Martin Zaťovič a Peter Mueller. Slovan však dokázal na brněnském ledě zvítězit v poměru 5:2, když vítězství gólem do prázdné brány pojistil výsledek Kyle Chipchura.

První domácí přípravné utkání Komety na nadcházející sezónu otevřeli první brankou hosté z Bratislavy. K odraženému kotouči se ve dvanácté minutě dostal na brankovišti Kyle Chipchura a z blízkosti doklepl puk za záda Marka Langhamera. Ačkoliv si šance vytvářeli spíše domácí, byli to hráči Slovanu, kteří přidali druhou branku. V čase 16:40 zužitkoval Červeného přihrávku Chad Rau a hosté se podruhé v zápase mohli radovat.

Gólovou radost si v první třetině užili i domácí fanoušci. Tři sekundy před první sirénou se projel útočným pásmem Lukáš Nahodil a poslal kotouč před poloprázdnou bránu Martinu Zaťovičovi, který snížil na 1:2.

Nová posila brněnských řad Peter Mueller byl vyhlášen nejlepším hráčem domácícho celku. Foto: Jiří Grulich.

Ve druhé třetině se opět ujali dvoubrankového vedení hráči Slovanu. Matúš Sukeľ se zjevil před brněnskou bránou a prostřelil Langhamera. V domácím dresu byl hodně vidět Peter Mueller, který se postaral o druhou branku domácích. Po zmatcích před Čiliakem puk doputoval právě na hokejku nové brněnské posily a americký útočník nekompromisně zavěsil.

Hosté se před koncem druhé části zvládli prosadit ještě jednou. Nahození od modré čáry tečoval Chad Rau, který si připsal druhý gól v utkání, když změnil směr puku přesně pod horní tyčku brněnské brány.

Radost po druhém vstřeleném gólu. Foto: Jiří Grulich.

Brňané se snažili v závěrečné třetině dohnat dvoubrankovou ztrátu, překonat Čiliaka se jim už ale nepodařilo. V předposlední minutě při závěrečné hře bez brankáře hosté pojistili své vítězství, když vyhozený kotouč dojel Kyle Chipchura a trefil odkrytou bránu.

Po utkání následovalo pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na obou stranách, ani jeden tým se ale prosadit nedokázal. V dovednostní soutěži se následně představilo pět hráčů z každého týmu. Za hostující celek byli úspěšní Rudolf Červený a Chad Rau, za domácí se trefil Karel Plášek. Další utkání čeká Kometu v úterý, kdy přivítá na svém ledě Znojmo.

KOM Kamil Pokorný: Myslím si, že největší rozdíl týmů byl v tom, že jsme udělali pár chyb v obranném pásmu a předbrankovém prostoru. To soupeř nekompromisně potrestal. My jsme hlavně ve druhé třetině svoje šance nevyužili a ukázalo nám to individuální výkony některých hráčů. Od toho příprava je a jdeme pracovat dál.
BRA .

Zobrazit kompletní fotogalerii