

Komentář Libora Zábranského
„Filip Král patří do generace hráčů typu Lukáš Dostál, Martin Nečas, Michal Kunc, Dalda Mikyska, mladý Libor a další. Nerad bych teď na někoho zapomněl. Všichni asi ví, že jsem ho trénoval už od 3. třídy. V obraně hrál s Liborem a plán je takový, že na to navážou i v seniorském hokeji. Filipovi jsem sice přál, aby se prosadil v NHL, ale na druhou stranu jsem rád, že přichází do Komety. Plní se tím moje přání, aby se naši odchovanci vraceli do mateřského klubu.
Tomáše Zohornu jsme chtěli přivést už delší dobu, protože se do Komety hodí typologicky. Nezastírám, že bych jednou chtěl všechny tři bratry v jednom brněnském útoku, ale příchod Radima v tuhle chvíli není ve hře.
Arttu Ilomäki potvrdil v sezoně kvalitu, kterou v sobě má. Navíc musím ocenit jeho přístup k našim mladým hráčům. Coby cizinec se k tomu postavil neuvěřitelně.“
Profil Filipa Krále
Odchovanec brněnské Komety patří do úspěšné mládežnické líhně jihomoravského klubu. Prošel všemi kategoriemi Komety. Zahrál si také za národní tým. Spolu s dalšími spoluhráči z Komety vybojoval pro český národní tým výhru na Memoriálu Ivana Hlinky. Ve stejné sezoně s úspěšnou generací staršího dorostu bojoval o mistrovský titul, a toho se nakonec blanenský rodák i dočkal.
V sezoně 2016-17 si zahrál i za seniorský tým. V něm odehrál celkem 23 zápasů, ve kterých si připsal dvě asistence. Zasáhl i do play-off a mohl si tak užít mistrovské oslavy. O rok později vyslyšel vábení zámořských skautů a zahrál si během své kariéry postupně ve WHL či AHL. Několik sezon bojoval na formě Toronta, naposledy i na farmě Penguins. Krátce nakoukl i do NHL - za Toronto odehrál dvě utkání.
Hrál i ve Finsku a na základě svých výkonů si ho pochopitelně všimli i trenéři národního týmu, za který odehrál několik šampionátů v rámci mládežnických výběrů. Filip Král si také připsal i starty v seniorské reprezentaci(v rámci EHT má osm odehraných zápasů).
Profil Tomáše Zohorny
Tomáš Zohorna začínal s hokejem v Chotěboři, už v dorosteneckém věku si našel místo v sestavě pardubického Dynama, kde nastupoval za mládežnické týmy. V sezónách 2005-06 a 2006-07 si vyzkoušel juniorské angažmá v Kanadě (Drummondville Voltigeurs), ale následně se vrátil zpět do Pardubic, kde se hned stal součástí seniorského týmu Dynama. Na východě Čech odehrál osm sezon a získal dva mistrovské tituly, jedno stříbro a bronz. Na podzim 2015 se přesunul do ruského Amuru Chabarovsk, kde odehrál šest úspěšných sezon.
Na další ročník se dohodl se švédským IK Oskarshamn, avšak hned před sezónou 2022-23 se vrátil zpět do Pardubic. V průběhu nedávno skončení sezony se stěhoval do Českých Budějovic, kde dohrál uplynulý extraligový ročník. Dlouhé roky byl také součástí reprezentačního týmu, zahrál si na dvou olympiádách a čtyřech mistrovstvích světa.
Profil Arttu Ilomäkiho
Třiatřicetiletý rodák z finského Tampere začínal v tamní mládeži, kde odehrál převážnou část své kariéry. Ve Finsku prošel ještě týmy Lukko Rauma, KalPa Kuopio, TPS Turku nebo KooKoo Kouvola.
Jinak Ilomäki většinou zůstával věrný svému rodnému týmu v Tappaře, ve které oslavil mistrovský titul, který nebyl vjeho kariéře rozhodně posledním. Do zahraničí se poprvé podíval v roce 2020, kdy na dvě sezony zkusil švédskou anabázi v celku Luleå HF, respektive HV 71.
V loňské sezoně okusil i českou extraligu. Nejprve naskakoval v dresu karlovarské Energie, která ho před touto sezonou angažovala. Koncem letošního ledna se však přesunul do Brna a dalo by se říct, že obě strany trefily jackpot. Ilomäki odehrál životní play-off, výraznou měrou dopomohl Kometě ke čtrnáctému mistrovskému titulu. Bylo tak nabíledni, že se finský mistr světa dohodne v Brně na další spolupráci.
Ilomäki je celkem osmým finským hokejistou v historii Komety. Před ním v modrobílých barvách nastupovali: Sami Kapanen, Pekka Tirkkonen, Matti Näätänen, Sasu Hovi, Alex Lintuniemi, Kim Strömberg a Tomi Sallinen.