Novou posilou Komety se stává Jakub Orsava, do Mladé Boleslavi putuje Radim Zohorna

B r n o – Kometa pokračuje v posilování týmu. Do brněnské metropole přichází útočník Jakub Orsava, od kterého klub očekává především zlepšení produktivity. Šumperský rodák poslední tři roky působil v Mladé Boleslavi, většinu své kariéry strávil v Třinci, krátce působil také v Pardubicích. Nyní přestupuje z Mladé Boleslavi do Komety, kam se naopak stejnou formou přesunuje Radim Zohorna.

Profil Jakuba Orsavy

Sedmadvacetiletý útočník je šumperským odchovancem, v tamním klubu také začínal svou kariéru. V mladém věku se však přesunul do týmu třineckých Ocelářů. Ve Slezsku nastupoval v kategoriích U18 a U20. Postupem času se prokousal i do seniorské extraligy, kde patřil mezi stěžejní opory útoku.

Premiérové starty za áčko Třince si připsal v sezóně 2009/2010, ve stejném ročníku také pomáhal svému mateřskému klubu v prvoligových bojích. Raketový vzestup kariéry Jakuba pokračoval o rok později, kdy slavil mistrovský titul. A o další sezónu později si připsal první starty v národním týmu. Zahrál si na několika turnajích v rámci EHT.

S Třincem slavil ještě jeden pěkný úspěch, v sezóně 2014/2015 se jeho tým probojoval do finále. V něm však v napínavé bitvě uspěl Litvínov a Orsava se musel spokojit se stříbrnou medailí. O rok později se pak přesunul do Pardubic, kde však působil jen krátce, respektive půl sezóny. Poslední tři sezóny bojoval šikovný útočník za Mladou Boleslav, odkud v rozběhnuté sezóně přichází do brněnské Komety.

Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Kometa Brno

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál