Lukáš Dostál po duelu se Švédy: Hráč zápasu? Vyhráli jsme zásluhou celého týmu

B r n o – Čeští hokejisté do 20 let vstoupili do domácího Turnaje čtyř zemí v Hodoníně famózně, našlapaný výběr Švédska přejeli vysoko 5:1, což možná ani sami nečekala. Odpracovanou a zaslouženou výhru jistil z brankoviště brněnský gólman Lukáš Dostál, který inkasoval jediný gól až v závěru, a po utkání získal cenu pro nejlepšího hráče utkání.

Zdá se, že jste na úvod turnaje zapsali naprosto ideální výsledek.
Bylo to určitě ideální, protože jsme vyhráli 5:1. Na posledním turnaji ve Švédsku, kde jsme všechny tři zápasy prohráli, jsme se trápili s koncovkou. Jsme rádi, že nám to tam teď napadalo. Kluci hráli obětavě, blokovali střely, navíc máme výborný systém. A taky dali plno gólů. Ta zásluha a ocenění hráč zápasu patří i jim.

S útočnou fází váš tým musí být spokojen, souhlasíte?
Využívali jsme šance, kluci se vypořádali s napadáním Švédů a sami dobře zakládali útok. Všechny čtyři lajny daly gól, což je také parádní. Do dalších zápasů nás to rozhodně nakopne.

Ve druhé části jste vytáhl možná klíčový zákrok zápasu. Jak jste celou situaci viděl ze svého pohledu?
Viděl jsem, jak si za mě zajíždí, tak jsem se jen v brankovišti natáhl a se štěstím jsem srazil puk na síťku. Vyšlo to tak, jak mělo, a jsem rád, že jsem i tímto zákrokem mohl klukům pomoci.

Momentka brněnského gólmana při utkání se Švédskem. Foto: Karel Švec

Nemrzí vás, že jste o čisté konto v závěru přišel?
Trochu to mrzí, ale na druhou stranu to překrývá ta radost z výsledku. Máme vysokou výhru a jsme všichni moc rádi, že jsme vyhráli.

Diváci v Hodoníně zaplnili stadion a vytvořili vám výborné prostředí. Jak se vám v něm hrálo?
Atmosféra byla skvělá. Jsme rádi, že na nás lidé přišli, protože domácí atmosféra je vždy přeci jen něco jiného.

Laťku jste si teď ale před sobotním duelem s Ruskem nastavili hodně vysoko…
O laťku ani tak nejde, ale klíčové bude do zápasu vstoupit stejně jako proti Švédsku, protože kluci měli ve hře parádní pasáže a já jen doufám, že tuto výhru znovu zopakujeme.

Odehrané v 16:00 | Jun.
HC Žďár nad Sázavou