Pětibodový útočník Brabenec: Osobní statistiky? Nejdůležitější je týmová hra

B r n o – Dorostenci hrají v úvodu sezóny ve velké formě. Ve třech duelech neprohráli, mají plný počet 12 bodů a skvělé skóre 23:5! V sobotu si před svým publikem vyšlápli na Žďárské Plameny, kterým nasázeli jedenáct branek. Hattrickem a dvěma nahrávkami se pod vysokým vítězstvím podepsal kapitán týmu a syn trenéra Kamila Jakub Brabenec.

Jak hodnotíte sobotní vysokou výhru 11:0?
Jsme opravdu rádi za čtyři body. Jsem rád, že jsme hráli týmově, že to nikdo zbytečně nebral na sebe. Možná se to podle výsledku zdá, ale měli jsme v utkání i slabší pasáže.

Váš první útok s Jakubem Kosem a Ivo Sedláčkem byl na ledě vidět nejvíc. Sedí vám spolupráce?
Je to super, hraje se nám dobře a dokážeme vykombinovat i nějaké gólové akce. S Kosákem (Jakub Kos pozn. red.) hrajeme v jednom útoku i v reprezentaci, takže jsem za to opravdu rád, že nám dává trenér možnost hrát spolu.

Několik vašich spoluhráčů se na vysoké výhře podílelo dvěma góly, až vy jste v prodloužení dosáhl toho kýženého hattricku. Jak se všechny situace seběhly?
První dva góly jsem vstřelil se velkou zásluhou Matěje Prčíka, který mi to nejprve dal do prázdné a podruhé mě šikovně vyslal do brejku. Chtěl jsem mířit nahoru, ale sjelo mi to. Gól to však byl a to se počítá. Hattrick jsem zkompletoval v prodloužení, tam jsem vypíchl kotouč a znovu uháněl sám na bránu. Střela se mi povedla a bylo to tam. Jsem za to rád.

Brněnský kapitán při utkání se Žďárem. Foto: Martin Kocourek

Kromě tří gólů se vám podařilo i dvakrát přesně nahrát. Cítíte se na startu sezóny v dobré pohodě?
Řeknu to takhle: Bod sem, bod tam. Snažím se hrát především týmově, aby z mého působení na ledě těžil tým, ne já. Nejdůležitější je na hokeji týmová hra, tak doufám, že se mi to zatím daří.

Dokázali jste dát dva přesilovkové góly a v početních výhodách jste měli spoustu dalších šancích. Vnímáte to jako silnou stránku vaší hry?
Přesilovky nám v zápasech zatím jdou. Občas to zkoušíme i promíchat a vychází nám to. Když nám to vydrží, tak to může být naše silná stránka. Uvidíme, zda nám tam ty branky budou padat i nadále.

Příští týden Vás čekají zápasy proti silnějším soupeřům. Jaké duely očekáváte a na co se musíte připravit?
Čekají nás duely proti Pardubicím a Hradci Králové. Bude se jednat o výrazně rychlejší a asi i silovější hokej. Musíme hrát důsledně a zapomenout na předchozí vysoké výhry. Když budeme hrát tak jako proti Žďáru, tak máme šanci na úspěch.

Už jste se zmiňoval o reprezentaci, kde hrajete s Jakube Kosem. Očekáváte v blízké době nominaci na nějaký reprezentační turnaj?
V říjnu hraje šestnáctka v Česku, tak uvidím, jak to dopadne. Doufám, že mi dobré výkony vydrží a dostanu se do nominace.

Radost kvarteta Sedláček - Kos - Fajmon - Brabenec po vstřelené brance. Foto: Martin Kocourek

Dnes v 17:00 | Muži
HC Olomouc