Rozlosování a hrací hřád

Rozlosování Tipsport extraligy (hokej.cz).

Herní systém (výňatek)

Kompletní znění Herního řádu (PDF)

1. část - dlouhodobá

V dlouhodobé části ELH se spolu mužstva utkají čtyřkolově každý s každým, tj. že každé mužstvo v této části sehraje 52 zápasů. Úkolem této části soutěže je určit pořadí mužstev pro 2. část. Pořadí mužstev bude stanoveno podle Soutěžního a disciplinárního řádu ČSLH (dále jen „SDŘ“), článek 417. V průběhu dlouhodobé části je pořadí určováno dle článku 416 SDŘ. Utkání 51. a 52. kola mají jednotný začátek (18.10 hod.)!

2. část

a) předkolo play-off

Do této části soutěže postupují mužstva, která se v dlouhodobé části umístila na 7. - 10. místě. Utkání se uskuteční systémem „play-off” (utkání hraná do rozhodnutí, čl. 407 a 406 SDŘ) s následujícími úpravami.

Na 3 vítězná utkání se v něm utkají 7. s 10., 8. s 9. mužstvem dlouhodobé části, přičemž první dvě utkání se hrají na ledě 7. a 8. mužstva, další na ledě 9. a 10. mužstva a poté utkání opět na ledě 7. a 8. mužstva.

  • Přestávka mezi 3. třetinou a prodlouženími je 18 minut.
  • V prodloužení 1. – 4. utkání předkola, tj. v utkáních č. 365 – 372, hrají obě mužstva se 4 hráči v poli.
  • Všechny neodsloužené tresty pokračují, ale dojde-li k vyloučení v závěru normální hrací doby, pak prodloužení pokračuje 5-4 (5-3).
  • Po vypršení trestu je pak při nejbližším přerušení hry upraven počet na 4-4 (5-4). Všechny samostatné nájezdy se uskuteční na jedné polovině hřiště. Rozhodčí je odpovědný za určení strany hřiště, která bude k tomuto účelu využita. Rozhodčí rozhodne neprodleně po skončení prodloužení a informuje zapisovatele. Bude provedena suchá úprava ledu minimálně na jedné polovině hřiště v min. šířce mezi koncovými body vhazování, během doby nutné k patřičné organizaci programu.
  • Rozhodčí oznámí kapitánům, na které polovině hřiště se bude najíždět. Brankáři budou hájit branku určenou rozhodčím.
  • V případě 5. utkání předkola play-off, tj. utkání č. 373 a č. 374, se prodlužuje 20 minut a pokud nepadne rozhodnutí, pak po 18- minutové přestávce a úpravě ledu následují další prodloužení až do rozhodnutí. Počet hráčů prodloužení je v tomto případě 5-5, všechny neodsloužené tresty pokračují. Před každým prodloužením se mění strany.

Vítězná mužstva postupují do 3. části - závěrečné, a) Česká pojišťovna play-off.

b) mužstva na 11. - 14. místě o umístění

Této části soutěže se zúčastní mužstva, která se v 1. - dlouhodobé části ELH umístila na 11. - 14. místě. Mužstva se utkají dvoukolově každý s každým. Body získané v této části se připočítávají k bodům z dlouhodobé části.

Pro utkání platí předpisy jako pro utkání dlouhodobé části. Pořadí mužstev bude stanoveno podle článku 417 SDŘ. V průběhu soutěže je pořadí určováno dle článku 416 SDŘ. Mužstva, která skončí po této části na 13. a 14. místě se s finalisty 1. ligy utkají o udržení v ELH - 3. část, závěrečná, b) o udržení, resp. o postup do ELH.

3. část - závěrečná

a) ČESKÁ POJIŠŤOVNA play-off o titul „Mistr České republiky

Do této části soutěže postupují mužstva, která se v dlouhodobé části umístila na 1. - 6. místě a dvě vítězná mužstva z předkola play-off.

Utkání se uskuteční systémem „play-off” (utkání hraná do rozhodnutí, čl. 407 a 406 SDŘ) s následujícími úpravami:

  • Přestávka mezi 3. třetinou a prodlouženími je 18 minut.
  • V prodloužení 1. - 6. utkání hrají obě mužstva se 4 hráči v poli. Všechny neodsloužené tresty pokračují, ale dojde-li k vyloučení v závěru normální hrací doby, pak prodloužení pokračuje 5-4 (5-3). Po vypršení trestu je pak při nejbližším přerušení hry upraven počet hráčů na 4-4 (5-4). Všechny samostatné nájezdy se uskuteční na jedné polovině hřiště. Rozhodčí je odpovědný za určení strany hřiště, která bude k tomuto účelu využita. Rozhodčí rozhodne neprodleně po skončení prodloužení a informuje zapisovatele. Bude provedena suchá úprava ledu minimálně na jedné polovině hřiště v min. šířce mezi koncovými body vhazování, během doby nutné k patřičné organizaci programu.
  • Rozhodčí oznámí kapitánům, na které polovině hřiště se bude najíždět. Brankáři budou hájit branku určenou rozhodčím.
  • V případě 7. utkání „play-off“, tj. utkání č. 411 – 414, 427, 428 a 435, se prodlužuje 20 minut a pokud nepadne rozhodnutí, pak po 18-ti minutové přestávce a úpravě ledu následují další prodloužení až do rozhodnutí. Počet hráčů v prodloužení je v tomto případě 5-5, všechny neodsloužené tresty pokračují. Před každým prodloužením se mění strany.

Všechny části „Česká pojišťovna play-off˝ (čtvrtfinále, semifinále a finále) se hrají na 4 vítězná utkání. Pro sestavování dvojic pro všechna kola play-off platí, že nejlépe umístěné mužstvo po základní části hraje s nejhůře umístěným (z postupujících), druhé nejlepší s druhým nejhorším atd.

První dvě utkání se vždy hrají na ZS lepšího mužstva po základní části, následují dvě utkání na ZS soupeře. Dále střídavě po jednom utkání doma – venku do rozhodnutí.

V 1. kole hrají v jednom termínu dvě dvojice, v semifinále se v jednom dni hraje jedno utkání.

b) o udržení, resp. o postup do ELH

Mužstva, která se po skončení části 2b) umístí na 13. a 14. místě, se utkají s finalisty 1. ligy.

Mužstva se utkají čtyřkolově každý s každým.

Pro utkání platí předpisy jako pro utkání dlouhodobé části. Pořadí mužstev bude stanoveno podle článku 417 SDŘ. V průběhu soutěže je pořadí určováno dle článku 416 SDŘ. Mužstva, která skončí po této části na prvním a druhém místě, získávají ve smyslu čl. 208 SDŘ právo účasti v ELH 2013/2014.

V této části soutěže mohou za zúčastněné kluby nastoupit pouze hráči, kteří, pokud do příslušného klubu přišli na hostování mezi soutěžemi (střídavý start), hostování nebo přestoupili po 30.8.2012, za tento klub odehráli minimálně 15 utkání. V případě, že hráč přišel do klubu před 30.8.2012 vč., nebo byl před tímto datem kmenovým hráčem klubu, a v pozdějším období byla jeho registrační práva převedena tak, aniž by hráč ztratil souvislou oprávněnost startu za klub (zejména např. v souvislosti s realizací hostování dle čl. 28 Přestupního řádu pro kluby extraligy a I. ligy - dále jen „PŘ“), nebude pro takový případ tento článek aplikován.

U brankářů je v tomto případě za start v utkání považováno i utkání, kdy je uveden v zápise o utkání, aniž do něj fakticky zasáhl.

 

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál