+

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec

Branky a nahrávky: 5. Nemec (Kudláček), 11. Němec (Kočan), 16. Vincour (Kundrátek), 57. Vincour (Zábranský) - 28. Hindoš (Dóczy, Grofek), 35. Samiec, 42. Pánik (Hampl, Haas), 44. Haas (Hampl), 45. Grofek. Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Rittich. Vyloučení: 11:11 navíc Kočan - Hegegy oba 10 minut. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 29:29. Průběh utkání: 3:0 - 3:5 - 4:5.
HC Kometa Brno: Švaříček - Horáček, Sokolovskij, Vejvar, Dufek, Ekl, Kudláček, Žalud, Reschowský - Kundrátek, Zábranský, Vincour - Staša, Štěpánek, Petružálek - Kozárek, Němec, Kočan - Dej, Zima, Grmela
HC Oceláři Třinec: Šrámek - Hoďa, Hegegy, Kania, Kundrátek, Jurdič, Dóczy - Grofek, Petrek, Hindoš - Haas, Hampl, Pánik - Maruna, Toman, Samiec - Vydra, Dvorčák

První velkou šanci zápasu měli domácí, Štěpánek pálil od mantinelu a Petružálkovi chyběl jen kousek k tomu, aby dostal puk do sítě. Po vystřídání formací se Kometa dočkala. Němec se sám prokličkoval až před branku a obloučkem překonal v ní stojícího Šrámka – 1:0. Třinec zahrozil akcí Haase, jeho střelu gólman vyrazil. Na druhé straně měl další šanci Štěpánek, který se z pravé strany pokoušel protlačit puk mezi brankářovými betony, skulinku v nich nenašel. V přesilové hře se po střele Vejvara od modré odrazil puk k Petružálkovi, tomu překazil radost Šrámek. Brněnští hráči byli dál jasně lepší a v 11. minutě zaslouženě zvýšili. Úspěšným střelcem byl znovu Němec – 2:0. Ve 13. minutě se domácí museli bránit přesilovce soupeře. V ní nebezpečně střílel Petrek. Více toho hráči v bílém nedovolili. V 16. minutě už to bylo 3:0. Kundrátek přihrál Vincourovi, ten si položil brankáře a bez problémů zavěsil. O chvíli později se třinecký brankář vytáhl proti střele Zábranského. Poslední šanci třetiny měl Pánik, narazil však na pozorného Švaříčka.

V úvodu druhé třetiny mělo Brno dvakrát výhodu přesilové hry, ale žádnou šanci si nevytvořilo. Za to Třinec se herně zvedl a začal domácí postupně přehrávat. Ve 28. minutě herní zlepšení potvrdil i gólově. Střela Dóczyho se odrazila od zadního skla zpátky před branku, kde ji se štěstím dostal do sítě Hindoš – 3:1. Branka hosty ještě více nakopla. Kometa se z náporu dostávala pouze vyhazováním puků přes celé kluziště. Ve 34. minutě Švaříček fantasticky zasáhnul proti gólové šanci Hampla. Za chvíli na něj najížděl Toman, jeho pokus vyrazil pouze na hokejku Samiece a ten vymetl pravý horní roh brněnské branky – 3:2. Ve 37. minutě dostal puk do jízdy Vincour, jeho blafák skončil těsně mimo. V další přesilovce měl velkou šanci Hampl, Švaříček ho vychytal perfektním semaforem. V poslední minutě ještě pálil od modré Kudláček, Šrámek udržel puk mezi betony.

Třinec zlobil i v závěrečné části. Hned v první minutě musel brněnský brankář likvidovat pokus Grofka. Po následném buly mířil mimo Pánik. Ve 42. minutě domácí v oslabení špatně vyhodili, puk sebral Hampl, nahrál Pánikovi a ten střelou o tyčku vyrovnal – 3:3. Pak Hampl přihrával zpoza branky Vydrovi, Švaříček s vypětím všech sil puk pokryl. Ve 44. minutě hosté dokonali obrat ve skóre. Při hře 4 na 4 se po vyhraném buly přesně trefil Haas – 3:4. A za další minutu to už bylo 3:5. V přesilové hře Brna se po nedorozumění obrany dostal k puku Grofek a sólo přes celé hřiště zakončil přesnou kličkou. I další minuty patřili Třineckým, kteří se usadili v domácím obranném pásmu. Z pravého kruhu pálil Hampl. Kometa se z tlaku vymanila v přesilovce. V ní po střele Vincoura nedosáhl na dorážku Kundrátek. Následující minuty proložilo několik vyloučených na obou stranách, z toho i dva desetiminutové tresty. V 57. minutě měli hosté na trestné lavici převahu jednoho muže, domácí hráli 4 na 3 a v ní zásluhou druhého gólu Vincoura snížili. Třinec si ale zbytek zápasu pohlídal. Brnu nepomohla ani krátká hra bez brankáře. Konečný stav z pohledu Brna 4:5.

Jaroslav Beck (trenér HC Kometa Group): „ Půl zápasu to bylo dobré. Bohužel rozhodly individuální chyby některých hráčů. Pořád ještě chybí více sebedůvěry. Když se zápas láme, tak si někteří naši hráči přestanou věřit. Škoda aspoň toho bodu, za ten výkon si ho kluci zasloužili. Herní styl se stále zlepšuje, je ještě potřeba o přestávce zapracovat na kondici a doplnit tým od jednoho obránce. Ale jsme na správné cestě, musíme po ní jít dál, tento mančaft každopádně není na sestup. Dnes opravdu třikrát škoda, do kádru nám zasáhla i chřipka, která nabourala celou druhou lajnu.“

Roman Cieciala (trenér HC Oceláři Třinec): „Věděli jsme, že Brno je sice poslední, ale že nehraje špatně a poslední zápas navíc vyhrálo. Mysleli jsme, že budou hrát z obrany, ale byl to úplný opak. Takto jako Brno v první třetině nás ještě nikdo letos nezatlačil. Do druhé třetiny jsme chtěli dát branku, věděli jsme, že v takovém tempu nevydrží hrát celý zápas. Nakonec jsme ve druhé třetině dali dva góly. Do třetí jsme šli s tím, že si počkáme na chyby, které nakonec udělali, my je využili a zbytek zápasu jsme si pohlídali. Soupeře ale musím pochválit, hrál výborný hokej. Když takhle bude pokračovat, tak určitě někoho nachytají.“