.

Všechny celky mládeže čekají dva duely, starší dorost končí nadstavbu

B r n o – Play-off je za dveřmi a to platí i pro mládežnické kategorie. Junioři dál bojují o co nejlepší umístění, starší dorost dohraje nadstavbu, mladší dorost bude hrát dvakrát doma.

Junioři pokračují v nadstavbě

Junioři mají za sebou polovinu nadstavby a v tomto týdnu je čekají další dvě utkání. Brňané sice nedávno v zápasech se Slávií a Hradcem zaváhali, ale vše napravili minulý týden, když nejprve porazili České Budějovice 4:2 a poté jasně převálcovali 8:0 Vítkovice. Kanadské bodování týmu vede zatím Matěj Novák s deseti body (5+5), což z něj dělá třetího nejúspěšnějšího hráče v lize.

Nejprve junioři zamíří ve středu do Kladna, které zatím vede tabulku nadstavby skupiny A. Vzájemný zápas však zvládla lépe Kometa, která porazila Rytíře doma 5:1. To však bylo jediné zaváhání Kladenských, jelikož od té doby všechny duely vyhráli v základní hrací době. Ofenzivu vedou dva hráči, kteří mají oba po patnácti bodech. Petr Patyk (11+4) a Tomáš Vildumetz (4+11) vedou celé kanadské bodování juniorské nadstavby A.

43. kolo nadstavby DHL extraligy juniorů
středa
7. 3. 2018
16:00 hod.
HC Rytíři Kladno HC Kometa Brno Kladno, ČEZ STADION

V sobotu přijede do Brna Hradec Králové, který má shodně bodů jako Kometa, ale díky lepšímu skóre se drží na druhé příčce. Brno bude mít šanci na reparát, jelikož si z Hradce při prvním vzájemném duelu v rámci nadstavby po prohře 1:7 neodvezlo ani bod. Lvy z Čech porazilo pouze Kladno a Slávie. Nejvíce bodů si zatím připsal Štěpán Matějček (2+6).

44. kolo nadstavby DHL extraligy juniorů
13:00 hod.
HC Kometa Brno Mountfield HK  Brno, DRFG Arena

Starší dorost končí nadstavbu

Starší dorost v tomto týdnu odehraje poslední dvě zbývající utkání o umístění v play-off. V této části sezóny se Brňanům zatím moc nedaří a s pouhými dvaatřiceti body jsou na předposledním místě před Berany. Nedávno sice právě ve Zlíně ukončili dlouhou sérii proher, ale minulý týden v sobotu prohráli ve Vítkovicích 3:5. Nejvíce bodů z týmu má Michal Kunc, jenž zatím vstřelil deset branek a na sedm gólů přihrál.

I starší dorost čeká Kladno, ale tentokrát na domácí půdě. Duel s Rytíři odehrají v pátek. Kladno je se svými šestatřiceti body přesně uprostřed tabulky. Veze se na kratší vítězné vlně tří výher, přičemž ta poslední byla doma se Slávií, které Kladenští nadělili celkem dvanáct branek. Útok vede Matyáš Filip (22+23). Poslední vzájemný zápas na Kladně však Kometa vyhrála 5:7, takže se určitě pokusí navázat na tento úspěch.

25. kolo o pořadí v play-off ELSD
pátek
9. 3. 2018
15:30 hod.
HC Kometa Brno HC Rytíři Kladno  Brno, DRFG Arena

Hned druhý den přivítá Kometa na svém ledě dalšího soupeře, kterým je Slavia. Ta má o pouhých sedm bodů víc jak Brňané. Z posledních deseti zápasů se Pražanům podařilo zvítězit jen dvakrát. Nejvíce kanadských bodů má Jaroslav Brož (22+13). I proti Slávii se Kometě dařilo, když ji v prvním vzájemném duelu porazila 3:5.

26. kolo o pořadí v play-off ELSD
16:00 hod.
HC Kometa Brno HC Slavia Praha  Brno, DRFG Arena

Mladší dorost bude hrát dva domácí duely

Mladší dorost vede skupinu D s náskokem čtyř bodů a do konce druhé části zbývají pouhé tři zápasy. Kometa sice odjela nedávno z Havlíčkova Brodu s prázdnou, ale tento týden ji čekají dva soupeři, se kterými by si měla poradit. Zcela shodně po osmi brankách a jedenácti přihrávkách na svém kontě má Jan Holemý a Petr Žák. Tito borci vedou kanadské bodování svého týmu.

Ve středu Kometa přivítá na svém ledě Jihlavu. Dukla má na kontě celkem čtyřicet čtyři bodů je tak v celku pohodlné situaci na čtvrté příčce. Výkonnostně je její hra jako na houpačce. Kometu však porazila jen jednou na svém ledě 5:2. V dalších dvou duelech byli úspěšnější Brňané. Ofenzivu Jihlavy vede Matouš Menšík (12+8).

36. kolo ELIOD ELMD
středa
7. 3. 2018
18:45 hod.
HC Kometa Brno HC Dukla Jihlava  Brno, DRFG Arena

V sobotu zavítá do Brna Žďár nad Sázavou. Žďár nad Sázavou má se svými třiatřiceti body jistou pátou pozici. Kometa měla proti tomuto soupeři vždycky jasně navrch. Poslední vzájemné utkání vyhrálo Brno 1:8, takže s tímto soupeřem by si mělo poradit. Nejvíce kanadských bodů má Jakub Konečný za deset branek a dvanáct přihrávek.

37. kolo ELIOD ELMD
19:00 hod.