Ve Sportcentru Lužánky pokračoval oblíbený seriál Hokejových víkendů s Kometou

Ve Sportcentru Lužánky pokračoval oblíbený seriál Hokejových víkendů s Kometou
 

B r n o – O víkendu 19. a 20. května se ve Sportcentru Lužánky uskutečnilo druhé pokračování již devátého ročníku oblíbených Hokejových víkendů s Kometou. Stovce dětí se na jednotlivých stanovištích věnovali profesionální trenéři Komety Brno, další s nimi trávili čas v tělocvičně. Tradičního kempu se i tentokrát zúčastnili zástupci mistrovského A-týmu – hlavní kouč Libor Zábranský, trenér Jiří Horáček a trenér gólmanů Jaroslav Odehnal.

 

Majitel Komety a hlavní kouč A-týmu si svoji návštěvu tradičního kempu pochvaloval. „Přišel jsem zkontrolovat koncept tréninku, který trenéři nachystali. Jsem s ním spokojený. Na dětech bylo vidět, jak je to baví. Jsem šťastný, že dětí je čím dál víc a že mají Hokejové víkendy s Kometou smysl,“ uvedl Libor Zábranský. „Obecně v Kometě chodíme na led v průběhu letní přípravy. Pro kluky je to důležité co do techniky bruslení, práce s holí a individuálních činností. Je krutý fakt, že v průběhu sezóny, jak začne škola, se v trénincích dá těžko zařadit individuální činnost. Tady klademe důraz na detaily, můžeme děti opravovat,“ doplnil.

Momentka z uplynulého Hokejového víkendu s Kometou ve Sportcentru Lužánky. Foto: Vít Novák.

Děti se na jednotlivých stanovištích mohly zlepšovat v technice bruslení, práci s holí či ve střelbě. Jedním z mládežnických trenérů, kteří jim předávali zkušenosti, byl i Kamil Brabenec, jenž bude od nové sezóny jedním z trenérů týmu dorostu. „Jsem moc rád za to, jaký zájem mezi dětmi o Hokejové víkendy je. Je to pro nás příjemná odezva. Když se na trénink těší děti, těšíme se i my. Snažíme se, aby děti na ledě nestály, ale aby pracovaly. Snažíme se je opravovat, aby věděly, co dělají dobře, co naopak je třeba zlepšit. Je to taková všehochuť, od všeho trochu,“ přiblížil bývalý reprezentant a hráč Komety, který v dětství jako většina jeho sportovně založených vrstevníků naháněl po venku s hokejkou tenisový míček.

„Veškeré dovednosti, které jsme viděli v televizi od hráčů, jsme zkoušeli na hřišti s tenisákem. Led jsme měli jen pět měsíců v roce. Pro děti je nyní výhoda, když mohou jít na led i během léta. Koneckonců praktikuje to tak i mládež Komety jako taková či A-tým. Dětem se věnují zkušení trenéři, je to pro ně jedině plus,“ dodal. Hokejové víkendy s Kometou pokračují i třetí květnovou sobotu a neděli.

Na fotografie z uplynulého Hokejového víkendu se můžete podívat zde.

Registraci a více informací o oblíbeném letním kempu naleznete pod tímto odkazem

 
 

Tento den před lety×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál