V týmu je potenciál, myslí si kapitán František Němec

V týmu je potenciál, myslí si kapitán František Němec
 

V í t k o v i c e – Brněnští hokejisté v předposledním dni turnaje narazili na Slavii. Úvod utkání nebyl dle představ Brňanů. Ovšem od druhé třetiny šlo vše podle plánu. Brno v druhé periodě vstřelilo tři branky a rozhodlo o své výhře, celkově 5:2. Na utkání se brankou a asistencí podílel i kapitán František Němec, který hodnotil nejen sobotní výhru Komety.

 

Františku, jak hodnotíš vítězný duel se Slavii?
Soupeř byl určitě kvalitní, jen měli trochu slabšího brankáře, což pro nás byla výhoda. Utkání bylo těžké. Měli jsme špatnou první třetinu, ale v druhé přišlo zlepšení. Dali jsem nějaké góly a zápas jsme dotáhli do vítězného konce.

Celkově máte v turnaji špatné první třetiny. Čím to je?
Vždy si před zápasem řekneme, že do osmé minuty nesmíme inkasovat gól, ale zatím jsme ho vždy dostali. V tomto ohledu se musíme zlepšit do dalších zápasů.

Ty jsi dal čtvrtý gól Komety v zápase. Jak se ti povedlo skórovat?
Já jsem skočil ze střídačky. Matěj Prčík vystřelil, puk jel od rohu hřiště až ke mně, já jsem stál na modré čáře. Já jsem natáhl puk a vystřelil. Brankář měl zakrytý výhled přes své hráče, takže nemohl nic vidět.

Ve dvou dnech jste hráli s oběma týmy z Prahy. Je mezi nimi nějaký rozdíl?
Určitě tam je rozdíl. Sparťané byli lepší, měli věší hráče, více stříleli, ale Slavia také nebyla špatná. Byly to vyrovnaná mužstva.

Zítra vás čeká poslední zápas s Plzní, co od něj očekáváš?
S Plzní jsme odehráli dva zápasy. Je to dobrý soupeř. Hraje dobře do obrany i útoku.

Už vám chybí odehrát jediné utkání. Jde již teď hodnotit závěrečný turnaj?
Všichni soupeři jsou tady kvalitní. Na začátku turnaje jsme měli smůlu, protože jsme chytli těžké soupeře. Na to se samozřejmě nedá vymlouvat. Pokazili jsem si to sami. Nepředvedli jsme v prvních dvou utkání nic moc. Až druhá třetina se Spartou nabídla trochu více z naší hry.

Jde již hodnotit i celá sezóna?
Sezóna byla dobrá. Vyhráli jsem naši skupinu, občas jsme sice prohráli, ale sezónu hodnotím kladně.

Ty jsi kapitán týmu. Jak se ti líbí toto mužstvo?
Přijeli jsme v silném složení. V prvních utkání se to moc nepotvrdilo, ale už se to obrací na naší stranu, takže si myslím, že v týmu je potenciál.

 
 

×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál