.

Skvělý úspěch svěřenců Petra Hakena. Sedmnáctka v Kanadě postoupila do semifinále!

Skvělý úspěch svěřenců Petra Hakena. Sedmnáctka v Kanadě postoupila do semifinále!
 

B r n o – Čeští hokejisté do 17 let ve čtvrtfinále kanadského turnaje zaskočili favorizované Rusko. Tým brněnského trenéra Petra Hakena předvedl v kanadském Fort St. John parádní výkon a vyhrál 4:3. Na neoficiálním mistrovství světa se náš národní tým popere o medaile a budou u toho i dva hráči brněnské Komety. Extraligovými zkušenostmi ověnčený kapitán výběru U17 Jan Mlčák a další talent, obránce Radek Kučeřík.

 

„Hráči projevili obrovskou snahu plnit koncept hry, což podpořili neskutečnou obětavostí, která byla vyjádřena například 23 zblokovanými střelami,“ prohlásil ihned po utkání hlavní kouč reprezentace Petr Haken.

Výhra nad Ruskem je o to sladší, protože hokejisté ročníku 2001 sehráli s tímto protivníkem celkem šest duelů s bilancí nula výher a šest porážek. V noci na pátek přišlo cenné a fantastické vítězství, které katapultovalo mladíky do boje o medaile.

Semifinále odehraji Češi hned v sobotu ve 2 hodiny ráno českého času. Jejich soupeřem bude kanadský výběr "Red", tedy jediný, s nímž se na turnaji ještě nepotkali.

RUSKO – ČESKO 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Kňazev (Tjuvilin), 45. Gutik (Guskov), 58. Guščin (Kňazev) – 15. Pšenička (Barinka), 31. Toman (Teplý), 34. Toman (Přikryl), 52. Pytlík (Morong). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Střely na branku: 39:31 (16:7, 9:15, 14:9).

Rusko: Skotnikov – Mironov, Ťuvilin, Zaruba, Kňazev, Burenov, Gorjačev, Janevskij, Šapošnikov – Gutik, Nikolajev, Podkolzin – Špiridonov, Zajcev, Guščin – Černyj, Guskov, Afanasjev – Alchimov, Safonov, Chulapov.

Česko: Malík – Jan Mlčák, Haš, Radek Kučeřík, Homola, Rašín, Poizl – Lang, Přikryl, Koffer – Teplý, Najman, Toman – Barinka, Vitouch, Pšenička – Morong, Peterek, Pytlík – Jouza.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál