Sedmnáctka neudržela vedení a v generálce prohrála se Švédskem

S a i n t J o h n - Reprezentanti do sedmnácti let mají za sebou generálku na World Challenge, jenž se považuje za neoficiální mistrovství světa. Češi měli utkání skvěle rozehrané a do třetí třetiny vstupovali za stavu 4:2 s dvoubrankovým náskokem. V poslední části však Švédové předvedli povedený obrat a čtyřmi góly v rozmezí pěti minut zvrátili průběh vyrovnaného zápasu ve svůj prospěch. Čeští hokejisté již nedokázali vyrovnat, pouze snížit na konečný výsledek 5:6. Utkání se zúčastnil i útočník brněnské juniorky Jakub Malý.

Výsledek utkání:

Česko – Švédsko 5:6 (2:2, 2:0, 1:4)

Branky a nahrávky: 8. Rouha (Malát), 18. Bláha (Hampl), 24. Konečný (Chlubna, Janda), 28. Myšák (Baláž), 60. Gut (Cikhart, Myšák) – 9. Raymond (Kumlin), 15. Torgersson (Holtz, Stenman), 42. Szurowski (Ljungman, Styf), 42. Eriksson (Grans), 45. Holtz (Raymond), 47. Nordlund (Eriksson).