Přestupová bomba! Obránce Ondřej Němec podepsal v Kometě!

B r n o – Přestupové okno se sice ještě neotevřelo, ale první větší hráčský pohyb registrujeme pod hradem Špilberk. Kometě se podařilo získat do svých řad velmi zvučnou a kvalitní posilu. Brněnskému klubu se upsal zkušený reprezentační obránce Ondřej Němec, který v posledních šesti sezónách působil v Kontinentální hokejové lize. Třebíčský rodák naposledy oblékal dres ruského Čerepovce. „Když už jsem se rozhodl vrátit domů, měl jsem na tým, který si vyberu, určité požadavky. A Kometa je všechny splňuje. Ať jsou to vysoké ambice, fantastičtí fanoušci, skvělý tým s dobrým zázemím. Právě proto jsem si Brno vybral,“ říká nová posila Komety Ondřej Němec.

Ondřej Němec začínal s hokejem v rodné Třebíči. Za velkým hokejem se však v patnácti letech přesunul do Vsetína, kde prošel mládežnickými kategoriemi, ale zároveň si našel cestu i do hlavního extraligového týmu tehdejších velikánů z Valašska. Němec to následně vzal z jednoho kouta republiky na druhý, konkrétně do Karlových Varů. Později se ukázalo, že to byla správná volba. Produktivní obránce byl u doposud největších úspěchů Energie. Po stříbru ze sezóny 2007/2008 získal o rok později dokonce i titul mistra republiky.

V posledních letech je nedílnou součástí obrany národního týmu. Němec byl také u všech největších posledních úspěchů národního týmu. V roce 2010 získal titul mistra světa, o rok později bronz a o další rok opět bronz. Mimochodem jako mladý byl nedílnou součástí všech mládežnických týmů - od výběrů kraje, přes reprezentační výběry.

Ondřej Němec při rozmluvě s trenérem a spoluhráči ze Severstalu Čerepovec (KHL).

Jeho prvním zaměstnavatelem v rámci KHL byl Severstal Čerepovec, ve kterém začínal a v podstatě i skončil svou více jak šestiletou anabázi po druhé nejkvalitnější soutěži světa.

I v KHL dosáhl velmi solidního výsledku, respektive umístění. Dva ročníky odehrál v již neexistující organizaci Lva Praha, který se proboval až do finále Gagarinova poháru. Stříbro z této prestižní soutěže musí Němec určitě považovat jako úspěch. Poslední dva ročníky byl 182 centimetrů vysoký zadák v Atalantu Mytišči, respektive ve zmíněném Čerepovci.

Nyní se po šesti letech vrací do tuzemské nejvyšší soutěže a jeho volbou před další sezónou byl jedenáctinásobný mistr republiky Kometa Brno, kde uzavřel víceletou smlouvu. V extralize nastřádal prozatím 426 zápasů, připsal si 37 branek a 76 asistencí.

Rozhovor s Ondřejem Němcem připravujeme.

Profil Ondřeje Němce

• Úspěchy v extralize: zlato a stříbro v dresu Karlových Varů
  • V KHL: tým Lev Praha (stříbro)
  • Mistrovství světa: 1x zlato na MS v roce 2010, 3x bronz (z toho jeden na MS do 18 let)