Neporažený dorost bude chtít navázat na předchozí úspěchy. Junioři mají volno

B r n o - Většina mládežnických týmů Komety má před sebou další zápasový týden, jen juniorka má po náročném programu v minulých týdnech volno. Dorostenci, jenž jsou stále bez porážky a první v tabulce, vyzvou Motor České Budějovice a Tábor. Osmáci a šesťáci přivítají na svém ledě vrstevníky z Třebíče. Souboj v Hodoníně čeká pátou a sedmou třídu, jenž se o den později utká i s Boskovicemi.

Dorost hraje ve velké fazoně

Modrobílí dorostenci mají za sebou snový úvod do sezony. A ve skvělých výsledcích určitě hodlají pokračovat. Ze sedmi odehraných zápasů si odnesli výborných sedm vítězství a z osmadvaceti možných bodů jim unikly pouze dva! V minulém týdnu odehráli na domácím ledě vyrovnané utkání s Mladou Boleslaví. Brňané zápas s tímto soupeřem otočili, zvítězili 3:2 a poté uspěli i v nadstavbové části. Nejvíce bodů má na kontě Jakub Brabenec, který jich získal 13 (7+6) během šesti odehraných utkání. Má tedy průměr více než dvou bodů na zápas! Většinu utkání odchytal Ondřej Bizoň, jenž si drží nadprůměrnou úspěšnost zákroků, konkrétně rovných 95 %. Dalšími protivníky Komety budou České Budějovice a Tábor.

Českobudějovický Motor zatím prožívá spíše průměrnou sezonu. Z desetičlenné skupiny Střed se drží až na sedmém místě tabulky. Na kontě má stejně bodů jako osmý Tábor, konkrétně 10. Bilance Motoru je 3-0-1-3. Navíc Motor ani jednou neuspěl v nadstavbě. V posledním zápase hrály České Budějovice právě s Táborem, jemuž na domácím ledě podlehly 4:6. Velmi dobrý počet bodů získal v sedmi zápasech David Kašpar, který si jich připsal dvanáct (7+5). Všechna utkání odchytal Martin Lidák, jenž má úspěšnost zákroků 86,72 %.

8. kolo ELIOD Extraligy dorostu
čtvrtek
11 .10. 2018
17:30 hod.
Online přenos
HC Motor České Budějovice HC Kometa Brno Zimní Stadion, České Budějovice

Hned o den později se Kometa představí v dalším jihočeském městě, tentokrát Táboře. Jak již bylo zmíněno, hokejisté Tábora se nachází na osmém místě tabulky skupiny Střed. V minulém utkání zvítězili na ledě Motoru za všechny čtyři možné body a v tabulce jej tak dohnali. Před zápasem s Kometou čeká Tábor domácí souboj s Pardubicemi. Adam Eremiáš a Martin Kundrát mají na kontě nejvíce bodů z týmu. Připsali si jich sedm za čtyři góly a tři asistence. Více minut v bráně strávil Jakub Korytar s úspěšností zákroků 89,24 %.

9. kolo ELIOD Extraligy dorostu
pátek