Návrat ve velkém stylu. Brněnský rodák Tomáš Vincour se vrací domů!

B r n o – Příval velkých posil nekončí. Pětadvacetiletý brněnský rodák a odchovanec Komety Tomáš Vincour po dvou letech znovu oblékne dres modrobílého klubu. Český reprezentant poslední sezóny trávil v zámoří, respektive v KHL. Jeho poslední štací byl ruský Sibir Novosibirsk, vloni v tomto týmu nastoupil k 55 zápasům, v nichž si připsal 11 branek a 18 asistencí.

„Tomáš je velký, silný a důrazný hráč s obrovskými zkušenostmi, a to i přes svůj mladý věk. Navíc je to Brňák a náš odchovanec. Jsem hrozně rád, že upřednostnil Kometu před ostatními nabídkami a vrací se domů," říká k příchodu dalšího skvělého jména majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský.

Ačkoliv má urostlý útočník teprve pětadvacet let, za tu dobu již stihl odehrát pořádnou porci utkání. Ať už v zámořské NHL nebo ruské KHL prokázal své kvality a rozhodně byl vidět. V nejlepší soutěži světa odehrál 95 zápasů. Tři ročníky nastupoval v Dallasu, kterým byl draftován. Mimochodem se v tomto klubu potkal i s Jaromírem Jágrem. Další dva roky strávil v Coloradu, byť pendloval mezi prvním mužstvem a farmou. Jak již bylo řečeno, krom NHL si vyzkoušel i Kontinentální hokejovou ligu – nastupoval v dresech Kazaně a Sibiru Novosibirsk.

Letos mu jen o fous uteklo mistrovství světa v Moskvě, jinak patří mezi hráče nastupující za český národní tým. V mládí patřil mezi stabilní hráče juniorské reprezentace, stal se také jedničkou draftu CHL.

V Brně logicky nepůjde do neznámého prostředí, protože se s Kometou již několikátou sezónu chystal v rámci letní přípravy na novou sezónu. Většinu spoluhráčů i trenérů dobře zná, což bude určitě velkou výhodou. Kometa v něm navíc získala dalšího praváka a důrazného hráče.

Rozhovor s Tomášem Vincourem připravujeme!

Odehrané v 18:30 | Jun.
HC Kometa Brno