.

Můj hattrick je zásluhou celé lajny, říká sobotní střelec Sebastian Bartes

B r n o – Sobotní mládežnický trojboj uzavřel večerní zápas mladšího dorostu. Duel se Žďárem nad Sázavou se mu nadmíru povedl. Mladší dorostenci rozvlnili sít ždárské brány celkem osmkrát a připsali si zasloužené vítězství. Velkou měrou se na triumfu podílel i patnáctiletý útočník Sebastian Bartes, který vstřelil tři branky. Jaký to byl zápas pohledem tohoto mladého střelce?

Jak hodnotíte sobotní povedené utkání?
Zápas určitě nebyl lehký. Ze začátku byl Žďár velmi dobrým soupeřem. První třetinu nás docela tlačili. Nakonec jsme to ale zvládli na jedničku.

Vy sám jste vstřelil tři branky, jak byste je stručně popsal?
Především bych chtěl říct, že všechny mé branky jsou zásluhou celé lajny. Spoluhráči mi třikrát výborně přihráli a mně stačilo puk jen nějak dostat do brány.

Je to váš první hattrick? A budete jej nějak slavit?
Ano, řekl bych, že je to opravdu můj první hattrick. V této sezóně určitě. Jestli jej budu nějak slavit? Uvidím, ale oslava asi žádná nebude.

V zápase se vám celkem podařily přesilovky, jsou vaší silnou stránkou?
Přesilovky se nám od začátku sezóny příliš nedařily. Úspěšnost nebyla zas tak dobrá. Myslím, že jsme to v posledním době ale zlepšili. Důležitá je střelba. Když jsme vystřelili, dali jsme gól.

Utkání se vám opravdu povedlo, je zde ale stále něco, na čem musíte zapracovat?
Samozřejmě. Vždy se dá něco vylepšit. Já osobně bych chodil více do osobních soubojů a častěji získával puk od protihráčů.

Jaké máte vyhlídky před blížícím se play-off?
Určitě bychom chtěli dojít ve vyřazovací části co nejdále. Budeme se na to chystat celý příští týden a snad to dopadne.