Kometě se podařilo angažovat mistra světa. Přichází útočník Lukáš Kašpar

Kometě se podařilo angažovat mistra světa. Přichází útočník Lukáš Kašpar
 

B r n o – Dvaatřicetiletý útočník Lukáš Kašpar se po čtrnácti letech vrací do české extraligy, ve které bude oblékat dres Komety. Poslední sezóny trávil mistr světa z roku 2010 především v KHL, kde odehrál přes čtyři sta zápasů. Jeho poslední štací byl Slovan Bratislava. „Jsem rád, že se rozhodl jít do Komety. S Lukášem jsme byli v jednání delší dobu a i nadále platí, že bychom chtěli přivést ještě jednoho špičkového útočníka. Naopak po dohodě s Martinem Bakošem, který chtěl využít zajímavou nabídku ze Švédska, se jeho nástup za Kometu odkládá pravděpodobně až na další sezónu,“ uvedl majitel a hlavní kouč Komety Libor Zábranský.

 

„Těším se na extraligu, na Kometu, na fanoušky, na tým, který bude silný. Kdo by se netěšil. Počítám s tím, že budeme mít nejvyšší ambice,“ sdělil Lukáš Kašpar.

Šikovný útočník se narodil 23. září 1985 v Mostě. Patří mezi litvínovské odchovance, kde také poprvé nahlédl do extraligy, konkrétně v sezóně 2002/03. Následně se ale z české soutěže na dlouhých čtrnáct let odmlčel. V roce 2004 si jej v prvním kole draftu vybralo San José a následně odešel do zámoří. V NHL odehrál 16 zápasů, jinak působil v nižších zámořských soutěžích a na farmě. Tam dosáhl mety 300 utkání. V průběhu sezóny 2009/10 se vrátil do Evropy – vybralo si ho finské Kärpät Oulu.

V roce 2010 začala jeho mise v ruské KHL. Nejprve strávil dva roky v Barysu Astana, poté Lukáš Kašpar přestoupil do ukrajinského Doněcku. Sezónu 2014/15 začal v Chanty-Mansijsku, v jejím průběhu a především na play-off odešel vypomoci znovu finskému Kärpätu. A tato štace se vyplatila, neboť se severským týmem dokráčel k mistrovskému titulu. Další dva roky trávil střídavě v bratislavském Slovanu a Dynamu Moskva. Loňský ročník ukončil v průběhu ledna, z dalších bojů jej vyřadilo zranění.

Nyní je však Lukáš Kašpar v pořádku a připraven bojovat s Kometou o nejvyšší mety. Do extraligy se vrací po dlouhých letech a fanoušci se jistě mohou těšit na jeho šikovné kousky. Divácká veřejnost jej může znát především z dresu národního týmu, ve kterém zanechal výraznou stopu. Jeho cesta začala už v mládežnických kategoriích, účastnil se pravidelně mezinárodních turnajů a mistrovství světa všech věkových kategorií. Největšího úspěchu v mládežnickém národním týmu dosáhl v roce 2005, kdy slavil s českou juniorkou zisk bronzových medailí.

Vytříbený specialista na nájezdy ukázal mimořádné kvality v roce 2010, kdy se mu společně se svými staronovými spoluhráči Ondřejem Němcem a Michalem Barinkou podařilo vybojovat doposud poslední mistrovskou trofej ze světového šampionátu dospělých. Výborný turnaj odehrál také o dva roky později ve Finsku a Švédsku. S národním mužstvem získal bronz, který je doposud poslední v naší české hokejové pokladnici.

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál