Komeťácký sportovec roku 2016: Nejvšestrannějším se stal Hynek Zohorna

Komeťácký sportovec roku 2016: Nejvšestrannějším se stal Hynek Zohorna
 

B r n o – Hokejisté brněnské Komety mají během letní přípravy pestrý program. Kromě klasické posilovny a běhání na atletickém oválu si každoroční nutné zlo zpestřují několika druhy sportů. V červnu dokonce hráči absolvovali interní soutěž o „Sportovce roku 2016". V pěti kategoriích - basketbal, fotbal, malá kopaná, tenis a florbal - zvítězil útočník Hynek Zohorna.

 

Systém hodnocení byl jednoduchý. Hokejisté dostávali za umístění v jednotlivých turnajích body, které se následně sečetly. „Za soutěže, kde se bojuje týmově, to bylo od osmi vždy po dvou bodech dolů, poslední získali dva body. V soutěžích hraných po dvojicích bylo více bodů, protože je těžší se prosadit. Třeba za vítězství v tenise bylo až osmnáct bodů," vysvětluje trenér Martin Pešout.

Hráči Komety se do všech turnajů pustili s vervou. Jednotlivá klání byla zdravě vyhecovaná. „Letos to bylo možná až přehecované. Je vidět, že v mužstvu je konkurence a hlavně jsou tady vítězné typy, nikdo nechtěl prohrát. V minulosti některé disciplíny jenom proběhly, tentokrát jsme museli hráče až krotit,“ těší Pešouta.

V konečném účtování posbíral nejvíc bodů útočník Hynek Zohorna, jeho nejlepší disciplínou byl tenis. Na druhém místě skončil tenisový specialista Tomáš Malec a na děleném třetím a čtvrtém místě se umístili Jan Hruška s Peterem Trškou. Brněnskému rodákovi se dařilo nejvíc u malé kopané, slovenskému bekovi to šlo výtečně na antukovém hřišti.

Na opačném pólu v této kategorii jednotlivců naopak skončili mladí gólmani Zdeněk Slavíček s Lukášem Dostálem. Jejich talent je však v brankovišti, těžkou hlavu z jiných sportů si tak rozhodně dělat nemusí.

Celkové pořadí:

  • 1. místo Hynek Zohorna: (celkově 42 bodů) - basketbal 8 bodů, fotbal 8 bodů, malá kopaná 8 bodů, tenis 14 bodů, florbal 4 body.
  • 2. místo Tomáš Malec: (celkově 40 bodů) - basketbal 6 bodů, fotbal 4 body, malá kopaná 2 body, tenis 18 bodů, florbal 10 bodů.
  • 3-4. místo: Jan Hruška (celkově 38 bodů) - basketbal 8 bodů, fotbal 8 bodů, malá kopaná 10 bodů, tenis 4 body, florbal 8 bodů.
  • 3-4. místo: Peter Trška (celkově 38 bodů) - basketbal 8 bodů, fotbal 4 body, malá kopaná 2 body, tenis 18 bodů, florbal 6 bodů.
 
 

Tento den před lety×
Dnes v 16:20 | Muži
HC Kometa Brno
Bílí Tygři Liberec

Copyright © 2004-2019 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál