Kometa představuje útočníka s pověstí střelce. Přichází americký hokejista Peter Mueller

B r n o - Kometa těsně před koncem června přivádí do svého týmu novou tvář. Útočné řady rozšíří americký hokejista Peter Mueller, který má bohaté zkušenosti ze zámořskou NHL, ale také s evropskými soutěžemi. Svou zemi rovněž reprezentoval na mistrovství světa všech věkových kategorií, z turnaje osmnáctiletých a dvacetiletých má zlato a bronz. Poslední sezónu strávil v EBEL v dresu Salcburku, dříve působil i ve švédském Malmö nebo švýcarském Klotenu. Jeho statistická čísla hovoří jasně, jedná se o velmi produktivního hráče. V loňské sezóně odehrál 57 zápasů s bilancí 19 branek a 42 asistencí - 61 bodů, což činí průměrně víc než bod na utkání.

„Zaujaly mě úspěchy, které Kometa v posledních letech získala. Brno zároveň hraje Liga mistrů, která znamená skvělou možnost porovnat se s evropskou špičkou. Měl jsem i nějaké další nabídky, ale postupně jsem se jimi přestal zabývat. Chtěl jsem hrát kvalitní soutěž a důležité je pro mě i to, jak se bude v novém působišti cítit moje rodina. Ve finále jsem řešil už jen Kometu,“ uvedl třicetiletý útočník, jenž se k brněnskému týmu připojí v průběhu července.

„Jsem hrozně rád, že se podařilo dojednat Peterův příchod k nám. Dlouho jsem s ním mluvil, těší se k nám, o Kometě slyšel a ví, do čeho jde. Hrozně se těší na naše fanoušky. Hledali jsme na trhu produktivního praváka, střelce. Věřím tomu, že se Peter bude hodit i do našich přesilovek a určitě splní to, co od něj očekáváme. Má rovněž obrovské zkušenosti z NHL, je to profík. Jsem rád, že máme v kádru dalšího kvalitního útočníka,“ sdělil majitel Komety a hlavní kouč A-týmu Libor Zábranský. „Tím nechci říct, že i nadále nejsme aktivní na hráčském trhu ve snaze vylepšit kádr co nejlíp,“ dodal.

Profil Petera Muellera:

Američan Peter Mueller se narodil 14. dubna 1988 v Bloomingtonu v Minnesotě, kde s hokejem také začínal. Hrál v univerzitních týmech a postupem času se začínal propracovávat do amerických mládežnických reprezentací. Stabilně hrál v kategoriích U16, U17, U18 a U20. V posledních dvou ročnících bral titul mistra světa (2004/2005), respektive bronz (2005/2006). Jeho dobré a stabilní výkony jej poté katapultovaly do NHL.

V první sezóně ve Phoenixu, kterým byl v roce 2006 vybrán na 8. místě draftu, slušně zazářil. Za 81 zápasů si připsal 22 branek a 32 asistencí. Určitě nezapomene na 7. listopad roku 2007 - to dokázal zaznamenat svůj první hattrick v NHL, konkrétně v zápase s Anaheimem. Celkově v nejprestižnější světové soutěži odehrál 297 duelů s bilancí 63 gólů a 97 asistencí. Po třech sezónách v dresu Coyotes se přesunul do organizace Colorada, kde se mimo jiné potkal se švédskou hvězdou Peterem Forsbergem, olympijským vítězem z Nagana a kapitánem Colorada Milanem Hejdukem, vycházející hvězdou Gabrielem Landeskogem, nebo slovenským brankářem Peterem Budajem.

Po třech letech strávených v Coloradu se muž hrající s číslem 88 přesunul na Floridu. I tam zažil v týmu několik skvělých hokejistů, včetně těch českých nebo slovenských. Zahrál si v kádru s Radimem Vrbatou, Filipem Kubou, Tomášem Fleischmannem, Zbyňkem Michálkem, Martinem Hanzalem nebo Tomášem Kopeckým. Zkrátka s českými spoluhráči velmi často spolupracoval.

V Evropě hraje s jedinou výjimkou od sezóny 2013/2014. Dva roky strávil ve švýcarském Klotenu, rok ve švédském Malmö, poté se vrátil do AHL - Providence Bruins, aby po roce zakotvil v Salcburku hrajícím EBEL. Ve svém posledním angažmá odehrál včetně play-off 57 zápasů, v nichž si připsal 19 branek a 42 asistencí, celkově tedy 61 bodů, což dělá v průměru více než bod na zápas!

Jak byl zmíněno, Mueller byl také nedílnou součástí mládežnických reprezentací. Ve dvou případech se účastnil také dvou světových šampionátů dospělých. V roce 2008 hájil barvy Spojených států amerických v kanadském Québecu a Halifaxu, v roce 2014 startoval rovněž na MS v Bělorusku. Tam se bodově zapsal ve čtvrtfinálovém utkání Česko – USA, ve kterém zaznamenal tři asistence. Leč, na postup to nestačilo, svěřenci tehdejšího trenéra Vladimíra Růžičky šli dál po výhře 4:3.