HC VÍTKOVICE RIDERA - HC Kometa Brno
Komentář k zápasu
Úvod utkání patřil domácím hokejistům, kteří hned v 5. minutě dokázali z rychlého brejku udeřit. Květoňovu střelu ještě Vejmelka dokázal vyrazit, ale dojíždějící Eric de la Rose pohotově zavěsil. Ostravským se následně naskytla nabídka dvojnásobné přesilové hry, která trvala celé dvě minuty. Jenže krom střely Hrbase do boční sítě nic mimořádného diváci neviděli.
Ubráněné oslabení Kometu nakoplo a začala pořádně tlačit soupeře. Bartošáka zasypali hosté dvaceti střelami, ujala se ta Alexe Malleta, který sám nadvakrát procpal touš do vítkovické klece. Ve 12. minutě bylo vyrovnáno a nutno říct, že zaslouženě. Brňané na ledě od druhé poloviny třetiny dominovali, ale druhý gól nedokázali prozatím přidat.

Kometa i ve druhé třetině zlobila vítkovickou defenzivu. Zahrála si také dvojnásobnou přesilovku, tutovky měla po střelách Pláška, Hrušky a Zaťoviče, ale nakonec se ujala akce v oslabení. Chybnou rozehrávku ostravských hokejistů vystihl Bedřich Köhler a rychlou střelou poslal puk za Bartošáka. Hosté dál diktovali tempo hry, měli více ze hry, jenže ve 34. minutě domácí prakticky z ničeho vyrovnali. Před bránu si najel Patrik Zdráhal a poslal kotouč přesně pod víko.
Hra se pak drobně překlopila na stranu Vítkovic, které měly slušné šance, tu největší muselo posuzovat video, leč byla to jen tyč Vejmelkovy svatyně. Hra se v závěru třetiny srovnala, výsledek byl tak stejný jako v průběhu prvního dějství. Tedy nerozhodný.

Běžela 45. minuta utkání a Vítkovice šly podruhé v zápase do vedení. Na pravý kruh si najel Radoslav Tybor, nabruslil si mezi obránce a poslal puk do horních pater brány. Brňané se ale rozhodně nevzdali a vzhledem k průběhu utkání by je prohra musela hodně mrzet. Vše vzal na sebe pět minut před koncem kapitán Leoš Čermák, který parádní střelou z otočky překonal Bartošáka. Bylo vyrovnáno a šlo se do prodloužení.
Druhý bonusový bod mohly získat oba týmy, zaskvěl se výtečný Vejmelka, ale i činil se i Bartošák, který lapil tutovku Zaťoviče a v samotném konci i Muellera. Šlo se tedy do nájezdů, které Kometa zvládla impozantně. Trefili se postupně Kašpar, Mueller a Zaťovič, a protože za domácí přesně mířil jen Roman, bylo rozhodnuto hned po třech sériích. Kometa porazila Vítkovice celkově posedmé v řadě.
Ohlasy trenérů
Jakub Petr: Vyloučení byly problematické, souhlasím, že jich bylo hodně. Díky nim vypadly týmy z tempa. Hráli jsme s loňským mistrem a víme, že takovému soupeři nemůžeme nabídnout inidividuální chyby. Kometa je tým, který dokáže minimálně nabídnuté šance využít. Podobně to vypadalo i v loňském čtvrtfinále. Hráčům jsem však poděkoval za bojovnost a nasazení, máme velkou marodku, mrzí nás, že jsme nezískali druhý bod, protože prodloužení a nájezdy byly velmi atraktivní. Celkově si ale myslím, že remíza byla zasloužená. Na penalty byla lepší Kometa, které gratuluji k druhému bodu.
Kamil Pokorný: Bylo to zajímavé utkání, jak co se týče hry, tak skóre. Měli jsme slušnou první třetinu, ve které jsme ale museli bránit dvojnásobné oslabení. Pro oba týmy to bylo složité, musely nasazovat speciální formace a někteří hráči se nedostali do hry. Ve druhém dějství jsme šli do vedení, ale soupeř dokázal po individuální akci vyrovnat. Byli jsme rádi, že jsme srovnali, ale mrzí nás časté tresty. Ty nám sebraly čas, protože soupeře bychom mohli přehrávat. Kluci v nájezdech dominovali a jsem rád, že si vezeme dva body.


















































































































































