Kometa ovládla anketu nejlepších sportovců města Brna za rok 2018

B r n o – Hned ve čtyřech kategoriích bodovala Kometa Brno v anketě Sportovec města Brna 2018, jejíž slavnostní vyhlášení se uskutečnilo ve čtvrtek v hotelu Voroněž. V týmové kategorii brněnští hokejisté obhájili prvenství z loňského ročníku, první místo v kategorii mládežnických týmů obsadili také junioři Komety. Oba celky v minulé sezóně ve svých soutěžích vybojovaly zlaté medaile. Na 2. místě v kategorii jednotlivců se umístil kapitán Komety Leoš Čermák a klub si rovněž odnesl ocenění za pořádání nezapomenutelné finálové série s Třincem.

Kometu na čtvrtečním slavnostním vyhlášení reprezentovali trenér Lubomír Oslizlo, obránce Michal Barinka a útočník Martin Dočekal. Organizátoři ankety poblahopřáli někdejšímu vynikajícímu brankáři Komety a členovi Síně slávy města Brna Vladimíru Nadrchalovi k 80. narozeninám, které osminásobný mistr republiky oslavil letos na jaře.

Anketa o nejlepší sportovce města Brna vznikla v roce 1998. Jejím cílem je zviditelnění mimořádných sportovních výsledků brněnských sportovců a brněnských sportovních klubů. Oceněné sportovce v jednotlivých kategoriích vybírá na základě hlasování Akademie brněnského sportu.

Ocenění sportovci za rok 2018. Foto: Magistrát města Brna.

Kometa bodovala ve 4 kategoriích prestižní ankety:

Nejlepší sportovní kolektiv:

1. místo: HC Kometa Brno

2. místo: sprinteři Dukly Brno

3. místo: Kometa Brno – broková střelba

Nejlepší sportovní kolektiv – mládež:

1. místo: HC Kometa Brno - vítězové juniorské extraligy

2. místo: TJ Favorit Brno - junioři

3. místo: Kanoe klub Spoj Brno

Nejlepší sportovec města Brna:

1. místo: Adam Ondra, Tesla Brno, lezectví

2. místo: Leoš Čermák, HC Kometa Brno