.

Juniorská extraliga prošla změnami, Brňané načnou sezónu v Chomutově

Juniorská extraliga prošla změnami, Brňané načnou sezónu v Chomutově
 

B r n o – Český svaz ledního hokeje zveřejnil nový herní systém DHL extraligy juniorů. Nejvyšší soutěž dozná velkého množství změn. Zkrátí se základní část extraligy, navíc se bude hrát nadstavbová část a oproti předchozímu ročníku se zkrátí i play-off. V loňské sezóně třetí Kometa odstartuje juniorskou soutěž 8. září na půdě Chomutova.

 

Sezóna 2017/2018 v DHL extralize juniorů začne druhý pátek v září. Pojďme se podrobně podívat na herní řád soutěže.

Celkem osmnáct mančaftů se potká v základní části dvakrát. Každý tým tak odehraje 34 utkání, která se vměstnají do 36 hracích kol. Oproti loňskému modelu se tak ZČ zkrátí o deset kol. V následující části extraligy se týmy rozdělí do tří skupin, po šesti účastnících. Bodový zisk v předchozí části soutěže se smaže. Celky umístěné na třinácté a nižší pozici budou hrát o umístění. Zbývajících dvanáct mužstev si to rozdá o osm postupových míst, za každé skupiny tak postoupí čtyři týmy. Druhá část extraligy nabídne celkem deset hracích kol.

Junior Adam Gajarský v souboji s plzeňským hokejistou. Ilustrační foto: Anděla Trötzmüllerová

Čtvrtfinále play-off se bude hrát na tři vítězná utkání. Další hrací kola, tedy semifinále a finále, budou pokračovat systémem dvou vítězných utkání. Série budou začínat na ledě hůře postaveného týmu. Mistr extraligy bude znám nejpozději osmého dubna, kdy se hraje případné třetí utkání v sérii.

Další změnou v herních zvyklostech je návrat tzv. výjimek. V sezóně 2017/2018 mohou nastoupit tři starší hráči. Nesmí se však jednat o brankáře, nebo cizince. Ročník hráčů startujících na výjimku je 1997. V soutěži mohou běžně startovat hráči ročníku 1998 - 1999.

Prvních deset kol DHL extraligy juniorů

8. září - 1.kolo
Piráti Chomutov – HC Kometa Brno
9. září - 2.kolo
HC Litvínov - HC Kometa Brno
15. září - 3.kolo
HC Kometa Brno - HC Slavia Praha
16. září - 4.kolo
HC Kometa Brno - HC Sparta Praha
22. září - 5.kolo
BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno
23. září - 6.kolo
Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno
29.září - 7.kolo
HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec
30. září - 8.kolo
HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera
6. října - 9.kolo
HC Olomouc - HC Kometa Brno
7. října - 10.kolo
PSG Zlín - HC Kometa Brno

Kompletní rozlosování extraligy juniorů naleznete ZDE
 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál