U20 v Brně: Česko - Švýcarsko 3:1

Jezero Chvojnice hostilo dětské rybářské slavnosti, vítěz chytil 76cm kapra

Jezero Chvojnice hostilo dětské rybářské slavnosti, vítěz chytil 76cm kapra
 

B r n o – Úderem prázdnin začaly na jezeru Chvojnice dětské rybářské slavnosti, které se konaly za účasti hokejistů brněnské Komety. Nejprve v brzkých ranních hodinách proběhla registrace mladých závodníků a pak už vše mohlo odstartovat. Vítězem soutěže v kategorii největší ryba se stal patnáctiletý Jakub Nečas, který ulovil 76cm kapra!

 

Krom klasického chytání ryb čekal na zájemce i bohatý doprovodný program, například dětská rybářská školička aneb "Chyť si svojí první rybku", praktické ukázky rybolovu a soutěže pro děti s několikanásobným mistrem světa v plavané (způsob lovu ryb) s Pepou Konopáskem. Akce se zúčastnili i hráči Komety - Tomáš Vincour, Tomáš Bartejs, Leoš Čermák, kteří se podepisovali na autogramiádě. Nechyběl ani majitel Komety a vášnivý rybář Libor Zábranský, který byl jedním z rozhodčích rybářské soutěže.

Vyhlášení výsledků a zmíněná autogramiáda proběhla v krásném prostředí Svatojakubského pivovaru v Hluboké. Fanoušci si mohli nechat hráče podepsat, vyfotit se s nimi a zároveň si osahat mistrovský pohár. Sobotní den si užil i patnáctiletý Jakub Nečas, který chytil největší rybu a stal se vítězem v této kategorii. „Ryby sice vzhledem k počasí moc nebraly, lehké to nebylo, ale nějaký kapřík se chytil. Měl jsem záběr na kukuřici, z vody jsem ho vytahoval asi pět minut. Zadařilo se mi," radoval se vítěz.

Jak Jakub Nečas prozradil, že je odmalička vášnivým rybářem. Jeho vítězný ulovený kapřík měl 76 cm. „Za vítězství jsem rád, od Komety jsem dostal pěkné věcné ceny. Jsem opravdu šťastný, že si mohu podepsat hráče a za dárky od klubu," radoval se z výhry mladý lovec ryb, kterého přivedl k tomuto koníčku tatínek.

Velmi vzácným hostem na jezeru Chvojnice byl známý plavačkář Pepa Konopásek, který je několikanásobným mistrem České republiky. „Naplnilo se naše očekávání. Přišlo hodně dětí, některé z nich si chytily svou první rybu. Byly spokojené a ukázalo se, že rybaření není žádná nuda, ale je to zábava pro všechny. Chytaly i maminky, tatínci, byl to fajn sobotní den," potvrzuje Konopásek zájem o rybolov.

Jedním z rozhodčích dětských rybářských slavností byl Zdeněk Novotný, který vysvětlil bodování a pravidla. „Nejvíc braly středně velké ryby, chytil se pěkný kapr, který měl 76 centimetrů. Co se týče bodových známek, hodnotili jsme tzv. ušlechtilé ryby, bílé ryby, body se následně sečetly a vítězem se stal Lukáš Dvořák. Samozřejmě všechny úlovky byly puštěny zpátky do jezera," upozorňuje Zdeněk Novotný - rozhodčí sobotního dne.

O akci byl velký zájem z řad dětí, ale i dospělých. Účastníků bylo přes 200 na jezeru, 50 dětí se registrovalo do soutěže, věkem byly mnohdy kolem dvanácti až třinácti let. Myslím si, že si ten celý program užili, včetně podpiskovky Komety, skákacího hradu a programu v pivovaru, který byl po celý den připraven pro mladé, ale i širokou veřejnost v místním Svatojakubském pivovaru. Tam bylo přes 400 fanoušků. O hladký průběh celého dne se staralo dvacet organizátorů," dodává Zdeněk Novotný.

Tomáš Bartejs, Leoš Čermák a Tomáš Vincour se zúčastnili sobotní autogramiády. Foto: Markéta Hofírková.
 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál