Jan Štencel s Radimem Zohornou byli nominovaní na finský turnaj Karjala!

B r n o – Hokejová reprezentace vstupuje do nové sezóny finským turnajem Karjala, který bude premiérou pro nového trenéra Miloše Říhu. Na české hráče čeká v rámci prvního dílu Euro Hockey Tour domácí premiéra, která se uskuteční 8. listopadu ve staré holešovické hale, kde dřív hrávala Sparta. Duel bude bude o to prestižnější, že bude součástí oslav 110. výročí Českého hokeje. V nominaci nechybí několik bývalých nebo současných hráčů Komety. Pozvánku dostali Radim Zohorna (na snímku) s Janem Štenclem. V týmu jsou také Hynek Zohorna s Jakubem Krejčíkem, tedy borci, kteří Kometě v posledních dvou letech pomohli k zisku dvou mistrovských titulů v řadě.

„Sraz bude 5. listopadu. Někteří hráči ale dorazí později, protože právě ještě je čeká zápas. Zápas bude také oslavou 100 let od vzniku Československa a věříme, že se bude jednat o opravdový svátek hokeje," prohlásil na úterní tiskové konferenci kouč Miloš Říha.

Tým bude mít trénink v pondělí, úterý a ve středu. Ve čtvrtek pak bude následovat v Holešovicích zápas se Švédskem. Poté se v pátek reprezentace přesune do Finska. V sobotu od 17:30 hrají Češi s domácím Finskem a nakonec v neděli od 13:30 s Ruskem.

Bratři Zohornové pravidelně nastupovali v Kometě, nyní je čeká velká premiéra. Poprvé v kariéře se potkají v národním týmu. Pro Honzu Štencela to bude také nová zkušenost, byť už má za sebou zápasy v mládežnických reprezentačních výběrech. Co se týče áčka, zatím absolvoval pouze přípravný kemp v Přerově. Do áčka České republiky zatím herně nezasáhl. Totéž platí i v případě Radima. Oba jsou tak úplnými nováčky ve výběru českého trenéra.

Zase spolu. Hynek s Radimem se objeví spolu poprvé v reprezentaci. Tu ještě doplní obránce Jan Štencel. Foto: Jiří Grulich.

NOMINACE ČESKÉHO NÁRODNÍHO TÝMU

Brankáři
31 KOVÁŘ Jakub (Avtomobilist Jekatěrinburg)
32 BARTOŠÁK Patrik (HC Vítkovice Ridera