Hokejisté Komety úspěšně zdolali schody brněnského mrakodrapu

Hokejisté Komety úspěšně zdolali schody brněnského mrakodrapu
 

B r n o – Šest set jedenatřicet schodů. Přesně tolik jich museli účastníci zdolat na premiérovém ročníku závodu Schody AŽ nahoru, aby se dostali do třicátého patra brněnského AZ Toweru a proťali cílovou pásku. Této akce se také zúčastnili brněnští hokejisté. Konkrétně - Tadeáš Král, Filip Dvořák, Lukáš Vágner, Martin Dočekal, Tomáš Vondráček. Prvně jmenovaný zaběhl z komeťáků nejlepší čas, těsně nad tři minuty - 3:18.

 

V nedělní dopoledne se kolem AZ Toweru rojilo velké množství lidí, aby se mohlo zúčastnit prvního ročníku běhu AZ Towerem. Na akci byla také pětičlenná skupinka hokejistů brněnské Komety, která na vlastní kůži okusila, jaké to je zdolat 30 pater brněnského mrakodrapu. Krátce před startem se také podepisovali na autogramiádě. Kometa měla před budovou stánek Nadačního fondu Kometa a přítomní si také mohli vyzkoušet střelbu na hokejovou bránu.

Těsně před startem závodu cítil Tomáš Vondráček určitou nervozitu. „Sice je to součást přípravy, do schodů běháme, ale třicet pater určitě nedáváme. Je jasné, že nás nečeká nic lehkého. V sobotu jsem si řekl, že nepojedu výtahem a zkusím jít pěšky, už ve druhém patře jsem funěl jako lokomotiva," směje se útočník Komety. A na jaký čas si troufá? „Těžko odhadovat, někdo to běží pod tři minuty, já budu rád, když tam vůbec dojdu." A nakonec došel, navíc v solidním čase 3:24.

V nedělní květnový den se sešlo se víc jak 300 závodníků všech věkových skupin, někteří dokázali zaběhnout čas i pod tři minuty. Hokejisté se rozhodně neztratili a nejlepší z nich Tadeáš Král prošel cílovou páskou s celkovým časem 3 minuty a 18 vteřin. Byl tak z hokejistů první na pomyslném žebříčku. „Jsem rád, že jsem si to mohl vyzkoušet. Bylo to velmi náročné, už v polovině cesty jsem byl hodně zatavený. Největší krize byla v jedenáctém patře, kdy už jsem si myslel, že jsem nahoře. Nakonec jsem nějak rozložil síly a do cíle se naštěstí dostal," oddechl si spokojený Tadeáš Král.

631 schodů zdolal i Martin Dočekal. „Ještě to rozdýchávám. Trošku jsem přepálil start, do osmého patra jsem běžel po třech schodech, pak po dvou. Možná bych to zvládl ještě lépe, ale nakonec se mi to povedlo. Můj čas odhaduji mezi čtyřmi až pěti minutami," hovořil Dočekal krátce po vyběhnutí schodištěm. Nakonec jeho výsledný čas byl 3:45.

Závod v budově brněnského AZ Toweru ovládl Tomáš Maceček. Ke zdolání třiceti pater mu stačil čas 2:38,96. Student Masarykovy univerzity byl nejrychlejší jak v kvalifikačním výběhu, tak právě ve finále, ve kterém svůj čas vylepšil o 12 vteřin.

Výsledky hokejistů Komety:

1. Tadeáš Král - 03:18.11
2. Filip Dvořák- 03:35.43
3. Lukáš Vágner - 03:37.97
4. Tomáš Vondráček - 03:24.72
5. Martin Dočekal - 03:45.32

Čas celkového vítěze:
Tomáš Maceček: 02:38,96

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál