Druhý zápas v Kravařích nevyšel. Osmnáctka podlehla Američanům

K r a v a ř e – Čeští hokejisté do osmnácti let mají za sebou dva zápasy ve dvou dnech. Po výhře nad Švýcarskem se svěřenci Aloise Hadamczika museli tentokrát sklonit před týmem Spojených států, bodovou nadílku si z tohoto utkání neodnášejí. Češi bojovali statečně a po dvou třetinách prohrávali pouze o jednu branku, pak ale v posledním dějství odskočili Američané během půl minuty na rozdíl tří gólů. Zámořský celek dovedl k vítězství sedmnáctiletý Jack Hughes, který zaznamenal hattrick a na dvě zbývající trefy přihrával. Další zápas českého týmu je na programu v sobotu v 19:00 – národní mužstvo čekají Finové.

Česká republika U18 – USA U18 2:5 (0:2, 1:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 23. Peterek (Klodner), 55. Raška (Beránek) – 6. Hughes (Fensore, McCarthy), 7. Caufield (Helleson, Hughes), 51. Hughes (Fensore), 51. Hughes (McCarthy, Caufield), 58. Zegras (Hughes).

Sestava ČR U18: Pařík – Volráb, Kučeřík, Tureček, Žůrek, Klodner, Poizl, Homola, Suhrada – Raška, Peterek, Beránek – Mužík, Pytlík, Rychlovský – Pšenička, Bernovský, Prymula – Koffer, Čmiel, Čížek.

Odehrané v 16:00 | Jun.
HC Žďár nad Sázavou