Do Komety míří na měsíční zkoušku útočník Petr Tenkrát

Do Komety míří na měsíční zkoušku útočník Petr Tenkrát
 

B r n o – Zajímavé jméno do svých řad zlákala brněnská Kometa. Na měsíční zkoušku přichází dvojnásobný mistr finské ligy Petr Tenkrát. Osmatřicetiletý útočník hrává převážně na křídle, kde využívá svých rychlostních vloh. Naposledy působil v týmu kladenských Rytířů, kteří vloni bojovali o návrat mezi tuzemskou elitu. Loňský kapitán týmu určitě nepůjde do zcela neznámého prostředí, protože v Kometě působí i další kladenští odchovanci Petr Ton nebo Tomáš Kaberle. „Dlouhodobě jsme usilovali o posílení týmu alespoň jedním útočníkem, navíc nám chyběl Petr Ton. Naskytla se příležitost vzít na zkoušku Petra Tenkráta, který je kondičně v pořádku a znám ho i z reprezentace, tak jsme ji využili. O případné další spolupráci následně rozhodne Petrova výkonnost,“ komentuje posílení týmu hlavní trenér Komety Alois Hadamczik. Rozhovor s hráčem, který byl dnes poprvé s novým týmem, připravujeme.

 

Zkušený hokejista začínal s hokejem na Kladně, odkud se přes Finsko dokázal prosadit do NHL. V roce 1999 byl draftován Anaheimem, kde si za mocné kačery odbyl svoji premiéru v nejslavnější soutěži světa. Později ještě oblékl dres predátorů z Nashvillu nebo Boston Bruins.

Na starém kontinentu si vyzkoušel hned několik soutěží. Od české extraligy, přes finskou, švédskou ligu či ruskou Superligu, dnešní KHL. V roce 2006 slavil na mistrovství světa stříbrnou medaili, o šest let později přidal do sbírky i světový bronz.

V posledních čtyřech sezónách nejprve oblékal dres pražské Sparty, ale v sezónách 2013/2014 a 2014/2015 už jezdil po ledě v rodném kladenském dresu. Petr byl vždy znám jako produktivní hráč, sedmkrát dokázal v sezóně nastřílet více než 20 branek. Ať už se jednalo o soutěž českou či zahraniční.

Statistiky Petra Tenkráta

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál