Kometa odtajnila seznam posil

Kometa odtajnila seznam posil
 

B r n o - První květnovou neděli uveřejňuje i brněnská Kometa seznam posil pro nadcházející ročník. Loňský nováček přivítá ve svém kádru hned čtveřici nových hráčů - z Třince přichází obránce Tomáš Malec, útočníci Jozef Balej a Tomáš Pospíšil, z Vítkovic pak v Brně dobře známý Radim Hruška. Dobrou zprávou je i prodloužení angažmá Jiřího Dopity - nestárnoucí legenda bude v Kometě působit i další rok.

 

Informace nám dnes potvrdil sportovní manažer Komety, pan Jaroslav Medlík. Pohyb kádru dle něj ještě nemusí být kompletní. "Nadále jednáme s Martinem Richterem a Janem Novákem," uvedl. Upřesnil dále, že Kometu po první vlně odchodů (Varaďa, Šindel, Ovčačík) opouští i David Ludvík. Do Havlíčkova Brodu dále míří trojice mladíků Sova, Zítka, Švaňhal, doplněná Martinem Zábranským. S těmi ale Kometa může v případě potřeby počítat, budou mít totiž vyřízeny střídavé starty.

Co se týče délky smluv, tak slovenské duo Malec - Balej podepsalo na rok, Tomáš Pospíšil na tři roky a Radim Hruška na dva roky s opcí. Jiří Dopita pak prodloužil dle očekávání o rok. Již dříve potvrdili své setrvání v Brně gólmani Hovi s Trvajem, obránci Bičánek, Protivný, Ostrčil a útočníci Huml s Jaroslavem Svobodou. Ty doplnil jeho jmenovec Jakub, někdejší hráč brněnské juniorky, který přišel ze Znojma.

Profil Tomáše Malce

Tomáš Malec

Letos v květnu osmadvacetiletý zadák se narodil ve slovenské Skalici, kde také začínal s hokejem. Místní juniorku ale opustil a zamířil za oceán, kde zkusil štěstí v NHL. Nejprve prošel mládežnickými soutěžemi, s týmem Rimouski Oceanic dobyl v QMJHL v roce 2001 Raymond Lagace Trophy a stal se nováčkem soutěže. Za Carolinu a Ottawu pak v NHL odehrál 46 zápasů během čtyř sezon.

V roce 2007 se vrátil do Evropy, konkrétně do Třince. Mezi Oceláři strávil tři úspěšné sezony, hlavně ta poslední se mu vyvedla - nashromáždil 19 kanadských bodů (o rok předtím 18). Nyní tedy jeho další kroky míří minimálně na rok do Brna. Za Slovensko nastupoval v mládežnických výběrech, zúčastnil se i mistrovství světa do 20 let.

Profil Jozefa Baleje

Jozef Balej

I trenčínský odchovanec a rodák z Myjavy Balej zkoušel své štěstí v zámoří, i on okusil nejslavnější soutěž světa, byť "jen" v osmnácti utkáních. Čtyřikrát oblékl slavný dres Montrealu, posléze se přesunul na farmu Jezdců z New Yorku, do Hartfordu, kde se mu dařilo a vysloužil si i místo v tamní obdobě All Stars Game. Další sezonu si ve 13 zápasech oblékl slavný dres Jezdců, dokázal jednou skórovat a na další čtyři branky přihrál. Poté přišel trejd do Vancouveru, mezi Kosatkami se na horkém ledě zámořské soutěže představil jen jednou.

Po návratu do Evropy působil ve Fribourgu, ještě rok zkusil štěstí za mořem, ale pak zamířil do Třince. Za dvě sezony vstřelil 22 branek a přidal dalších 16 asistencí. Tato čísla jsou hodně ovlivněna tím, že v právě minulé sezoně odehrál jen 13 zápasů v základní části (k tomu přidal všechny bitvy play off). Stejně jako jeho kolega se i Balej zúčastnil mistrovství světa různých juniorských kategorií, včetně dvacítek.

Profil Tomáše Pospíšila

Tomáš Pospíšil

V srpnu třiadvacetiletý Pospíšil činil první hokejové krůčky v rodném Šumperku, ze kterého zamířil ještě v dorosteneckém věku do Třince. Zahrál si i extraligu a rozhodně nezklamal. V zámoří mu ale pšenka nekvetla, čtyři roky se protloukal na farmě a raději se proto před loňskou sezonou vrátil domů. Účastník několika juniorských šampionátů vyprodukoval v ročníku rovných deset kanadských bodů a stihl během něj i vypomáhat rodnému Šumperku. Nyní jej tedy čeká první extraligový přestup.

Profil Radima Hrušky

Radim Hruška

Rodák ze Vsetína oblékal dres zdejšího týmu v různých kategoriích až do roku 2006, na konci sezony 2003/04 se zúčastnil jako všichni jeho dnešní kolegové mistrovství světa dvacítek. V roce 2006 se přesunul přes slovenskou Skalicu do kádru brněnské Komety, kde odehrál zbytek sezony a play off. V základní části nastřádal 28 bodů, v play off se jednou trefil a přidal dvě asistence, díky čemuž byl v nepovedené sérii s Chomutovem nejproduktivnějším hráčem týmu. Z Brna se stěhoval do Vítkovic, se kterými spojil další tři sezony. Před letošní sezonou se tedy vrací zpět do Brna.

Profil Jiřího Dopity naleznete zde. Živoucí legenda českého hokeje loni opanovala interní statistiky Komety jak v základní části, tak v play-out (celkově 49 kanadských bodů).

 
 

Tento den před letyCopyright © 2004-2018 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál