Poprvé bez bodu. Kometa v domácím prostředí podlehla Mladé Boleslavi

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 21. Zaťovič (J. Krejčík, M. Erat), 45. M. Erat (J. Krejčík, Zaťovič) – 13. T. Knotek (Urban), 52. Urban (Valský, J. Říha), 56. Urban. Rozhodčí: Šír, Kika – Rampír, Hanzlík. Vyloučení: 4:4, navíc Matěj Stříteský 5+OK. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7039. Střely na branku: 22:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3. Hráči zápasu: Jakub Krejčík - Tomáš Urban.
HC Kometa Brno: Čiliak – J. Krejčík, O. Němec (C), Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, F. Král – T. Svoboda, Hruška, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna – J. Káňa, Dočekal, Haščák.
BK Mladá Boleslav: Maxwell – Hanzlík (C), Kotvan, Hrdinka, J. Říha, Němeček, Stříteský, Knot – Lenc, Klepiš, P. Musil – Valský, T. Knotek, Urban – Orsava, Žejdl, Látal – Pacovský, Pabiška, Martin Procházka.

B r n o – Brněnští hokejisté se ve třetím kole Tipsport extraligy snažili přidat třetí vítězství a na své konto a opět se tak vyhoupnout tabulkou vzhůru. V utkání s Mladou Boleslaví prohrávali dlouho 0:1, díky Martinům Zaťovičovi a Eratovi ale modrobílí dokázali otočit. Poslední slovo si však vzali hosté, kteří dvěma brankami v závěrečné dvacetiminutovce dvakrát přesně skórovali a odváží si z jihomoravské metropole tři body.

Zajímavosti utkání:

• Martin Erat byl opět u dvou brněnských branek a připsal si už šestý bod v sezóně (1+6)
  • Skvělého ducha fair play ukázal Jan Káňa, který zrušil signalizovaný trest, když se přiznal, že ho do obličeje trefil kotouč, nikoliv hokejka soupeře
  • Domácí z prvních dvou nabídnutých přesilovek dvakrát skórovali
  • Kometa poprvé prohrála v základní hrací době od 30. března 2017

Oba celky začaly opatrně a první větší vzrušení v publiku přinesla až Eratova dobře mířená střela ze čtvrté minuty, která si ale do sítě cestu nenašla. Kometa mohla rozehrávat první přesilovou hru utkání v osmé minutě, když se za obličej držel Káňa a rozhodčí signalizoval vysokou hůl, brněnský útočník ale ukázal ducha fair play a přiznal se, že ho trefil kotouč, nikoliv soupeřova hokejka. Ačkoliv měli více šancí borci v modrých dresech, do vedení šli hokejisté z města automobilů. Po střele Urbana se puk dostal na hokejku dojíždějícího Tomáše Knotka, který přízemní střelou poslal kotouč k tyči Čiliakovy brány a hosté se mohli radovat z vedení 1:0.

V první třetině byl Marek Čiliak v permanenci. Foto: Jiří Grulich.

Domácí dali vzpomenout na utkání z Hradce vstupem do druhé třetiny. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského hráli přesilovou hru, kterou 34 sekund po úvodním hvizdu druhé části ukončil Martin Zaťovič, který tečoval puk těsně před Maxwellem a boleslavský gólman se pouze bezmocně ohlédl na kotouč, třepotající se v jeho síti – 1:1. Brňany vstřelená branka nakopla a všichni hráči v modrých dresech se tlačili do zakončení. Nejblíže další brance byl Jan Štencel, který si skvěle vybruslil mezi kruhy, odkud ale těsně minul horní tyč Maxwellovy brány.

Ovšem aktivní byli také hosté. Své umění musel ukázat Marek Čiliak, když se na něj řítil Valský, bekhendovou kličkou ale neprostřelil strážce brněnské svatyně. To se nepovedlo ani na druhé straně Zohornovi, který dostal naservírováno od Lukáše Nahodila, nicméně Brandon Maxwell jeho střelu z velké blízkosti pokryl. Před koncem druhé části byl ještě v dobré šanci Tomáš Vincour, který se natahoval po volném kotouči před boleslavskou bránou, v tísni ale kotouč nezvládl nasměrovat tím správným směrem. Na Maxwella se necelé dvě minuty před koncem řítil z pravé strany sám Káňa i tentokrát byl však úspěšnější hostující muž v masce

Začátkem třetí třetiny se v pásmu Komety na nějaký čas usadili hostující hokejisté, kteří zahrozili zejména při Orsavově střele, Marek Čiliak ale ukázal, že reflexní zákroky betonem mu nedělají problém a nenechal hostujícího útočníka radovat se z gólu. Krátce poté dostali domácí výhodu jednoho muže v poli, když fauloval Hrdinka. S nabídnutou výhodou Brněnští naložili nejlépe, jak mohli. Jakub Krejčík předložil kotouč Martinu Eratovi, který se místo přihrávky rozhodl vypálit, prostřelil Maxwella a Kometa se poprvé v utkání radovala z vedení – 2:1.

Jihomoravané mohli jít do dvoubrankového vedení, další početní převahu měli po hákování Pabišky, tentokrát přesilovou hru nevyužili, což se stalo poprvé v utkání. Ani přečíslení Jana Káni s Malletem, který zakončoval do poloodkryté klece, gólovou radostí domácích neskončilo. Naopak přišla radost na druhé straně kluziště v 52. minutě. Střelu Jakuba Valského tečoval těsně před Čiliakem Tomáš Urban a vyrovnal stav utkání na 2:2.

Kometa pak dostala k dispozici po faulu na Tomáše Svobodu pětiminutovou početní převahu. Jenže v oslabení vystřelil Tomáš Urban a zpoza obránce přesně trefil na vzdálenější tyč Čiliakovu klec - 2:3, na což už domácí odpovědět nedokázali. V pátek čeká Kometu další utkání, když zajíždí na led moravského rivala ze Zlína.

KOM Kamil Pokorný: Nám se nepodařilo navázat na výkon v Hradci. První třetina nebyla z naší strany dobrá a soupeř šel zaslouženě do vedení. I když jsme byli ve druhé třetině aktivnější a srovnali jsme, tak nám pořád dělala disciplinovaná hra Boleslavi problémy. Když jsme otočili skóre na svou stranu, tak jsme s tím pak stejně nenaložili dobře. V závěru jsme udělali chybu a soupeř vyhrál. Hráli velice jednoduše, obětavě a my jsme nepodali optimální výkon.
MBL Patrik Augusta: My musíme být spokojeni jak s výkonem, tak s výsledkem. Podali jsme týmový výkon, hráli jsme celý zápas obětavě, hráči pracovali, šli si za tím a v závěru byli odměněni.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně