Mládežnický hokej

Články o mládežnickém hokeji

Martin Šindelka po posledním utkání nadstavby: Předvedli jsme obětavý výkon

pátek 17.2.2017 | K. Severa, V. Petrů, D. Kinc, foto Tomáš Paulík

B r n o – V utkání s pražskou Spartou podpořil domácí hokejisty perfektní výkonem brankář Martin Šindelka. Ten pochytal všech 29 střel hostujících hokejistů a notnou měrou se podílel na tříbodovém vítězství brněnské Komety.

Starší dorostenci se naladili na play off výhrou. Šindelka vynuloval Spartu

pátek 17.2.2017 | Václav Petrů, Kryštof Severa. Foto: Tomáš Paulík

B r n o – Závěrečný zápas druhé části sezony starší dorostenci Komety zvládli. Na domácím ledě si poradili s pražskou Spartou v poměru 2:0, a zůstávají na první pozici tabulky skupiny A NOEN Extraligy. Obě trefy zápasu zaznamenal brněnský forvard Vojtěch Střondala. Brankář Komety Martin Šindelka kryl všech 29 střel soupeře, a připsal si čisté konto.

Mladší dorostenci výrazně přestříleli Pardubice, a nakonec strhli duel na svou stranu

čtvrtek 16.2.2017 | Václav Petrů. Foto: Anděla Trotzmullerová

B r n o – Nezlomila je ani dvoubranková ztráta, ani soupeřovo vyrovnání třináct vteřin před třetí sirénou. Mladší dorostenci Komety v dramatickém a pohledném souboji s pardubickým Dynamem zvítězili 4:3 v prodloužení, a připsali si cenné dva body do tabulky skupiny D. Modrobílí měli jasnou střeleckou převahu, ovšem po první části prohrávali o dvě branky. Skóre duelu otočili ve druhé třetině, kdy soupeře přestříleli 22:5. Pardubicím se sice povedlo třináct vteřin před koncem třetí periody srovnat, ale poslední slovo měli modrobílí. V 64. minutě rozhodl o výhře Komety obránce Jan Mlčák. Modrobílí celkově přestříleli soupeře jednoznačně 56:27. Kometa tak ztrácí na vedoucí pozici Liberce zaručující play off tři body, Pardubice jsou po dnešku o tři body za modrobílým celkem.

Starší dorost proti Plzni zabral, díky obratu bere dva body z nájezdů

středa 15.2.2017 | Michal Kuba, foto: Anděla Trötzmüllerová.

B r n o – Po reprezentační přestávce se starší dorostenci utkali doma s Plzní. V zápase dvakrát vedli hosté, Kometa vždy manko dotáhla a v poslední periodě navíc po návratu z trestné poslal domácí do vedení Svoboda. Indiáni si vybojovali v posledních minutách alespoň bod, když vyrovnal Eret. Po prodloužení přišly na řadu nájezdy, v nichž domácí vyhráli poměrem 2:1, celkově tedy 4:3.

Musíme bojovat až do konce, burcuje před odvetou Radek Kučeřík

středa 15.2.2017 | Dominik Vaněk, foto: Jiří Grülich

B r n o – Mladší dorostenci prohrávali s pardubickým Dynamem už v první minutě. Hned ve druhé se ale trefil Radek Kučeřík a zavelel k obratu. Kometa tak brala tři body za výhru 6:4. Už ve čtvrtek ji čeká odvetný souboj se stejným soupeřem. Nejen o přípravě na druhé klání s Východočechy jsme si po zápase povídali s brněnským obráncem.

Mladší dorost přehrál doma Dynamo a posunul se na druhé místo tabulky

úterý 14.2.2017 | Dominik Vaněk, foto: Jiří Grülich

B r n o – Po reprezentační pauze se opět rozjela nejvyšší klubová soutěž napříč všemi věkovými kategoriemi. Mladší dorostenci měli v úterý na programu dohrávku s pardubickým Dynamem. První gól obdrželi sice již po jednapadesáti vteřinách, ale díky bojovnému výkonu se jim podařilo skóre otočit ještě v první třetině a nakonec zvítězit 6:4.

Starší dorostenci završí nadstavbu, junioři hrají venku. Mladší dorost třikrát doma

úterý 14.2.2017 | Daniel Kinc, foto: Roman Kantor

B r n o – Po reprezentační pauze se rozbíhají také mládežnické soutěže a většina z nich spěje ke svému konci před blížícím se play-off. Zatímco starší dorostenci se v rámci posledních dvou duelů nadstavby představí doma, junioři zavítají na jih Čech a do hlavního města. Mladší dorostence čekají tři nesmírně důležitá klání před vlastním publikem. Všechny informace přináším v pravidelném týdenním přehledu.

Musíme divákům poděkovat za podporu, říká po skončení turnaje Matěj Svoboda

úterý 14.2.2017 | Daniel Kinc, foto: Anděla Trötzmüllerová.

B r n o – Turnaj pěti zemí v Brně a Přerově je minulostí. Češi po krásném závěru v utkání s Ruskem vybojovali třetí místo a mohli se radovat ze zisku bronzu. K duelu se sbornou se ještě krátce vrátil útočník Komety Matěj Svoboda, jenž se podělil o svém dojmy právě po duelu s Ruskem.

Skvělá tečka! Čeští reprezentanti do 16 a 18 let završili své turnaje vítězně

neděle 12.2.2017 | Daniel Kinc, foto: Juniorský hokej

V. N o v g o r o d / S u n d s v a l l – Reprezentační pauza je takřka minulostí a o víkendech vrcholily vystoupení českých mládežníků všech věkových kategoriích na mezinárodních turnajích. Reprezentace do 16 let si ve svém závěrečném třetím utkání na turnaji připsala druhou výhru, když přehrála silné Finsko 3:2. Do zápasu zasáhli dva komeťáci - Radek Kučeřík a Jan Mlčák. Naopak o dva roky starší kategorie U18 po třech porážkách taktéž završila svůj podnik ve Švédsku výhrou, když přehrála Rusko 4:0! V utkání se představilo kvarteto hráčů Komety - Dalimil Mikyska, Martin Nečas (0+1), Matěj Novák a Marek Škvrně.

Závěrečný den Turnaje U17: Švédové zabojují o celkový triumf, Češi zakončí turnaj duelem s Ruskem

neděle 12.2.2017 | Daniel Kinc, foto: Vít Novák.

B r n o – Pátý a zároveň poslední den Turnaje pěti zemí uvidí v neděli brněnská DRFG Arena, nicméně bude stát za to! Přesně v pravé poledne se Švédové utkají se svými nesmiřitelnými soupeři z Finska a oběma celkům půjde o hodně. Tři korunky v případě výhry v základní hrací době ovládnou celý podnik. Turnaj uzavře od 15:30 duel české reprezentace proti Rusku, kde půjde o přímý souboj o druhé místo a také co nejlepší rozlučku se skvělým brněnským publikem. Nenechte si závěrečné duely ujít! Vstup je zdarma.

Další stránky
123456>>