.

Mládežnický hokej

Články o mládežnickém hokeji

 

Druhý Hokejový víkend s Kometou blíží, na co se trenéři zaměří tentokrát?

čtvrtek 11.5.2017 | Roman Zajíček, foto: Vít Novák.

B r n o – Tradiční a oblíbené Hokejové víkendy jsou v plném proudu. V sobotu a v neděli pokračují kempy v hokejových halách za Lužánkami. Hráči budou trénovat na suchu a především na ledě pod dohledem zkušených trenérů. Tentokrát se zaměří na útočné a herní činnosti, vedení a krytí kotouče, kličky, zakončení a bruslařské dovednosti.

 

VIDEO: Za Lužánkami odstartovaly Hokejové víkendy, dětem radil i Martin Erat

úterý 9.5.2017 | Václav Trávníček, foto: Vít Novák.

B r n o – O víkendu 6. - 7. května ve Sportcentru Lužánky odstartoval již osmý ročník oblíbených Hokejových víkendů s Kometou. Téměř stovce dětí, jež se do programu přihlásily, se věnovali profesionální trenéři brněnské Komety, a také Martin Erat - hvězdný útočník, jenž s modrobílým týmem letos vyválčil extraligový titul, předával malým hokejistům zkušenosti přímo na ledě. Více informací o termínech Hokejových víkendů naleznete zde.

 

Trefy Škvrněho a Mikysky nestačily. Česká U18 skončila na MS ve čtvrtfinále

pátek 21.4.2017 | Daniel Kinc, foto: Juniorský hokej

P o p r a d / B r n o – Velký smutek na straně České hokejové reprezentace zavládl po skončení čtvrtfinálové utkání Mistrovství světa pro Finsku. Svěřenci Václava Varadi proti vítězi skupiny A ztráceli již 1:5, nicméně po mohutném finiši a čtyřech trefách v řadě dotáhli duel až do prodloužení, v němž několikrát mohli rozhodnout, ale nakonec se chvíli před koncem při hře 3 na 3 radoval soupeř ze země tisíce jezer, který tak po výhře 6:5 v prodloužení proklouzl do semifinálových bojů o medaile. Do utkání nastoupili čtyři Brňané - obránci Filip Král a Dalimil Mikyska (1+0) s útočníky Markem Škvrněm (1+0) a kapitán celého výběru Martinem Nečasem. Mikyska byl navíc na zvolen hráčem zápasu na straně českého výběru, jemuž však po loňském vítězství na Memoriálu Ivana Hlinky na další velkolepé akci zbyly, v uvozovkách, jen oči pro pláč, když se do medailových bojů neprobojoval...

 

Sedmá třída Komety získala desetičlenném turnaji v Prostějově zlaté medaile!

úterý 18.4.2017 | Daniel Kinc

B r n o / P r o s t ě j o v – Sedmáci brněnské Komety se zúčastnili v termínu 31.3. - 2.4. 2017 turnaje SIDA CUP v Prostějově. Celého podniku se zúčastnilo deset mužstev, které byly rozděleny do dvou pětičlenných skupin. Brňané jdou skupinu vyhráli, zvítězili i v semifinále a nakonec si pod taktovkou hlavního trenéra Jiřího Horáčka a asistenta trenéra Libora Havlíčka dokráčeli pro první místo!

 

Osmnáctky nestačily na USA a prohrály. Češi U17 skončili na Turnaji pěti čtvrtí

pondělí 17.4.2017 | Daniel Kinc, foto: Juniorský hokej

S p i š s k á N o v á V e s / D m i t r o v – Po jednodenní pauze čekal na reprezentační výběr do 18 let další zápas na MS. V pořadí třetí duel sehráli čeští mladíci proti Spojeným státům americkým, leč znovu prohráli, a to 2:5. Do utkání zasáhla opět čtveřice Brňanů - obránci Dalimil Mikyska s Filipem Králem a útočníci Marek Škvrně a Martin Nečas. Jejich o rok mladší kolegové završili svou pouť na Turnaji pěti zemi v Rusku, ale také oni prohráli své poslední dva duely. Nejprve v neděli podlehli domácímu Rusku 0:3 a v pondělí také Finsku 3:4 po prodloužení. Obě utkání odehráli i tři brněnští útočníci - Vojtěch Střondala, Karel Plášek a Adam Gajarský.

 

U18 druhý zápas na MS nevyšel, prohrál i výběr do 17 let. Oba padly se Švédskem

neděle 16.4.2017 | Daniel Kinc, foto: Juniorský hokej

S p i š s k á N o v á V e s / D m i t r o v – Mistrovství světa hráčů do 18 let je v plném proudu a reprezentace odehrála v sobotu večer druhý duel ve dvou dnech, leč tentokrát se jí zvítězit nepovedlo. Se Švédskem dotahovala a dokázala vyrovnat na 2:2, nicméně na třetí trefu Tre Kronor odpověď nenašla. Do utkání zasáhli čtyři Brňané - obránci Filip Král s Dalimilem Mikyskou a útočníci Marek Škvrně s kapitánem Martinem Nečasem. O rok mladší kategorie taktéž prohrála svůj druhý zápas na Turnaji pěti zemí, když Švédsku podlehla 0:1. V utkání se představilo trio komeťáků - Adam Gajarský, Karel Plášek a Vojtěch Střondala.

 

Nesmíme ztrácet puky na modré čáře, ví před zápasem s USA Dalimil Mikyska

neděle 16.4.2017 | Dominik Vaněk, foto: Karel Málek

S p i š s k á N o v á V e s / B r n o – Po vydařeném vstupu do šampionátu a výhře 7:4 nad Běloruskem čekal české mladíky v sobotu soupeř o něco náročnější. Svěřenci trenéra Varadi se střetli s výběrem Švédska. Seveřané sice vedli a to hned o dvě branky. Našim mladíkům se ovšem povedlo srovnat. Nakonec ale byl přeci jen o něco šťastnější tým se třemi korunkami na prsou, který zvítězil 3:2. O své dojmy se s námi po zápase podělil komeťák hrající v národním týmu Dalimil Mikyska.

 

Osmnáctky zahájily MS skvěle, Nečas asistoval! Komeťáci řídili i výhru U17

sobota 15.4.2017 | Daniel Kinc, foto: Juniorský hokej

S p i š s k á N o v á V e s / D m i t r o v – Očekávané Mistrovství světa hráčů do 18 let na Slovensku začalo a Češi do něj vstoupili vítězně. Svěřenci Václava Varadi, kteří chtějí navázat na zlato z Memoriálu Ivana Hlinky, si na úvod světového šampionátu poradili s Běloruskem 7:4! V zápase se představili i tři komeťáci, a to obránce Filip Král a útočníci Marek Škvrně (0+1) a kapitán celého výběru Martin Nečas (0+2). Den předtím rozehráli turnaj v Rusku jejich o rok mladší reprezentační kolegové, kteří taktéž do celého podniku vstoupili pravou nohou, a na úvod porazili Švýcarsko 8:4. V utkání se představilo i kvarteto Brňanů, kteří výraznou měrou přispěli k výhře - Adam Gajarský (0+3), Karel Plášek (2+1) a Vojtěch Střondala (0+2)!

 

Nominace na MS do 18 let odtajněna! Kteří hráči se na Slovensko podívají?

pondělí 10.4.2017 | Daniel Kinc, foto: Juniorský hokej

B r n o – Nominace reprezentačního výběru do 18 let už zná svou konečnou podobu. Celek, který loni v srpnu pod vedení trenéra Václava Varadi a kapitána Martina Nečase dosáhl na největší úspěch v historii celého podniku, když jej vyhrál, bude chtít i na akci světového formátu zaznamenat co největší úspěch. Turnaj se odehraje od 13. do 23. dubna ve slovenských městech Poprad a Spišská Nová Ves. Do nominace se dostali i čtyři hráči Komety Brno - obránci Filip Král a Dalimil Mikyska s útočníky Markem Škrvněm a Martinem Nečasem! Další čtyři hráči celku z města pod Špilberkem budou na svou šanci číhat z pozice náhradníků. Všem zmíněným, ale také celému týmu přejeme mnoho úspěchů.

 

Osmnáctky v generálce na MS přetlačily Finy, U19 skončila na Turnaji pěti druhá

pátek 7.4.2017 | Daniel Kinc, foto: Petr Rubal (hcocelari.cz)

P i e š ť a n y / T ř i n e c – Reprezentační výběr do 19 let završil Turnaj pěti ve slovenských Piešťanech výhrou nad Finy, které přehrál 3:1. Do utkání zasáhli také tři hokejisté brněnské Komety - obránce Michal Furch a útočníci Tomáš Havránek s Robertem Havlátem. V konečném součtu obsadili čeští hokejisté druhé místo za vítězným Ruskem! O rok mladší kolegové se připravují na MS do 18 let, které se letos koná na Slovensku a startuje příští týden. V první generálce na šampionát si svěřenci Václava Varadi poradili v Třinci s Finskem, které porazili 4:3 po prodloužení. Utkání odehráli i tři komeťáci - obránce Dalimil Mikyska a útočníci Adam Gajarský a Marek Škvrně.

 
Další stránky
123456>>
 
Sezóna:
JUN SDO MDO DOR  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2017 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál