.

Mládežnický hokej

Články o mládežnickém hokeji

 

Na soustředění reprezentační dvacítky byli pozváni dva hokejisté Komety

sobota 11.6.2016 | Michal Kuba, foto: Karel Švec, ČSLH.

B r n o – Od 22. do 28. července se ve finském městě Vierumaki uskuteční soustředění vybraných českých hokejistů do dvaceti let. Na listině jsou mezi náhradníky napsáni také obránce Rostislav Šnajnar a útočník Filip Dvořák. Pozvánku rovněž dostal bývalý odchovanec z Brna Jan Dufek, který nyní působí v juniorské lize v Kanadě.

 

Trojice Komeťáků nominována na soustředění reprezentační sedmnáctky

pátek 10.6.2016 | Michal Kuba, foto: Karel Málek, ČSLH

B r n o – Od soboty 18. června se uskuteční čtyřdenní soustředění českých reprezentantů do sedmnácti let v Třemošné. Mezi 22 hráči, kteří dostali na akci pozvánku, nechybí tři hráči brněnské Komety. Do města v plzeňském kraji odjede gólman Lukáš Dostál, obránce Libor Zábranský a útočník Adam Gajarský.

 

Na draftu KHL si z Čechů nejlépe vedl brněnský Martin Nečas!

sobota 28.5.2016 | Daniel Kinc, Kryštof Severa

B r n o – V hlavním městě Ruska, Moskvě, se po skončeném mistrovství světa konal mimo jiné také draft KHL 2016. V něm udělal všem brněnským příznivcům radost sedmnáctiletý útočník staršího dorostu Martin Nečas, kterého si jako prvního hráče z České republiky, a celkově desátého v pořadí vybral ambiciozní klub Traktor Čeljabinsk. Tento ruský celek působí v nejvyšší ruské soutěži od roku 2008 a zatím největším úspěchem je druhé místo ze sezony 2012/2013, kdy ve finále podlehl Dinamu Moskva, v jehož dresu zářila i staronová posila Komety Marek Kvapil. Na stále čerstvého vítěze letošního ročníku extraligy staršího dorostu tak od nové sezony bude mít práva právě klub z východního úpatí pohoří Ural.

 

Pozitivně hodnotím zapojení mladších hráčů do velkého počtu zápasů, říká trenér Jiří Mífek

čtvrtek 28.4.2016 | Michal Kuba, Roman Zajíček, foto: Jiří Grulich.

B r n o – Z mládežnických kategorií skončila sezóna nejdříve mladšímu dorostu, který se o kousek neprotlačil do vyřazovacích bojů. Hokejisté brněnské Komety dokázali v posledních šesti zápasech získat patnáct bodů, to ale na překonání prvních a postupujících Budějovic bohužel nestačilo. Velkou část sezóny odehrálo za mladší dorost i několik hráčů osmé třídy. Více prozradil trenér kategorie mladšího dorostu Jiří Mífek.

 

VIDEO: Brněnský primátor Petr Vokřál ocenil zlaté starší dorostence i stříbrné osmáky

čtvrtek 21.4.2016 | Tomáš Čekal, foto: Jiří Grulich.

B r n o – I v roce 2016 si primátor statutárního města Brna Petr Vokřál pozval na radnici Kometu. Nyní dva velice úspěšné týmy – zlaté starší dorostence a stříbrné osmáky včetně trenérů. Za jejich úsilí a výbornou reprezentaci jihomoravské metropole jim osobně poděkoval a odměnil je dárečky. Zástupci obou týmu, kapitáni Radim Ferda s Dominikem Furchem, naopak hlavnímu muži města Brna předali zlatou i stříbrnou medaili jako poděkování za dlouhodobou podporu. Slavnostní akt se konal v Rytířském sále Nové radnice.

 

Sezóna byla úspěšná. Nepostihla nás větší krize, říká trenér staršího dorostu Marek Moskal

pondělí 18.4.2016 | Michal Kuba, Roman Zajíček, foto: Jiří Grulich.

B r n o – Starší dorostenci mají za sebou úspěšnou sezónu. Tu nastartovali hned v úvodu, kdy v prvních jedenácti utkáních neprohráli. I nadále převažovaly dobré výsledky nad těmi špatnými a hokejisté Komety tak dokráčeli do play-off. Kromě jediné prohry na nájezdy v Mladé Boleslavi zaznamenali Brňané samé výhry a poslední březnové úterý zvedli nad hlavu mistrovský pohár.

 

Zajímavé turnaje zpestřily závěr sezóny i modrobílým třeťákům

středa 13.4.2016 | Veronika Freyová

B r n o – Ani hráči třetí třídy nebyli na závěr sezóny ochuzeni o zajímavé turnaje. Devatenáctý březen patřil šampionátu v Soběslavi, kde malí hokejisté prvního týmu dosáhli na parádní třetí příčku. Ve stejný den svedli hráči druhého modrobílého celku litý boj na turnaji v Pelhřimově, přičemž byli o maličko šťastnější, než jejich spoluhráči na jihu Čech, neboť urvali skvělé stříbrné medaile. O týden později zavítala brněnská družina do Žďáru nad Sázavou, přičemž se umístila na páté příčce. Vrchol sezóny však přišel pro všechny mladé hokejové naděje osmého dubna, a to při příležitosti premiérového ročníku mezinárodního turnaje Ostraváček, který, jak již sám název napovídá, se konal v Ostravě. Tohoto šampionátu se zúčastnilo celkově čtyřiadvacet mužstev, které byly rozřazeny do šesti skupin. Brňané se probojovali až do samého finále a nakonec se radovali s nádherného druhého místa! Nejužitečnějším hráčem týmu byl vyhlášen gólman Daniel Melich, členem All stars se pak stal Jan Brabenec.

 

Kluci nezklamali a bojovali až do konce, hodnotí sezónu juniorů kouč Pazourek

úterý 12.4.2016 | Michal Kuba, foto: Jiří Grulich.

B r n o – Brněnská juniorka pod taktovkou Pavla Pazourka dokráčela v uplynulé sezóně do osmifinále play-off, v němž narazila na Karlovy Vary. Nejdelší možný vývoj této série ale nakonec těsně vyšel lépe pro Energetiky, kteří postoupili dál a modrobílé Kometě ukončili sezónu. S odstupem času zhodnotil celý průběh tohoto ročníku již zmíněný lodivod brněnské juniorky Pazourek.

 

Pátá třída ovládla turnaj v Havlíčkově Brodě bez porážky!

středa 6.4.2016 | Daniel Kinc

B r n o – Úspěchů není nikdy dost, zvláště když jde o povedené turnaje. Jeden z nich odehrála také pátá třída brněnské Komety, když v Havlíčkově Brodě v šestičlenné konkurenci ovládla celý šampionát bez porážky a zaslouženě získala zlaté medaile za celkový primát. Turnaje se kromě Komety zúčastnily také HC Oceláři Třinec, HC Mountfield Hradec Králové, HC Rytíři Kladno, HC Hvězda Praha. Nejlepším hráčem Brna na turnaji byl vyhlášen Eduard Šalé.

 

Velikonoční turnaj v režii čtvrté třídy brněnské Komety!

středa 6.4.2016 | Daniel Kinc

B r n o – Další úspěch v letošní sezoně do kolonky vítězných turnajů přidali začátkem dubna také čtvrťáci celku z města pod Špilberkem, když na Velikonočním turnaji pořádaném dalším brněnským celkem - HCM Warrior, vybojovali v konkurenci deseti týmů zlaté medaile za celkové vítězství! Svěřenci Pavla Zubíčka a Jiřího Horáčka se v rozhodující fázi turnaje semkli a ukázali skvělou bojovnost.Svůj úspěch ještě vylepšili individuálním oceněním pro nejlepšího gólmana turnaje, které získal Jakub Nešťák.

 
Další stránky
123456>>
 
Sezóna:
JUN SDO MDO  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2016 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál