Mládežnický hokej

Články o mládežnickém hokeji

Minárik po prohře s Jihlavou: Chybí nám střelecké individuality, dáváme málo gólů

sobota 20.1.2018 | Adam Nečas, Daniel Kinc, foto: Vít Novák

B r n o – Kometa sehrála v sobotu odpoledne vyrovnané utkání s Jihlavou, které muselo rozhodnout až prodloužení. Klíčovou roli na straně domácích hrál forvard Marek Minárik, který vstřelil obě branky Komety, tou druhou navíc půl minuty před koncem srovnal na 2:2.

Každý bod je dobrý, ale doma chceme vyhrávat, míní obránce Roman Jeřábek

pátek 19.1.2018 | Daniel Kinc, foto: Vít Novák

B r n o – Junioři Komety, kteří se stále drží v horních patrech tabulky, v pátek po poledni přivítali na svém ledě českobudějovický Motor. Střelecky plodný duel plný několika obratů nakonec dospěl do prodloužení, v němž se z bodu navíc radovali Jihočeši. O své dojmy se po skončení zápasu podělil brněnský obránce Roman Jeřábek, jenž se blýskl jedním přesným zásahem.

S novým trenérem jsme zlepšili hru a získali nové signály, cení si Jan Holemý

čtvrtek 18.1.2018 | Daniel Kinc, foto: Anděla Trötzmüllerová

B r n o – Mladší dorostenci stále srdnatě bojují o důležité body v nadstavbové skupině "D", z níž jen vítěz postupuje do následného play-off. Modrobílí zatím hájí vytoužené první místo a další tři body přidali ve čtvrtek podvečer doma proti Jihlavě. Vítězný duel zhodnotil Jan Holemý, jenž se blýskl gólem a asistencí.

Mladší dorost nedovolil Jihlavě obrat a bere z utkání tři body

čtvrtek 18.1.2018 | Matouš Vojáček, foto: Jiří Grulich

B r n o – Mladší dorost vlétl do zápasu a brzy se ujal vedení, do poloviny utkání dokázalo Brno vstřelit další dvě branky. Jihlava se však nevzdala a dvěma rychlými zásahy se dostala zpátky do zápasu. Kometa ve třetí třetině dominovala, vstřelila čtvrtou branku a pojistila si tříbodový zisk.

Hráči U16 se sejdou na přípravném kempu v Čáslavi, Kometa zde bude mít dvojí zastoupení

středa 17.1.2018 | Matouš Vojáček, foto: Karel Švec

B r n o – Národní tým do šestnácti let čeká 22. a 23. ledna přípravný kemp v Čáslavi. Na každý jednotlivý den je pozváno dvaadvacet hráčů, které čeká rozbruslení. Následovat bude utkání proti staršímu dorostu. V pondělí se výběr utká s Dynamem Pardubice a v úterý 23. se starším dorostem Liberce. Na úterní sraz nominoval Karel Beran i dva hráče z Komety Brno - útočníka Jakuba Malého a obránce Jana Sedláčka.

Další týden mládežnického hokeje se rozjíždí, celkem se můžeme těšit na sedm zápasů

úterý 16.1.2018 | Adéla Hrabálková, foto: Anděla Trötzmüllerová.

B r n o - Brněnskou juniorku a mladší dorostence čeká velmi nabitý týden. Obě z výše zmíněných kategorií mají na programu po třech zápasech, starší dorost pouze jeden. Junioři se budou snažit navázat na šestizápasovou sérii výher, kterou přerušily až Pardubice. Starší dorostenci se zase budou snažit udržet na vítězné vlně poté, co prohráli poslední čtyři domácí zápasy a body dokázali přivézt až z venkovního ledu. Mladší dorostence čeká páté venkovní utkání za sebou, následně se pro ně rozjede pětizápasová série domácích utkání.

Mladší dorost nezvládl nájezdy a vrací se domů s bodem

sobota 13.1.2018 | Kryštof Severa, foto: Anděla Trötzmüllerová

B r n o – Mladší dorost zajížděl k utkání 25. kola do Havlíčkova Brodu. V havlíčkobrodské kotlině mohli diváci vidět vyrovnané utkání, které došlo do samostatných nájezdů. V dovednostní soutěži bylo domácí družstvo úspěšnější a ponechalo si doma dva body.

Vyrovnané utkání rozhodla třetí třetina, juniorka se vrací z Hradce bez bodu

sobota 13.1.2018 | Kryštof Severa, Patrik Soukup, foto: Jiří Grulich

B r n o – V rámci 32. kola juniorské extraligy hostil domácí Hradec Kometu Brno. Utkání dlouho působilo vyrovnaně, ale v první polovině třetí třetiny se domácím podařilo dvakrát skórovat a rozhodnout tak o osudu duelu.

I přes vyhrocený závěr si starší dorost dokázal poradit s pražskou Slavií

sobota 13.1.2018 | Kryštof Severa, Monika Kramerová, foto: Jiří Grulich

B r n o – Brněnský starší dorost odehrál v rámci 34. kola nejvyšší soutěže své kategorie duel se Slavií Praha. O své výhře dokázal rozhodnout ve druhé třetině, kdy si vybudoval rozhodující dvoubrankový náskok. I přes velké množství šarvátek v závěru duelu si dokázali brněnští hokejisté udržet vedení a odvážejí si do Brna tři body.

Junioři Komety sice v Poličce nad Pardubicemi vedli, nakonec z východu Čech body neodvážejí

pátek 12.1.2018 | Václav Petrů. Foto: Jiří Grulich

P o l i č k a – Ačkoliv ovládli první třetinu, body junioři Komety z východu Čech nepřivezli. V Poličce podlehli před více než šesti sty diváky vrstevníkům z Pardubic v poměru 1:4. Skóre zápasu otevřel na konci devatenácté minuty brněnský útočník Tomáš Mlynář. Ve zbylých dvou částech se nicméně prosazovali domácí. Ve druhé i třetí třetině přidali po dvou gólech a připsali si tři body do tabulky. Junioři Komety prohráli poprvé po úspěšné šestizápasové sérii.

Další stránky
123456>>