Mládežnický hokej

Články o mládežnickém hokeji

Čeští junioři porazili Švýcarsko i napodruhé a bodově se prosadil i komeťák Dalimil Mikyska

středa 19.7.2017 | Jiří Komárek, foto: Vít Novák

B r n o – Po prvním vítězném klání zvládl reprezentační výběr Česka do 20 let i druhý duel. Dnešní zápas byl o něco vyrovnanější a svěřenci Filipa Pešána se museli obejít bez Martina Nečase, který po zranění sledoval utkání z tribuny. Lvíčata zvítězila po bojovném výkonu nad Švýcary 3:1. Z komeťáků si připsal bod za asistenci Dalimil Mikyska.

Češi do 20 let i se čtyřmi komeťáky v sestavě přehráli výběr Švýcarska!

úterý 18.7.2017 | Daniel Kinc, Jiří Komárek, Kryštof Severa, foto: Jiří Grulich

B r n o – Český reprezentační výběr do 20 let má za sebou úspěšný vstup do domácího dvojduelu se Švýcarskem. Svěřenci Filipa Pešána si v prvním duelu poradili v brněnských Hokejových halách dětí a mládeže se zemí helvétského kříže 4:1! Byli u toho i čtyři Brňané - obránci Filip Král s Dalimilem Mikyskou a útočníci Martin Nečas s Tomášem Havránkem. Poslední jmenovaný navíc v závěrečné třetině pečetil výhru národního týmu povedeným bekhendovým blafákem. Druhé utkání je na programu ve středu od 17:30!

VIDEO: Plášek s Kadlicem se stali mistry Evropy v in-line hokeji. Jak hodnotili celý turnaj?

pondělí 17.7.2017 | Daniel Kinc, foto: Martin Voltr

B r n o – Zatímco jsou v plném proudu přípravy na novou sezónu, někteří hokejisté si je zpestřují in-line hokejem. Brněnští útočníci Karel Plášek s Vojtěchem Kadlicem reprezentovali Českou republiku na domácím evropském šampionátu do 18 let v Boskovicích a výraznou měrou přispěli k zisku zlatých medailí, když náš výběr ve finále přehrál Itálii. Karel Plášek, kapitán celého výběru, byl navíc vyhlášen nejužitečnějším hráčem celého podniku. Gratulujeme!

Místo nožů kolečka. In-line hokej? Je to zpestření přípravy, tvrdí Karel Plášek

sobota 15.7.2017 | Daniel Kinc, foto: Zdena Bobková / euro2017.cz

B r n o / B o s k o v i c e – Sedmnáctiletý útočník Karel Plášek patřil v loňské sezóně k jedné z největší opor staršího dorostu v cestě za stříbrem. Před novou sezónou se v rámci přípravy účastní také in-line hokejového mistrovství Evropy, které se koná v Boskovicích a český výběr do 18 let vede s kapitánským céčkem na hrudi. Naši reprezentanti mají na svém kontě ze čtyř duelů čtyři výhry a právě Plášek je nejproduktivnějším hráčem týmu. Nejen o mistrovství Evropy, ale také o cenné zkušenosti při přípravě s A-týmem pohovořil nadějný forvard přímo v dějišti šampionátu.

Pětice hráčů Komety obdržela pozvánku na přípravný kemp reprezentace U18!

čtvrtek 13.7.2017 | Daniel Kinc, foto: Roman Kantor

B r n o / T ř e m o š n á – Přípravy na novou sezónu jsou v plném proudu a nejinak je tomu i na reprezentační úrovni. Česká hokejová reprezentace do 18 let, která v srpnu bude obhajovat titul na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi, se chystá od 21.7. do 26.7. na přípravný kemp v Třemošné a následné dva duely proti stejně starému výběru hokejistů Švýcarska. Do nominace bylo vybráno i pět hráčů brněnské Komety - brankář Lukáš Dostál, obránci Libor Zábranský jr. a Daniel Kowalczyk, a útočníci Karel Plášek s Adamem Gajarským. Všem zmíněným přejeme mnoho úspěchů a štěstí.

Příprava s A-týmem? Je to obrovská zkušenost, tvrdí Vojtěch Střondala

čtvrtek 13.7.2017 | Michal Kuba, Daniel Kinc, foto: Anděla Trötzmüllerová

B r n o – Podobně jako A-tým brněnské Komety, tak i mládežníci mají před sebou první část přípravy na novou hokejovou sezónu. Útočník Vojtěch Střondala, jenž byl loni tahounem staršího dorostu v cestě za stříbrem, strávil přípravu s A-týmem, a po jejím konci se rozpovídal nejen o přípravě samotné, ale také o svých šancích pro novou sezónu.

Brankáři se sejdou na reprezentačním kempu, Kometa zde má dva zástupce

úterý 11.7.2017 | Matouš Vojáček

B r n o – Zimní stadión v Třemošné bude hostit 16. až 20. července sraz jednatřiceti brankářů rozdílných věkových kategorií. Mezi nominovanými jsou i Lukáš Dostál, který je v kategorii do osmnácti let, a Marek Vystavěl, ten je zařazen do nejmladší sekce - tedy do šestnácti let. Na celý tréninkový proces bude k dispozici patnáct trenérů.

Dvojice hráčů Brna figuruje v nominaci reprezentace U17 na soustředění v Třemošné

pondělí 10.7.2017 | Matouš Vojáček, ilustrační foto: Jiří Grulich.

B r n o – Český národní tým do sedmnácti let čeká 16. a 17. července soustředění na zimním stadiónu v Třemošné. Poté se hráči dozví oficiální nominaci na tři utkání se Švýcarskem, jenž se bude budou hrát v Davosu od čtvrtka 20. 7. do soboty 22. 7. Brněnský Petr Haken, který je hlavním trenérem, nominoval z Komety obránce Radka Kučeříka s Janem Mlčákem. Všem zúčastněným přejeme mnoho úspěchů a štěstí.

Český národní tým U19 čeká Turnaj čtyř zemí. V nominaci jsou hráči Komety

pátek 7.7.2017 | Matouš Vojáček, foto: Vojtěch Barta

B r n o – Reprezentační tým do devatenácti let zahájí sezónu Turnajem čtyř zemí, který se bude konat ve slovenské Žilině. Ještě před zápasovým rytmem bude čekat hráče přípravný kemp na zimním stadiónu v Třinci, po kterém bude nominováno 22 hráčů na zmíněný turnaj. Akce začíná 24. 7. a posledním dnem bude neděle 30. července. Václav Varaďa, jakožto hlavní trenér, nominoval na akci dva hráče Komety - obránce Filipa Krále a útočníka Tomáše Havránka. Na svou šanci budou čekat i Dalimil Mikyska, Matěj Novák a Marek Škvrně, kteří jsou mezi náhradníky.

Trénovali jsme každý den, říká o přípravě na novou sezónu junior Luboš Horký

pátek 7.7.2017 | Michal Kuba, Daniel Kinc, foto: Anděla Trötzmüllerová

B r n o – Nejen A-tým brněnské Komety, ale také všechny mládežnické celky mají za sebou první část suché přípravy, která bude po krátké dovolené opět pokračovat. Útočník Luboš Horký v loňské sezóně byl jedním z tahounů juniorky a díky svým povedeným výkonům nakoukl do áčka, za nějž odehrál dva duely a získal cenné zkušenosti. Nyní se devatenáctiletý šikula podělil o své dojmy z přípravy a o vyhlídky na novou sezónu!

Další stránky
123456>>