Mládežnický hokej

Články o mládežnickém hokeji

Měli jsme vyhrát, hodnotí páteční duel mladšího dorostu Jakub Brabenec

sobota 18.11.2017 | Jiří Komárek, foto: Anděla Trötzmüllerová

Mladší dorost Komety odehrál v pátek domácí utkání s Českými Budějovicemi. Brno dlouho vedlo, ale Motor pár minut před koncem třetí periody vyrovnal a v prodloužení dokonal svůj obrat. Celý zápas shrnul v rozhovoru Jakub Brabenec.

Na turnaji O pohár Martina Erata získali komeťáci ročníku 2008 stříbro

sobota 18.11.2017 | Matouš Vojáček

K a r l o v y V a r y – V sobotu jedenáctého listopadu se v Karlových Varech uskutečnil druhý turnaj O pohár Martina Erata. Do města v západních Čechách se sjelo celkově dvacet týmů ze dvou věkových kategorií - ročníky 2008 a 2010. Úspěšnější byl starší ročník, který došel až do finále, kde nestačil na hradecký Mountfield.

Mladší dorost prohrál s Motorem v prodloužení

pátek 17.11.2017 | Jiří Komárek, Anděla Trötzmüllerová

B r n o – Mladší dorost Komety v pátek odehrál domácí utkání s Motorem z Českých Budějovic. Svěřenci Pavla Pazourka dlouho drželi jednobrankový náskok, ale pár minut před koncem třetí periody Motor vyrovnal a hosté využili přesilovku v prodloužení. Kometa tak po prohře 2:3 bere jeden bod.

Starší dorost si s Olomoucí poradil bez větších problémů

pátek 17.11.2017 | Kryštof Severa, foto: Jiří Grulich

B r n o – Starší dorost v pátek vyrazil na venkovní utkání v Olomouci. V úvodní třetině oba týmy vstřelily po jednom gólu, ale Kometa rozhodla o výsledku převážně ve druhé periodě, když dala hned čtyři branky. Ve třetí dvacetiminutovce ještě dvě trefy přidala a upravila tak na výsledných 7:4. Domů si Brňané odváží všechny tři body.

Starší dorost se pokusí v Olomouci urvat tři body, mladší dorostenci se utkají s Motorem

pátek 17.11.2017 | Adéla Hrabálková, foto: Anděla Trötzmüllerová

B r n o – Po reprezentační pauze se opět pomalu rozjíždějí všechny mládežnické ligy. Jak starší, tak mladší dorostence brněnské Komety čeká po jednom zápase venku a po jednom doma v pátek a v sobotu. Nejprve se svěřenci Romana Meluzína představí na ledě Olomouce, o den později budou hostit suverénní rakouský Salzburg. Mladší dorostenci naopak začnou doma, na brněnský led zavítají hokejisté českobudějovického Motoru. V sobotu se poté představí ve Žďáru nad Sázavou.

Návrat po zranění? Konečně jsem v kondici, tvrdí dvoubrankový Robert Havlát

čtvrtek 16.11.2017 | Šimon Albrecht, Daniel Kinc, foto:

B r n o – Kometa odehrála druhé domácí utkání ve dvou dnech, tentokrát si poradila s Karlovými Vary, které porazila po samostatných nájezdech 4:3. Nejen radost z vítězství, ale také radost ze dvou branek musí mít navrátilec do sestavy Robert Havlát, který z velké části stál za úspěchem svého týmu v tomto zápase.

Po zisku medaile jsme prožili neskutečné emoce a radost, říká o úspěchu sedmnáctky obránce Jan Mlčák

čtvrtek 16.11.2017 | Václav Petrů. Foto: Juniorský hokej

B r n o – Velký úspěch slaví český mládežnický hokej. Reprezentace do sedmnácti let pod vedením brněnského trenéra Petra Hakena vybojovala v nejsilnější konkurenci sedmi dalších světových velmocí na prestižním turnaji World Hockey Challenge v Kanadě bronzové medaile. Českému výběru se povedlo získat medaili poprvé po jedenácti letech. Ve skupině sice čeští mladíci nevyhráli ani zápas, ve čtvrtfinále ale zdolali vítěze protější skupiny Rusko a postoupili do semifinále. Tam v těsném souboji prohráli s Kanadou Red 2:3, ale v následném zápase o bronz si vyšlápli na Kanadu White v poměru 2:1 a oslavili zisk cenného kovu. Jedním ze strůjců úspěchu byl i brněnský obránce Jan Mlčák, který v několika zápasech plnil roli kapitán.

Reprezentace U19 zvládla přestřelku s Finskem, šestnáctka a osmnáctka prohrály

neděle 12.11.2017 | Daniel Kinc, foto: Juniorský hokej

B r n o – Reprezentační pauza je definitivně u konce a v poslední den, tedy v neděli, se lámal chleba napříč všemi turnaji všech věkových kategorií. Pojďme se podívat, jak se dařilo národnímu týmu U19, U18 a U16 s komeťáky v sestavě.

Sedmnáctka v boji o bronz uspěla. Z Kanady veze bronzové medaile!

neděle 12.11.2017 | Roman Zajíček, foto: Hockey Canada.

B r n o – Skvělá tečka na závěr turnaje, na kterém měla Kometa hned tři zástupce. V bitvě o třetí místo oplatili domácímu výběru Kanady "White" porážku ve skupině – a výhrou 2:1 v Dawson Creeku jedou domů s velkým úspěchem. Bronzová medaile znamená pro Českou republiku celkově třetí cenný kov a první od roku 2006, také tehdy vybojovali mladíci v Kanadě třetí místo. Byli u toho - hlavní trenér Petr Haken a brněnští obránci Radek Kučeřík s Janem Mlčákem.

Češi U19 podlehli Finsku, výhru šestnáctek podpořil gólem brněnský Meluzín

sobota 11.11.2017 | Daniel Kinc, foto: Juniorský hokej

B r n o / P o r u b a / K a d a ň – První reprezentační pauza letošní sezóny se chýlí ke svému konci a národní týmy finišují své první boje o cenná vítězství. Hokejisté do 19 let prohráli i podruhé, tentokrát v Kadani, se stejně starým týmem Finska. Celý duel, v němž národní tým padl 2:4, odehrál útočník juniorky Komety Matěj Novák. O tři roky mladí výběr do 16 let dokázal porazit Švýcarsko 5:2 na východě Moravy v Porubě a na výhře se jednou trefou podílel i útočník SDO/MDO Erik Meluzín, celý zápas navíc odehrál obránce Jan Sedláček.

Další stránky
123456>>