ON-LINE PŘENOS z přípravy: České Budějovice - Kometa 3:1.

Mládežnický hokej

Články o mládežnickém hokeji

 

Česká mašina Rusko nepřetlačila a na turnaji končí druhá

neděle 21.8.2016 | Veronika Freyová, foto: Juniorský hokej.

B r n o – Velmi napínavou podívanou přineslo utkání o celkové prvenství na Wolfgang Rud Cupu, které bylo vyrovnané od samého začátku. Češi se na úvod dostali do vedení, nicméně před první sirénou dokázalo Rusko skóre dorovnat. V prostřední části pak vsítilo další dvě branky a s českými mladíky to nevypadalo dobře. Na rozdíl jedné branky však snížil v početní převaze modrobílý Radek Kučeřík a hned bylo zase o něco veseleji. Rusové ovšem české družině radost opět velmi rychle vzali a nakonec ustáli i tvrdý boj závěrečných minut, kdy na ně svěřenci Jaroslava Nedvěda vlétli v šesti. Český tým kategorie U16 tak podlehl ruské sborné 2:4 a na turnaji končí na krásné druhé příčce.

 

Čeští borci zvítězili na turnaji i podruhé a čeká je boj o první místo!

sobota 20.8.2016 | Veronika Freyová, foto: Ronald Hansel.

B r n o – Druhý zápas v druhém dni a znovu vítězně! Reprezentační šestnáctka se na Wolfgang Rud Cupu tentokráte postavila o rok starší kategorii Rakouska. Po první třetině vedli svěřenci Jaroslava Nedvěda již o dvě branky a vše nasvědčovalo tomu, že nebudou mít s dnešním soupeřem žádný problém. Druhá dvacetiminutovka pak divákům nabídla další čtyři branky z holí českých mladíků, přičemž na 3:0 zvyšoval brněnský Radek Kučeřík. Úvod posledního dějství patřil Rakušanům, kteří vsítili takříkajíc čestnou branku. Následně však byli návštěvníci zimního stadionu svědky dalších čtyř gólových akcí, z nichž tři mířili za záda rakouského gólmana. Hattrickem se blýskl Michal Teplý. Zítra odehraje český výběr poslední duel tohoto turnaje, a to od 13.30 s Ruskem. Držíme palce!

 

Šestnáctka přehrála v Salzburgu na úvod turnaje Slovensko!

pátek 19.8.2016 | Veronika Freyová, foto: Karel Málek.

B r n o – Devatenáctý srpen patřil startu turnaje Wolfgang Rud Cup, který se odehrává v Salzburgu. Hráči kategorie U16 se postavili týmu Slovenska, se kterým neměli takřka žádné slitování. Již po první periodě Češi drželi nad svým soupeřem náskok tří branek a zápas si velmi užívali. Slovensko na úvod prostředního dějství zahrozilo snížením na 3:1, nicméně euforie jim nevydržela dlouho, neboť ještě v téže části hry zvyšoval opět na rozdíl tří gólů Petr Poppel. Bůra do klece Slováků zasadil na úvod závěrečné dvacetiminutovky Martin Lang a bylo vymalováno. Český národní celek s modrobílým borcem jménem Radek Kučeřík vybojoval na turnaji první vítězství 5:1. Za slovenskou reprezantaci nastoupil pro změnu další komeťák Maxim Čajkovič. Zítra se čeští mladíci utkají s výběrem U17 Rakouska, v neděli pak v třaskavé bitvě s týmem ruské sborné.

 

Filip Dvořák nominován na Turnaj čtyř v Hodoníně!

pátek 19.8.2016 | Veronika Freyová, foto: Martin Kocourek.

B r n o – Po menší odmlce zde máme další reprezentační pozvánku, a to na soustředění a následný Turnaj čtyř zemí, jenž se uskuteční od třiadvacátého do osmadvacátého srpna v nedalekém Hodoníně. Konec prázdnin si tak spolu s dalšími jedenadvaceti hráči katgorie U20 zpestří útočník Filip Dvořák, který v národním dresu nastoupí proti atraktivnímu týmu Finska, Ruska a Švédska. Bude to první ostrý start před blížícím se mistrovství světa, které se na přelomu roku odehraje v Kanadě. Celému národnímu celku přejeme mnoho úspěchů.

 

Mládežnické reprezentace na výsluní, z úspěchů se radují i hráči Komety!

úterý 16.8.2016 | Veronika Freyová, foto: Juniorský hokej.

B r n o – O tom, že mládežnické reprezentační kategorie zažívají fenomenální rozkvět, není bezesporu pochyb. Stačí se ohlédnout o pár hodin dozadu, kde spatříme historický triumf české družiny na prestižním Hlinkově Memoriálu, či úspěch hokejistů do sedmnácti let, kterým se velmi dobře vedlo na Turnaji pěti zemí v Dallasu. V obou případech nechyběla ani modrobílá jména, která k tak fantastickým úspěchům velkou měrou přispěla.

 

Sen se stal skutečností, Češi ve finále zdolali Spojené státy a na Memoriálu slaví poprvé v historii zlato!

sobota 13.8.2016 | Veronika Freyová, foto: Juniorský hokej.

B r n o – Očekávání byla velká, ale zlatá euforie se zdála být snem. Čeští mladíci však po celý Memoriál Ivana Hlinky bojovali jako jeden muž a dokázali hokejovému světu, že jsou mládežnické kategorie na vynikající úrovni. V dnešním finálovém duelu se podruhé na turnaji postavili Spojeným státům a chuť po vítězství byla znát. Do zápasu zasáhla opět modrobílá pětice ve složení Dalimil Mikyska, Filip Král, Matěj Novák, Marek Škvrně a kapitán týmu Martin Nečas. Byť byl zápas velmi vyrovnaný, radost se zaslouženě snesla na českou stranu, která poprvé v historii Hlinkům Memoriál ovládla. Gratulujeme!

 

Češi udolali Švédy v prodloužení a na Memoriálu Ivana Hlinky si zahrají finále!

pátek 12.8.2016 | Daniel Kinc

B r n o – Radost a nepopsatelná vlna nadšení. Čeští mladíci na Memoriálu Ivana Hlinky v Břeclavi píší skvělý příběh, který pokračuje i nadále. Svěřenci Václava Varadi zvládli také semifinálovou přetahovanou se Švédskem, v prodloužení zvítězili 2:1 a na domácím turnaji si zahrají o titul s USA, kterému mají ze skupinového souboje co oplácet. Do souboje o místenku ve finále celého turnaje zasáhla opět také pětice brněnských mládežníků - Dalimil Mikyska, Filip Král, Matěj Novák, Marek Škvrně a Martin Nečas, který opět vedl reprezentační souboje do boje jako kapitán. Reprezentace do 18 let začala utkání lépe, když se ujala vedení zásluhou Zadiny, nicméně soupeř za pár minut vyrovnal. Utkání dospělo až do prodloužení, ve kterém měly oba celky penzum šancí, nicméně rozhodnutí přišlo až dvanáct vteřin před koncem nastaveného času. Po přihrávce Zadiny zamířil přesně k tyči Galvas a odšpuntoval nepopsatelnou vlnu nadšení!

 

I třetí duel byl pro reprezentační sedmnáctku úspěšný!

pátek 12.8.2016 | Veronika Freyová, foto: Karel Málek.

B r n o – V noci ze čtvrtka na pátek odehráli čeští mladíci v kategorii U17 na Turnaji pěti zemí v Dallasu již třetí utkání, a to tentokráte proti výběru Švýcarska. Do sestavy zasáhli dva brněnští hráči - Adam Gajarský (na snímku) a Karel Plášek. Česká národní družina musela v souboji dvakrát dotahovat, na soupeře ovšem vyzrála a nakonec slavila parádní vítězství 5:3. Gólovou akci si připsali oba komeťáci, gratulujeme!

 

Češi se v Dallasu postavili Německu, kterému nepovolili jedinou branku!

čtvrtek 11.8.2016 | Veronika Freyová, foto: Ronald Hansel

B r n o – Středeční noc patřila utkání na Turnaji pěti zemí v Dallasu, kde se střetl český národní výběr kategorie U17 s hokejisty Německa. Červenobílí od samého začátku diktovali tempo hry a již po dvou třetinách vedli se suverénním náskokem 4:0. V závěru utkání pak přidali ještě další dvě gólové akce, přičemž tu poslední zajistil brněnský forvard Adam Gajarský (na snímku uprostřed). Do zápasu nastoupili ještě další dva komeťáci – gólman Lukáš Dostál a útočník Karel Plášek. Další utkání se odehraje v noci ze čtvrtka na pátek a Česko vyzve hokejisty Švýcarska. Přejeme mnoho štěstí!

 

Dostalo mě to, říká Mikyska o podpoře fanoušků na „domácím“ Hlinkově memoriálu

čtvrtek 11.8.2016 | Václav Petrů. Foto: Juniorský hokej

B ř e c l a v – Patří mezi důležité hráče české reprezentace na Memoriálu Ivana Hlinky. Obránce brněnské Komety Dalimil Mikyska zpravidla nastupuje v první obranné dvojici. V Břeclavi se navíc těší velké divácké pozornosti, stal se totiž vůbec prvním břeclavským odchovancem, který se na prestižní mládežnický turnaj dostal.

 
Další stránky
123456>>
 
Sezóna:
JUN SDO MDO  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2016 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál