.

Mládežnický hokej

Články o mládežnickém hokeji

 

Pozitivně hodnotím zapojení mladších hráčů do velkého počtu zápasů, říká trenér Jiří Mífek

čtvrtek 28.4.2016 | Michal Kuba, Roman Zajíček, foto: Jiří Grulich.

B r n o – Z mládežnických kategorií skončila sezóna nejdříve mladšímu dorostu, který se o kousek neprotlačil do vyřazovacích bojů. Hokejisté brněnské Komety dokázali v posledních šesti zápasech získat patnáct bodů, to ale na překonání prvních a postupujících Budějovic bohužel nestačilo. Velkou část sezóny odehrálo za mladší dorost i několik hráčů osmé třídy. Více prozradil trenér kategorie mladšího dorostu Jiří Mífek.

 

VIDEO: Brněnský primátor Petr Vokřál ocenil zlaté starší dorostence i stříbrné osmáky

čtvrtek 21.4.2016 | Tomáš Čekal, foto: Jiří Grulich.

B r n o – I v roce 2016 si primátor statutárního města Brna Petr Vokřál pozval na radnici Kometu. Nyní dva velice úspěšné týmy – zlaté starší dorostence a stříbrné osmáky včetně trenérů. Za jejich úsilí a výbornou reprezentaci jihomoravské metropole jim osobně poděkoval a odměnil je dárečky. Zástupci obou týmu, kapitáni Radim Ferda s Dominikem Furchem, naopak hlavnímu muži města Brna předali zlatou i stříbrnou medaili jako poděkování za dlouhodobou podporu. Slavnostní akt se konal v Rytířském sále Nové radnice.

 

Sezóna byla úspěšná. Nepostihla nás větší krize, říká trenér staršího dorostu Marek Moskal

pondělí 18.4.2016 | Michal Kuba, Roman Zajíček, foto: Jiří Grulich.

B r n o – Starší dorostenci mají za sebou úspěšnou sezónu. Tu nastartovali hned v úvodu, kdy v prvních jedenácti utkáních neprohráli. I nadále převažovaly dobré výsledky nad těmi špatnými a hokejisté Komety tak dokráčeli do play-off. Kromě jediné prohry na nájezdy v Mladé Boleslavi zaznamenali Brňané samé výhry a poslední březnové úterý zvedli nad hlavu mistrovský pohár.

 

Zajímavé turnaje zpestřily závěr sezóny i modrobílým třeťákům

středa 13.4.2016 | Veronika Freyová

B r n o – Ani hráči třetí třídy nebyli na závěr sezóny ochuzeni o zajímavé turnaje. Devatenáctý březen patřil šampionátu v Soběslavi, kde malí hokejisté prvního týmu dosáhli na parádní třetí příčku. Ve stejný den svedli hráči druhého modrobílého celku litý boj na turnaji v Pelhřimově, přičemž byli o maličko šťastnější, než jejich spoluhráči na jihu Čech, neboť urvali skvělé stříbrné medaile. O týden později zavítala brněnská družina do Žďáru nad Sázavou, přičemž se umístila na páté příčce. Vrchol sezóny však přišel pro všechny mladé hokejové naděje osmého dubna, a to při příležitosti premiérového ročníku mezinárodního turnaje Ostraváček, který, jak již sám název napovídá, se konal v Ostravě. Tohoto šampionátu se zúčastnilo celkově čtyřiadvacet mužstev, které byly rozřazeny do šesti skupin. Brňané se probojovali až do samého finále a nakonec se radovali s nádherného druhého místa! Nejužitečnějším hráčem týmu byl vyhlášen gólman Daniel Melich, členem All stars se pak stal Jan Brabenec.

 

Kluci nezklamali a bojovali až do konce, hodnotí sezónu juniorů kouč Pazourek

úterý 12.4.2016 | Michal Kuba, foto: Jiří Grulich.

B r n o – Brněnská juniorka pod taktovkou Pavla Pazourka dokráčela v uplynulé sezóně do osmifinále play-off, v němž narazila na Karlovy Vary. Nejdelší možný vývoj této série ale nakonec těsně vyšel lépe pro Energetiky, kteří postoupili dál a modrobílé Kometě ukončili sezónu. S odstupem času zhodnotil celý průběh tohoto ročníku již zmíněný lodivod brněnské juniorky Pazourek.

 

Pátá třída ovládla turnaj v Havlíčkově Brodě bez porážky!

středa 6.4.2016 | Daniel Kinc

B r n o – Úspěchů není nikdy dost, zvláště když jde o povedené turnaje. Jeden z nich odehrála také pátá třída brněnské Komety, když v Havlíčkově Brodě v šestičlenné konkurenci ovládla celý šampionát bez porážky a zaslouženě získala zlaté medaile za celkový primát. Turnaje se kromě Komety zúčastnily také HC Oceláři Třinec, HC Mountfield Hradec Králové, HC Rytíři Kladno, HC Hvězda Praha. Nejlepším hráčem Brna na turnaji byl vyhlášen Eduard Šalé.

 

Velikonoční turnaj v režii čtvrté třídy brněnské Komety!

středa 6.4.2016 | Daniel Kinc

B r n o – Další úspěch v letošní sezoně do kolonky vítězných turnajů přidali začátkem dubna také čtvrťáci celku z města pod Špilberkem, když na Velikonočním turnaji pořádaném dalším brněnským celkem - HCM Warrior, vybojovali v konkurenci deseti týmů zlaté medaile za celkové vítězství! Svěřenci Pavla Zubíčka a Jiřího Horáčka se v rozhodující fázi turnaje semkli a ukázali skvělou bojovnost.Svůj úspěch ještě vylepšili individuálním oceněním pro nejlepšího gólmana turnaje, které získal Jakub Nešťák.

 

Mládežníci Komety na reprezentačních akcích

středa 6.4.2016 | Tomáš Čekal, foto: Ronald Hansel/Juniorský Hokej.

B r n o – Většina mládežnických kategorií už má sezónu za sebou, ale neplatí do pro všechny mladíky Komety. Výběr do devatenácti let nyní zápolí na turnaji čtyř v Hodoníně, sedmnáctka odcestovala na stejný turnaj do Švédska. V obou reprezentacích samozřejmě nechybí zástupci Komety. Na úvodní fotce je obránce Rostislav Šnajnar.

 

Mistři staršího dorostu v play-off vynikali i individuálně

úterý 5.4.2016 | Tomáš Čekal, foto: Martin Kocourek.

B r n o - Skvostnou sezónu za sebou mají hokejisté staršího dorostu Komety. Nejen, že se stali mistry NOEN extraligy, ale sbírali také individuální úspěchy. V play-off byl nejproduktivnějším hráčem Martin Nečas, na děleném prvním místě mezi střelci je Tomáš Havránek, nejvíce bodů mezi beky měl Libor Zábranský, brankář Lukáš Dostál má nejlepší průměr obdržených gólů na zápas i nejvíce výher. Nebyli to však jen oni, kteří tým táhli k titulu. Jak se všem borcům a budoucím nadějím Komety vedlo celou sezónu, se můžete nyní podívat díky statistikám z celého ročníku 2015/2016. Stačí si v níže zobrazené tabulce nahoře kliknout na bodování části sezóny, které vás zajímá (základní část - II. část - play-off).

 

Závěr sezony vyšel také sedmákům, z turnaje na Slovensku vezou zlato!

pátek 1.4.2016 | Daniel Kinc

B r n o – Po dorostencích, osmé třídě a druhé třídě přidala další cenný primát do vitrínky úspěchů v letošní sezoně také sedmá třída, která ovládla turnaj na Slovensku a po zásluze vystoupala na stupínek nejvyšší! Trio trenérů Konečný, Máša a Bizoň tak dovedlo své svěřence na mezinárodním turnaji k velmi cennému ocenění.

 
Další stránky
123456>>
 
Sezóna:
JUN SDO MDO  
8 7 6 5 4 3 2 1  

Copyright © 2004-2016 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál