ON-LINE PŘENOS z přípravy: České Budějovice - Kometa 3:1.

Jsme jedna rodina

Projekt JSME JEDNA RODINA se datuje již od roku 2008. Tehdy se z nenápadného setkání zrodila myšlenka, jak by se mohly sociálně znevýhodněné děti různých věkových kategorií setkávat s hokejisty Komety Brno. Od svých začátků projekt Jsme jedna rodina úzce spolupracoval s projektem Brno a jižní Morava bez hranic.

První vlaštovkou bylo setkání hráčů s postiženými kamarády z Kociánky Brno přímo v kabině hokejistů v KAJOT ARENĚ. Za zavřenými dveřmi se tu odehrál miniturnaj v boccie. Tato hra je velmi podobná pétanque. Hraje se s koženými míčky, které jsou vhodné i pro postižené osoby a také pro vozíčkáře. V roce 1984 se boccia stala oficiálním paralympijským sportem a i v Brně jsou vynikající sportovci v této disciplíně a zástupci SK Kociánka pravidelně obsazují přední místa na Mezinárodním Mistrovství ČR v boccie. Boccia se stala nedílnou součástí i dalších setkávání hráčů Komety s dětmi.

Následovaly pozvánky na trénink hráčů Komety nejen pro úspěšné žáky z různých školních soutěží, ale také pro třídy nebo družstva, která se zapojila do různých školních či mimoškolních projektů (př. sběr papíru, různé sportovní soutěže, kde reprezentují svoji školu, apod.). Děti se mohly podívat na samotný tréninkový program a osobně se setkat s hráči, se kterými se mohly vyfotit, případně si nechat podepsat suvenýry.

Hráči Komety také navštěvují děti ve školách nebo na různých sportovních akcích, kde se společně bavíme, rozdáváme rady a úsměvy a těm úspěšnějším sportovcům také diplomy a medaile. Děti navštěvují každé domácí utkání Komety v Kajot Areně a společně s ostatními fanoušky fandí a ženou Kometu k vítězství.

Spontánně vzniklou tradicí se také stalo, že naši malí přátelé nosí hráčům pro štěstí různé talismany, které vyrobili a hráčům kreslí nádherné obrázky. Všechny tyto dárečky mají své čestné místo v kabině. Odměnou za skvělé povzbuzování a milé dárečky dostaly některé děti netradiční dárek v podobě setkání s hráči přímo v kabině po odehraném zápase!

Do velké „komeťácké" rodiny patří více jak 1000 zdravých nebo handicapovaných dětí z různých dětských domovů a jiných sociálních zařízení. Společně se také setkáváme na akcích pořádaných přímo Kometou, jako je například Dortiáda, Drakometiáda nebo Lesování.

Naši přátelé pocházejí z těchto zařízení:

DD a ZŠ Brno - Vídeňská www.videnska.cz
DD Znojmo www.ddznojmo.cz
DD Horizont, Kyjov www.horizontkyjov.cz
DD Zašová www.ddzasova.cz
Domov pro osoby se zdravotním
postižením Javorník Chvalčov
Diganostický ústav Veslařská www.dum-brno.cz
Český svaz hemofiliků Brno www.hemofilici.cz
Zelený dom Skalica www.dsszelenydom.sk
Zlatá zastávka Adamov blansko.charita.cz
ÚSP Javorník jaryn.nwt.cz/usp/
Gaudium internet
Srdce v domě Klentnice www.srdcevdome.cz
VÚ Černovice www.vucernovice.cz
ZŠ Palackého www.zspalackeho.cz
ZŠ Sekaninova www.zssekaninova.cz
ZŠ Lidická www.zslidickabrno.cz
Modrá Beruška www.modraberuska.cz
MŠ speciální, ZŠ speciální a Praktická škola
Brno - Ibsenova
www.ibsenka.cz
Nadační fond dětské onkologie KRTEK www.krtek-nf.cz
SOS Vesnička Medlánky www.sos-vesnicky.cz
Sportovní klub Kociánka www.skkbrno.webgarden.cz
SŠ F. D. Roosevelta pro tělesně postižené
Brno - Křižíkova
www.sstpm.qmail.cz
SŠ pro sluchově postižené, Brno - Gellnerova www.ssbrno.cz
SŠ pro tělesně postižené - Gemini Brno www.geminibrno.cz
Ústav sociální péče Kociánka, Brno www.kocianka.cz
Ústav sociální péče pro zrakově postižené
Brno - Chrlice
www.uspchrlice.cz
ZŠ a MŠ pro zrakově postižené
Brno - Kamenomlýnská
www.sss-ou.cz

Akce:

Lesování s Kometou
Další zábavný den pro děti z dětských domovů připravila Kometa krátce po sobotním poledni (23. 6. 2012). Tentokrát se děti vydaly do přírody mezi Nosislaví a Velkými Němčicemi. Při jejich putování mezi dvěma vesnicemi plnily na stanovištích nejrůznější úkoly, po jejichž splnění dostaly nápovědu pro rozluštění tajného slova. Díky němu mohly po doražení do cíle najít poklad. Akce vznikla hlavně díky podpoře společnosti DELIKOMAT s.r.o.
Meluzín s Mikelem byli u zahájení VÍTÁMVÁS CUPu 2012
Na základní škole F. D. Roosevelta pro tělesně postižené byl ve čtvrtek 21. června 2012 zahájen již sedmý ročník VÍTÁMVÁS CUPU. Velký turnaj ve stolním Stiga hokeji trvá jako vždy dva dny, ve kterých absolvují hráči nepřeberné množství zápasů.
Hráči Komety předali medaile na Hrách porozumění 2012
14. června 2012 se na ústavu sociální péče pro tělesně postiženou mládež v Brně – Králově Poli (Kociánce) konal první ročník Her porozumění. Za účasti šesti základních škol (pěti s postižením) a několika stovek dětí všichni soutěžili v různorodých disciplínách, kde si mohli vyzkoušet, jaké je to žít s daným hendikepem. Vítězné medaile jim jako velké překvapení na závěr předali Jiří Trvaj, Milan Hruška, Jan Švrček a Tomáš Svoboda.

Copyright © 2004-2016 HC Kometa Brno & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál