Kometa zahájila finále famózně. V Liberci vyhrála a ujímá se v sérii vedení

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 4. Svačina (Plutnar), 11. Ševc (Ordoš, Lakatoš), 26. Bulíř (Svačina, Mojžíš) – 11. Dočekal (Čermák), 12. Zaťovič (Haščák), 20. Malec (M. Kvapil, Kováčik), 30. Mallet. Rozhodčí: Hodek, Pešina – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Střely na branku: 22:30. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 3:3, 3:4. Hráči utkání: Michal Bulíř - Jakub Krejčík. Stav série: 0:1.
Bílí Tygři Liberec: Will (30. - 59. Lašák) – R. Šimek, Ševc (A), Mojžíš (A), Derner, Plutnar, Jánošík, Kolmann – Lakatoš, P. Jelínek, Radivojevič (C) – Valský, Bulíř, Svačina – Bartovič, Bližňák, L. Krenželok – J. Stránský, Vantuch, Ordoš.
HC Kometa Brno: Čiliak – Trška, J. Krejčík, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, Zábranský – M. Erat, Hruška, M. Kvapil – Vondráček, Čermák (C), Dočekal – Haščák, V. Němec, Zaťovič (A) – Mallet, H. Zohorna, R. Zohorna – T. Havránek.

L i b e r e c – Napínavá bitva až do konce utkání. Liberec začal duel lépe, vedl v první třetině 2:0, ale pak se Kometa nadechla k parádnímu obratu a ještě v první dvacetiminutovce překlopila skóre na svou stranu. Ačkoliv Liberec ve druhém dějství vyrovnal na 3:3, v polovině zápasu ujel v oslabení Mallet a stejně jako ve čtvrtfinále na Spartě, rozhodl o výhře svého týmu. Kometa tak vede v sérii 1:0. Se Spartou a Hradcem vždy modrobílá družina zahájila partii vítězstvím.

Zajímavosti utkání

• Tomáš Malec vstřelil dvě vteřiny před koncem první třetiny gól a otočil výsledek z 2:0 na 2:3
  • Slovenský obránce se naposledy střelecky prosadil v play-off 2015 proti Litvínovu. Střelecky úřadoval po 117 zápasech a gól to byl veledůležitý!
  • Na Spartě, v Hradci i v Liberci vyhrála Kometa vždy první zápas série

Neuvěřitelná první třetina začala šancí domácího Liberce a hned z toho byl gól. Plutnarovo nahození šikovně tečoval Vladimír Svačina a Čiliak nestihl zareagovat - 1:0. Poté hrála Kometa takřka dvě minuty přesilovku pět na tři, ale několik šancí Roman Will dokázal pochytat. I na druhé straně hráli domácí početní výhodu, ve dvojnásobné ještě neuspěli, ale rána Martina Ševce propadla do brány - 2:0.

Kdo si však myslel, že je v první třetině gólově hotovo, byl na omylu. Kometa od času 10:38 do 19:58 zcela otočila průběh utkání. Za osmnáct vteřin po druhé brance domácích Brňané nejprve snížili. Čermákovo nahození tečoval Martin Dočekal a puk skončil na zadní tyči, kam Will už nedosáhl. Za dalších devětatřicet vteřin bylo vyrovnáno! Martin Zaťovič pláchl po levém křídle a střelou nad lapačku překonal libereckého gólmana - 2:2.

Radost z gólu Martina Zaťoviče, který v první třetině srovnával na 2:2. Foto: Jiří Grulich.

A aby toho nebylo pro Tygry málo, sváteční střelec a velký bojovník Tomáš Malec poslal kotouč dvě vteřiny před koncem na bránu a obrat ve skóre byl dokonán - 2:3. Běžela 26. minuta a Liberec se dostal před bránu Čiliaka, přičemž do té doby dlouho nic nevymyslel, pak ale na pravé straně kruhu napřáhl Michal Bulíř a bylo znovu vyrovnáno.

Netrvalo to dlouho a stav se opět měnil. V polovině utkání sice seděl na trestné kapitán Čermák, ale v oslabení ujel Alexandre Mallet a vyhnal brankáře Willa ze svého pracoviště. Do něj vstoupil slovenský zkušený harcovník Lašák. Kometa v závěru druhé periody hrála dlouhé čtyřminutové oslabení, ale Čiliak a jeho brněnská parta těsný stav do konce třetiny zachovala.

Třetí část odehráli hosté velmi dobře takticky a zodpovědně v obraně. Také se snažili o rychlé brejky, jeden z nich měl Zaťovič, ale jeho střelu Lašák těsně vyrazil. Nějaký větší tlak ze strany Liberce nepřicházel, byť se snažili svěřenci Filipa Pešána vyrovnat v power-play, víc se v utkání nestalo a Brno má první výhru v sérii.

LIB Filip Pešán: Do utkání jsme vstoupili aktivně a po několika šancích jsme vedli 2:0. Zápas se podle mě rozhodoval už v té první třetině, protože jsme dostali velmi laciné tři branky. I když se nám podařilo potom ve druhé třetině vyrovnat, dostali jsme opět velmi lacinou branku na 3:4, což trošku srazilo naše sebevědomí. Z toho potom pramenilo, že jsme byli ve třetí třetině velmi bezzubí v útoku a Kometa výsledek bez problémů ubránila.
KOM Kamil Pokorný: Utkání začalo divoce. Ten scénář jsme si představovali trošku jinak. Ale i když jsme nevyužili přesilovku pět na tři a soupeři se to naopak podařilo ve chvíli, kdy se náš hráč ještě nedostal do hry, ve druhé desetiminutovce se nám povedl obrat, byli jsme tam produktivní. Dostali jsme se tím zpátky do hry nejen herně, ale i gólově. I když soupeř ve druhé třetině vyrovnal a trošku nás tam zatlačil díky přesilovkám, tak se podařilo Alexovi Malletovi stejně jako na Spartě odjet a dal rozdílový vítězný gól. Třetí třetinu jsme sehráli velice dobře takticky, soupeř se nedostával do nějakých vyložených šancí.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně