Mladší dorostenci zkrotili Bílé Tygry výhrou po samostatných nájezdech

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 17. Škvrně (Klenec, Věžník), 38. Novák (Kunc), rozh. náj. Král – 1. Verbický, 20. Chrtek (Šíp, Čermák). Rozhodčí: Coufal – Černý, Šustr. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 79. Střely na branku: 43:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.
HC Kometa Brno: Dostál (Šindelka) – Jeřábek, Věžník, Zábranský, Vašíček, Gloz, Marek, Novák, Klenec, Král, Gajarský, Škvrně (C), Krejčí, Matula, Süss, Svoboda, Kunc, Čajkovič.
Bílí Tygři Liberec: Hrstka (Kuhn) – Krejsa, Šuráň, Stolle, Kotyza, Bálik, Šír, Šíp, Mocek, Charvát, Čermák, Kunst, Verbický, Ira, Chrtek (C), Šafařovský.

B r n o – Mladší dorostenci se na domácím ledě utkali s Bílými Tygry z Liberce. Ti do zápasu vlétli ve velkém, když hned po třiatřiceti vteřinách vsítili první branku. Kometě se ale podařilo v utkání dvakrát dorovnat a hrát s Tygry vyrovnanou partii. O tom jasně vypovídá i to, že se muselo rozhodovat o vítězi až po samostatných nájezdech, které lépe zvládli hráči z Brna.

Čtvrté kole Eliod extraligy mladšího dorostu začalo pěkně zostra. Hned po odehrané půlminutě po úvodním vhazování se měnilo skóre. Dominik Verbický se totiž po přímé střele do skrumáže před bránou dostal k odraženému puku, který dokázal vsítit do brněnské klece. Kometa ještě v první třetině na inkasovaný gól zareagovala vyrovnáním. O to se postaral Marek Škvrně, který se dokázal prokličkovat až před chytajícího Hrstku, kterého si vychutnal přesným zakončením. Do konce první části si ale Liberec dokázal vydobýt zpět vedení. To přišlo po sólové akci Ondřeje Chrtka, který na druhé straně vyškolil Dostála. Stručně řečeno bylo první dějství hokejově pěkně divoké.

Druhá třetina byla na rozdíl od té druhé značně klidnější. Šancí bylo ale stále mnoho! Jedna proměněná šla na konto Matěje Nováka. Ten vytěžil z náporu z přesilové hry a těsně po tom, co se liberecký hráč vrátil z trestné lavice, se dostal k zatoulanému puku po Kuncově střele. Novák jej zametl do brány a Brno se mohlo radovat z opětovného vyrovnání. V prostřední části se už skóre neměnilo.

Závěrečná dvacetiminutovka už další gólový příspěvek také nepřinesla. Ačkoliv se hrálo aktivně, Dostál i Hrstka si své svatyně dokázali v této části bezchybně pohlídat. A jelikož bylo skóre i po šedesáti odehraných minutách 2:2, následovalo prodloužení. V nastaveném čase měl velkou šanci Krejčí, který se dostal do brejku, ale libereckého gólmana nepřekonal.

Vítěze neurčilo ani prodloužení, a tak se dostalo i na nájezdy. V nich se rozhodlo rychle, stačily tři série – Brno se trefilo dvakrát, Liberec jen jednou. Komeťáci si tak po vítězném nájezdu Filipa Krále připsali extra bod.

KOM Jan Konečný: Měli jsme trochu vlažnější nástup do utkání. Poslední dvě třetiny jsme ale byli lepším týmem. Měli jsme více ze hry, byli více na puku a předvedli jsme dobré přesilové hry. Jen nám chybí agresivita před bránou, aby nám to tam padalo. Myslím, že jsme si zasloužili tři body. Nájezdy jsou už hop, nebo trop. Gólman Dostál podtrhl svůj výkon a my jsme utkání přetáhli na svou stranu.
LIB Milan Plodek: Z našeho pohledu můžeme být spokojení. Hráčský kádr nemáme tak široký jako Kometa. S výkonem jsem spokojený, potěšila mě hra od brankáře až po posledního hráče. Z Brna si odvážíme velmi cenný bod.