.

Marek Čiliak nepustil za svá záda jediný puk, Kometa je krok od semifinále

HC Kometa Brno - HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 7. P. Holík (Zaťovič), 9. Vincour (P. Holík, Štencel), 19. Hruška (Zaťovič, Štencel), 22. M. Erat (H. Zohorna, J. Krejčík). Rozhodčí: Hribik, Pešina – Barvíř, Blümel . Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7700. Střely na branku: 33:24. Průběh utkání: 4:0. Hráči utkání: Petr Holík - Ivan Baranka Stav série: 3:0.
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – R. Zohorna, Hruška, M. Erat – Zaťovič, P. Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák, Haščák.
HC VÍTKOVICE RIDERA: Bartošák (21. Dolejš) – Sloboda, Klok, Baranka, Hrbas, Trška, Výtisk, Urbanec – Dej, Lev, Olesz – Kucsera, O. Roman, D. Květoň – P. Zdráhal, Mahbod, Bartovič – Szturc, Š. Stránský, Kurovský.

B r n o – Po dvou vítězstvích brněnské Komety na ledě Vítkovic se čtvrtfinálová série přesunula do DRFG Areny, kde 7700 diváků sledovalo výhru svou oblíbenců. Směr utkání daly tři úvodní branky v první třetině, když se postupně trefili Petr Holík, Tomáš Vincour a Jan Hruška. Čtvrtý gól přidal ve druhé třetině Martin Erat a Kometa porazila svého čtvrtfinálového soupeře 4:0. V celé sérii se Brňané ujímají vedení 3:0 na zápasy.

Do třetího čtvrtfinálového utkání vlétli Brňané v obrovském tempu. Už od úvodu se tlačili do zakončení. Konkrétně Radim Zohorna, Bartošák měl ale dobře pokrytou pravou tyč. Pak se ale brankostroj Komety rozběhl na plné obrátky. Nejprve si v sedmé minutě před branku vybruslil Petr Holík a bekhendovou dorážkou mezi betony ostravského gólmana poslal domácí do vedení 1:0.

O dvě minuty později Patrik Bartošák špatně vyhodnotil situaci za bránou, kam mířil puk, domácí jej dostali před bránu, kde číhal Tomáš Vincour a na druhý pokus poslal puk pod horní tyč - 2:0. V polovině první části měli Vítkovičtí možnost přesilové hry, ale tuto část modrobílí celkem bez problémů ustáli a před koncem úvodní třetiny přidali ještě jednu trefu. Martin Zaťovič našel mezi kruhy Jana Hrušku, který si potáhl kotouč a přes ležícího Bartošáka zavěsil přesně do šibenice - 3:0.

Tomáš Vincour zvyšuje na 2:0. Foto: Jiří Grulich.

Od druhé části se do hostující brány postavil Daniel Dolejš a musel se, stejně jak jeho předchůdce, pořádně ohánět, Kometa si totiž přenesla větší část přesilové hry. První velkou šanci domácích sice stačil ještě zastavit, na střelu Martina Erata z pravého kruhu už byl ale bezmocný - 4:0.

Kometa i nadále udávala tempo hry a k velkým šancím se dostala při přesilové hře v 35. minutě. Tomáš Vincour byl před Dolejšem zcela sám, jeho bekhendová klička pátou branku utkání nepřinesla. V dalším průběhu druhé třetiny už Dolejš za svá záda žádný puk nepustil a do kabin šla Kometa se čtyřbrankovým vedením.

Momentka ze druhé třetiny třetího čtvrtfinále. Foto: Jiří Grulich.

Závěrečná fáze zápasu znamenala pro Vítkovice poslední možnost s utkáním něco udělat. Hosté se hned z úvodu tlačili před branku, když ale přišla nějaká šance, většinou skončila nepřesnou přihrávkou. Následně si domácí zahráli přesilovou hru čtyři na tři, když se do sebe pustili Květoň s Krejčíkem a o pár sekund později byl vyloučen Zdráhal, Brňané ale nabídnutou výhodu v další branku nepřetavili.

Vítkovičtí se ale čím dál méně dostávali do útočné třetiny. Ojedinělou šancí byl únik Stránského, jeho kličku ale Marek Čiliak skvěle přečetl a nadále držel nulu v kolonce inkasovaných branek. Ta mu vydržela až do konce a Kometa je jeden krůček od semifinále. Leoš Čermák oslavil čtyřsté utkání v dresu brněnské Komety

KOM Kamil Pokorný: V první třetině jsme dali góly, které nás hodně uklidnily, ale soupeř měl taky šance, tak jsme si k tomu o přestávce něco řekli a jsme spokojeni s tím, že jsme ve druhé a třetí třetině soupeře do šancí nepouštěli. Důležitý byl pro nás čtvrtý gól, pak jsme se snažili pomoct Čiliakovi k nule a celé mužstvo zaslouží poděkování za odpracovaný zápas a divákům děkujeme za skvělou atmosféru.
VIT Jakub Petr: Utkání rozhodla první třetina. Paradoxně jsme se dostávali do větších šancí než Kometa, ale domácí proměnili gólové dorážky. Pak se to už velmi těžko otáčí. Trošku jsme odstoupili od toho, čím jsme se prezentovali v Ostravě. Série je 3:0 vypadá to velmi jednoznačně, ale my se pokusíme ji vrátit do Ostravy.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně