.

Kometa zakončila základní část výhrou nad Litvínovem, ve čtvrtfinále vyzve Vítkovice

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov

Branky a nahrávky: 14. R. Zohorna (L. Horký, Štencel), 20. J. Krejčík (H. Zohorna, Nečas), 41. Mallet (P. Holík, Vincour), 45. J. Krejčík (Nečas, Mallet). Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7503. Střely na branku: 33:14. Průběh utkání: 4:0. Hvězdy utkání: Jakub Krejčík - Michael Petrásek
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič (A), P. Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), Vondráček – L. Horký, R. Zohorna, P. Kratochvíl.
HC Verva Litvínov: Petrásek – Iberer, Sörvik, Šesták, Čutta, Baránek, Gula (A), L. Doudera – J. Černý, J. Mikúš, Marek Růžička – Trávníček (C), Gerhát, M. Hanzl – F. Lukeš, V. Hübl (A), Jánský – Jurčík, Válek, Matoušek.

B r n o – Úspěšná tečka za základní části. Svěřenci hlavního kouče Libora Zábranského v posledním kole přehráli doma Litvínov pohodlně 4:0, přičemž dvěma góly se blýskl Jakub Krejčík a Marek Čiliak vychytal čisté konto. Modrobílí skončili v tabulce na 5. místě a ve čtvrtfinále letošního play-off se utkají s Vítkovicemi. Série začíná v úterý 13.3. na půdě ostravského týmu.

Poslední duel základní části pro oba celky začal aktivitou domácích, kteří stále bojovali o co nejlepší výchozí pozici pro play-off. Lehce proměněná sestava a její formace hýřily aktivitou, v první šanci byl Petr Kratochvíl, který se po pravé straně protáhl před branku, ale Petráskova lapačka byla na místě. Domácí následně přestáli i díky několika povedeným zákrokům Čiliak přesilovku soupeře a sami v početní převaze udeřili. Po dlouhém obléhání vystřelil z otočky v mezikruží Horký a jeho vyraženou ránu doklepl do sítě pohotově Radim Zohorna - 1:0. Chvíli na to mohl po skončení další přesilovky zvýšit po pasu Vondráčka kapitán Čermák, ale kotouč mu osamocenému před brankou utekl z hole. Za hosty mohl vyrovnat po rychlé akci Černý, který usměrňoval na brankovišti střílenou přihrávku, nicméně svou teč poslal těsně vedle tyče. Na druhé straně nejprve Kratochvíl s Horkým nedotáhli do zdárného konce své přečíslení a vzápětí Nečas trefil tyč. Tlak Malletovy formace ale pokračoval, a Nečas s Hynkem Zohornou připravili puk pro Jakuba Krejčíka, který čtyči sekundy před první sirénou před prázdnou brankou nezaváhal – 2:0.

Jakub Krejčík se v duelu blýskl dvěma góly a byl na straně Brna zvolen hráčem zápasu. Foto: Ivo Dostál

Druhou část zahájila velká šance Komety, kdy Mallet dával v přečíslení 2 na 1 puk před poloodkrytou branku Nečasovi, ale Petrásek byl se svým betonem připraven. Následně domácí ubránili přesilovku, ale hosté zahrozili po jejím konci, kdy nebezpečně střílel Travníček. Z brejku nejprve po Zohornově objetí branky trefil Vondráček tyčku, aby vzápětí Čermák zcela sám před Petráska trefil právě jen gólmana hostů. Aktivita Komety pokračovala. Petráskovu pozornost prověřil prudkou ranou Mallet, následně po parádní kombinaci Brna v přesilovce brankář Litvínova zasáhl u své pravé tyče pohotově taky proti Nečasovi. Poté měl sám Hynek Zohorna dvě velké šance, a to když nejprve protáhl gólmana hostů ranou z kruhu, aby následně po parádním pasu Nečase z mezikruží svatyni Severočechů těsně minul. Dvojitou šanci měl před druhou sirénou také Leoš Čermák, ale ani domácímu kapitánovi nebylo přáno navýšit náskok domácích barev. Kometa i po prostřední třetině vedla stále 2:0.

Marek Čiliak si připsal čtrnáct zákroků a podpořil výhru vychytanou nulou. Foto: Ivo Dostál

Také třetí část začala lépe pro Brno. Už po necelé minutě hry přenechal Vincour puk Holíkovi, ten projel po levé straně a povedenou přihrávkou napříč brankoviště našel najetého Alexe Malleta, jenž už měl snadnou úlohu – 3:0. Domácí se duelem bavili a volně pokračovali v útočení dál. O necelé čtyři minuty nato obkroužil branku Nečas, přesnou přihrávkou našel na vrcholcích kruhů Jakuba Krejčíka a ten z voleje prudkou ránou o břevno přidal svůj druhý zásah večera – 4:0. Za hosty chtěl a mohl snížit v úniku Jánský, jenže Čiliak jej dokázala vychytat a pokryl i dorážku z úhlu. Domácí kontrolovali zbytek duelu a dále si vytvářeli šance. Dobrou možnost měl Bartejs, který z vrcholku kruhů pálil ostře příklepem, ale Petrásek jeho pokus zastavil svou maskou. Posléze už se Brňané nikam nehnali a bezpečně kontrolovali náskok. Marek Čiliak po závěrečné hvizdu udržel své šesté konto v sezóně, Kometa zakončila základní část na 5. místě a ve čtvrtfinále si zahraje s Vítkovicemi.

KOM Kamil Pokorný: Kluci hráli s velkou chutí, dařila se nám kombinace a měli jsme pohyb. Bylo vidět, že chceme odčinit prohru v Olomouci a odvděčit se fanouškům za nepovedený zápas. Chybělo tomu však více branek, ale Petrásek chytal výborně, nicméně naše výhra je naprosto zasloužená, Jsem rád, že Čiliak vychytal nulu, tím u něj teď před play-off stoupne sebevědomí. Jsme rádi za tři body.
LIT Radim Skuhrovec: Hodnocení utkání bude velmi krátké. Ve všech parametrech, jako je bojovnost, nasazení, odhodlání a přesnost přihrávek, nás Kometa převýšila a zaslouženě bere tři body. Ze začátku to bylo vyrovnané, pak domácí dostali přesilovku a tu potrestali. Následně přišla další naše chyba v pásmu a Brno přidalo druhou branku do šatny. Poté už Kometa svou hru kontrolovala, celý výsledek si pohlídala a zaslouženě slaví tři body.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně