Kometa ve vyrovnané bitvě podlehla Hradci, jediným domácím střelcem byl Erat

HC Kometa Brno - Mountfield HK

Branky a nahrávky: 51. M. Erat (J. Krejčík) – 24. Koukal (Jaroslav Bednář, Gregorc), 55. Jaroslav Bednář (Gregorc, Koukal). Rozhodčí: Hejduk, Novák (SVK) – Kis, Rampír. Vyloučení: 5:5 navíc Patrik Rybár 10min OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7504. Střely na branku: 23:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2. Hráči zápasu: Marek Čiliak - Patrik Rybár.
HC Kometa Brno: Čiliak – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), Hruška, M. Erat (A) – Horký, L. Čermák (C), Vincour – T. Svoboda, V. Němec, Haščák – Mallet, Nahodil, H. Zohorna – Plášek.
Mountfield HK: Rybár – Gregorc, Cibulskis, Graňák, Rosandić, Vydarený, Pláněk – Šimánek, Dragoun, Köhler (A) – Cingel, Kukumberg, Jaroslav Bednář (C) – Červený, Koukal (A), Vopelka – Látal, Miškář, Jarůšek.

B r n o – Páteční večer svedl proti sobě celky Komety a Hradce Králové. Brňanům se těžko prokousávalo urputnou hostující obranou, a když už to domácím vyšlo, zastavil je připravený gólman Patrik Rybár. V přesilové hře šli do vedení hosté, ve druhé třetině se trefil Petr Koukal. Modrobílí hráči zvládli vyrovnat ve třetí třetině, na branku Martina Erata ale odpověděl také v přesilovce Jaroslav Bednář a rozhodl o tom, že tři body tentokrát poputují do Hradce Králové.

Úvod duelu měl slavnostní ráz. Tomáš Malec nastoupil do extraligového utkání číslo 600 a od vedení brněnského klubu obdržel pamětní dres.

První třetina pátečního duelu se nesla spíše v poklidném duchu, jakoby oba celky myslely spíše na precizní obranu, než nebezpečný útok. Větší šance tak přišly až po polovině úvodní dvacetiminutovky. V desáté minutě se v předbrankovém prostoru snažili prosadit Köhler s Kukumbergem, ani jeden ale nevyzrál na brněnského gólmana. Čiliak o pár minut později vychytal také Petra Koukala, který se dostal až před branku a zkoušel bekhendový blafák, avšak bez gólového úspěchu.

Velké chvíle v brněnském útoku přišly minutu před koncem úvodního dějství. Nejprve se sám před Rybárem zjevil Erat, jeho tvrdou střelu ale slovenský gólman pokryl, hned vzápětí se do úniku dostali Martin Zaťovič s Janem Hruškou, ani akce dalších dvou členů první formace brankou neskončila, a tak oba celky odcházeli do šaten za bezbrankového stavu. V první třetině nastoupil do utkání také starší dorostenec Karel Plášek, který si tak připsal první extraligový start.

Druhá dvacetiminutovka začala přesilovou hrou pro domácí, hostující gólman ale opět podržel svůj tým. Sedmadvacet sekund před koncem početní výhody fauloval Martin Zaťovič a přesilovou hru dostali k dispozici také hosté. V ní se puk po sérii odrazů dostal na hokejku Petra Koukala, který střelou z první otevřel skóre utkání. Velkou šanci na vyrovnání měl na hokejce Tomáš Svoboda, chvíli po polovině utkání obkroužil klec Mountfieldu a pokoušel se zasunout puk za dezorientovaného Rybára, do jeho pokusu ale vložil jeden z hradeckých beků hokejku a brněnský snajpr se tak nemohl radovat z vyrovnání, stejně jako o pár minut později, kdy mu kotouč naservíroval Martin Erat, střelu Svobody ale slovenský gólman ve službách Hradce vyrazil mimo tři tyče.

Jakub Krejčík brání hradeckého Richarda Jarůška. Foto: Ivo Dostál.

Ve třetí třetině se hned z úvodu tlačil před brněnského gólmana Dragoun, jeho pokus ale Čiliak vyrazil. Domácí arénu poprvé v utkání rozburácel Martin Erat, který v 51. minutě po Krejčíkově přihrávce vybruslil od mantinelu a z vrcholku pravého kruhu prostřelil Patrika Rybára - 1:1.

Hradečtí ale dostali, stejně jako o pár chvil dříve domácí, k dispozici početní převahu pěti na tři, ve které navíc rozhodčí nařídili trestné střílení. Jaroslav Bednář sice ještě na Marka Čiliaka nevyzrál, o pár sekund později v pokračující přesilové hře ale namířil puk přesně do horního růžku – 1:2.

Parta kolem kapitána Leoše Čermáka už nenašla odpověď na Bednářův gól a tentokrát musí přenechat tři body soupeři. K dalšímu utkání zajíždí brněnská družina v neděli na mladoboleslavský led, kde změří síly s celkem trenéra Patrika Augusty.

KOM Kamil Pokorný: My jsme dnes měli špatný rozjezd. V první třetině jsme naráželi na srovnanou defenzívu Hradce. V druhé třetině se hra trošku zlepšila, ale nevytvořili jsme si tlak, jaký jsme chtěli. To se nám povedlo až ve třetí třetině, kdy jsme dostali soupeře do úzkých a měli jsme k dispozici přesilovky. Pak jsme se dostávali dál do tlaku, jenže nás zastavila oslabení a soupeři se podařilo vstřelit vítěznou branku.
HRK Pavel Hynek: Chtěl bych hráčům poděkovat za výborný výkon a za body. Nevím, kdy jsme tu naposledy vyhráli za tři body. Vydařil se nám vstup do utkání, první třetinu jsme odehráli aktivně, domácí jsme přestříleli, ve druhé třetině jsme si pomohli přesilovkou a v závěrečné části domácí dokázali srovnat, zamkli nás v pásmu, pak jsme inkasovali, ale rozhodujícím faktorem byly přesilovky, ve kterých jsme my dali dva góly.

Zobrazit kompletní fotogalerii

Zápasy v sezóně